Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Vidzemes ceļos (AUTO 2 DIENAS)

Reizes skatīts: 6487
Vidzemes ceļos (AUTO 2 DIENAS)
Vidzemes ceļos (AUTO 2 DIENAS)
Vidzemes ceļos (AUTO 2 DIENAS)
Vidzemes ceļos (AUTO 2 DIENAS)
Vidzemes ceļos (AUTO 2 DIENAS)
Vidzemes ceļos (AUTO 2 DIENAS)
Vidzemes ceļos (AUTO 2 DIENAS)
Vidzemes ceļos (AUTO 2 DIENAS)
Vidzemes ceļos (AUTO 2 DIENAS)
Karte

Apraksts


1. diena.
• Rīga ( ceļš A -2 )
• Rodeļu trase „Rāmkalni” - garākā rodeļu trase Baltijā - 400 m gara, tai ir septiņas virāžas, kas vijās cauri mežam, pāri pļavai un beidzas tieši pie upes. Rodeļu trase ir miniatūra bobsleja trase, pa kuru brauc ar kamanām, kas aprīkotas ar ritenīšiem un bremzēm. Nobraucienu var veikt gan vienatnē, gan divatā. Kamanas ir aprīkotas ar automātisku ātruma ierobežotāju (centrbēdzes bremzēm), tomēr trasē jāseko drošības zīmēm un jābūt uzmanīgiem un prātīgiem. Tā ir droša un aizraujoša atrakcija, jo braucējs var ietekmēt, gan brauciena ātrumu, gan leņķi ar kādu kamaniņas ieiet virāžā, tās sasverot un kantējot. Ar rodeļiem var braukt arī pavisam mazi bērni, jo kamanas ir divvietīgas, un braucienā var piedalīties tētis vai mamma. Atrakcijai faktiski nav vecuma ierobežojuma.
1 nobrauciens 1 personai – Ls 0.50
Tālrunis uzziņām - 29100280 Mājas lapa : www.ramkalni.lv
• Līgatne - dibināta 1888. gadā , kad Ķempju muižas īpašnieks sadalīja 22 apbūves gabalus. To skaits 20. gs. 30. gados pieauga līdz 150. Līgatnes apbūve veidojusies no papīrfabrikas ēku kompleksa, kam raksturīga 19. un 20. gs. mijas ražošanas celtņu arhitektūra, fabrikas īpašnieku un admunistrācijas dzīvojamām mājām, kas celtas eklektikas arhitektūras stilā, un strādnieku dzīvokļiem barakveida koku būvēs. Līgatni projektējis būvmeistars Jānis Kampe (dzīvojis 19. gs. 2. p.). Līgatnes upes lejteces ielejā (Zaķu salā) un apkātējos Gaujas krastu pauguros. Līgatni šķērso Līgatnes upe, tās krastos redzami Gaujas svītas smilšakmens atsegumi.
• Rehabilitācijas centrs „Līgatne” - Bunkurs Padomju laika īpaši slepenais objekts ar segvārdu „Pansionāts”:
Adrese: Skaļupes, Līgatnes pagasts
Tālr. 41 31321 vai 26 467747
e-pasts: hotel@rehcentrs.apollo.lv
Mājas lapa: www.rehcentrsligatne.lv
 Uz Pazemes bunkuru, kas atrodas rehabilitācijas centrā „Līgatne”, var nokļūt:
Braucot no Rīgas puses pa Veclaicenes šoseju cauri Līgatnei līdz norādēm uz Līgatnes dabas takām, rehabilitācijas centru Līgatne, kas atrodas kreisajā pusē. Veic kreiso pagriezienu un brauc ~5 kilometrus līdz Lejas Līgatnei. Labajā pusē atrodas dīķis, pagriežas pa galveno ceļu uz Spriņģu ielas. Krustojumā, kur ir 1) norādes uz rehabilitācijas centru un Zvārtas iezi 2) uz Ķempju baznīcu jādodas pa kreisi. Jānobrauc ~2 kilometri un jāgriežas pa kreisi, pēc 300 m ir rehabilitācijas centrs Līgatne, kurā atrodas Pazemes bunkuri.
10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 16:00 un 17:30 gida vadītas ekskursijas pa labiekārtotu bunkuru, kurā varēs redzēt:
• Plānus un situācijas atspoguļojumus, kas notiek, ja kara gadījumā tiek pārrauti visu hidroelektrostaciju dambji, kādas teritorijas applūstu ar ūdeni, kā tas ietekmētu visas pārējās lielākās pilsētas;
• Marksa, Ļeņina, Brežņeva un citu padomju laika politiķu sarakstītas grāmatas;
• Unikālu vēsturisko karti ar kolhozu nosaukumiem;
• PSKP XXII Kongresa materiālus;
• Telekomunikāciju bloku, kas nodrošina tiešos sakarus ar Maskavu – Kremli un autonomus sakarus ar visiem svarīgākajiem dienestiem valstī. Apskatāma aparatūra: teletaips, telefonu virkne, katram konkrētam mērķim un konkrētas amatpersonas lietošanai;
• Elektrostaciju, speciāli iekārtotu telpu skābekļa ražošanai ar kondicionēšanas iekārtas gaisa atvēsināšanai un attīrīšanai;
• Artēzisko aku;
• Dažādu padomju laika atribūtiku, iedzīvi un sadzīves lietas.

Cena: Ls 2,00 pieaugušajiem, Ls 1,70 skolēniem un pensionāriem (uzrādot apliecības)
• Zvārtas iezis - Viens no gleznainākajiem devona iežu atsegumiem Latvijā. Garums 200 m, augstums līdz 44 m. Puslokā izliekta smilšakmens krauja. 20. gs. 30. gados pie Zvārtas ieža gultne tika iztaisnota, lai upes sāniskās erozijas dēļ milzīgais smilšakmens izcilnis neietu bojā. 200 m no Zvārtas ieža atrodas tā saucamais Mazais Zvārtas iezis (augstums 25 m).
• Vienkoču parks – fantastiska vieta, kur atpūsties, baudīt dabu un skatīties dabas parku vairākās zonās,kur izstādītas dzīvnieku skulptūras no koka, teiku un vēstures motīvi. Iespēja braukt ar vienkoču laivām pa Līgatnes upi. Iespēja guļbūves namiņā vērot kalēja amata demonstrāciju, kā arī apmesties pa nakti namiņā.
• Cēsis –
 Cēsu Viduslaiku pils – pils komplekss piedāvā ekskursijas XVI gs. pils kalpotājiem atbilstoši tērptu gidu pavadībā.
Adrese: Pils laukums 11, tālr. 64121815; 28318318; e – pasts : info@cesis.lv; mājas lapa: www.tourism.cesis.lv
 Cēsu Jaunā pils – Pils laukums 9; tālr. 64121815; 28318318; e – pasts : info@cesis.lv; mājas lapa: www.tourism.cesis.lv
 Cēsu pilsmuižas komplekss – pils laukums.
 Maija parks – veidots XIX gs; kad modē nāca romantiskas pilsdrupas, tāpēc šeit tās izbūvētas mākslīgi
 Pils parks – iecienītākā atpūtas vieta un krāšņākais parks Cēsīs.
 Sv. Jāņa baznīca – Lielā Skolas iela 8; tālr. 64121549; viena no senākajām mūra celtnēm Vidzemē, celtaXIII gs. beigās.
 Rožu laukums – kopš XIII gs. vidus bijis Cēsu pilsētas centrālais laukums, saukts par Tirgus laukumu.
 Svētavots – Cēsīs, Cīrulīšos, tālr. 28440844; 29284438; 64125533; mājas lapa: www.svetavots.lv;
cena: Ls. 2.00 ( pieaugušajiem ); Ls. 1.00 ( bērniem ) ; grupai ( ne mazāk kā 10 pers.) gida pakalpojumi ir bez maksas. Svētavota apskate, ekskursija pa dabas parku, spa pasens, kamīna terase.

Kur paēst:
 „Ailanda”, Raunas iela 17; tālr. 64123830; mājas virtuve;
 „Ēdienu darbnīca”, Piebalgas iela 85 ( K – rautas ēkā ); tālr. 27001751; garšīgi ēdieni un dzērieni par saprātīgām cenām;
 „Draugi”, Rīgas iela 11, tālr. 64122525,mājīga atmosfēra, sporta spēles uz 2 ekrāniem, galda spēles, garšīgi ēdieni un dzērieni un labi pavadīts laiks kopā ar draugiem.
 „Lāču miga” - viesu māja, tālr. 64153481; Cēsu raj; Līgatne, Gaujas iela 22;
 „Pie Jančuka” – kafejnīca, tālr. 29149596; Cēsu raj; Līgatne, Spriņģu iela 4.
Kur nakšņot:
 „Kārļa muiža” – Cēsu raj; Drabešu pag; Kārļi, „Kārļamuiža; tālr. 26165298; 64193330; mājas lapa: www.karlamuiza.lv ; atjaunota muižas ēka, jauki iekārtota atpūtai;
 „Ķingas” – viesu nams; tālr. 64121990;
 „Liepkalni” – naktsmītne; Cēsu raj; Nītaures pag; „Liepkalni”, tālr. 29156765; 64144362; naktsmītne līdz 9 personām ar virtuvi. Saimniece piedāvā ekskursiju pa „Latvijas vēstures taku”.
 „Lubūži” – lauku sēta, Cēsu raj; Raunas pag; „Lubūži”;tālr. 64100354; atpūta pie Lubūža ezera gleznainā vietā;
 "Rakši", Drabešu pagasts, Cēsu rajons; mob.29263798, 29468635 ;
e – pasts: info@hotelraksi.lv; mājas lapa: www.hotelraksi.lv; Miesai un garam klusā meža ielokā 200 m no Gaujas Jūs aicina jauka guļbaļķu pirtiņa.
Jūsu labsajūtai divi omulīgi viesu namiņi ar romantiskām kamīnzālēm, ērti gan pāris cilvēkiem, gan lielākam draugu lokam līdz 30 viesiem.
Pēc izkarsēšanās un nopēršanās ar malku kurinātā īstā krievu pirtī varēsiet atveldzēties foreļu dīķī. Pirts otrajā un trešajā stāvā mājīga atpūta un nakšņošana līdz 30 viesiem. Pirtiņas atrodas 3 km no Žagarkalna.
Atpūtu pirtiņā piedāvājam apvienot ar eksotisko un Latvijā līdz šim neredzēto Andu lamu un, ekskluzīvas vilnas īpašnieču alpaku, apskati.
2. diena.


• Ērgļu klintis - Ērgļu klintis (Ērģeļu klintis, Pieškalnu iezis, Pieškaļu iezis)
Atrašanās vieta: Priekuļu pagastā, Gaujas kreisajā krastā
Monolītākā klinšu siena Latvijā. Kopgarums ~700 m; 300 m garu posmu apskalo Gaujas ūdeņi. Pirmos 130 m veido līdz 22 m augsta, vertikāla smilšakmens siena, tālāk iezīmējas vairāki upē nedaudz ievirzīti izciļņi. Klintīs ir daudz lūzumu, vērojamas arī atsevišķu bloku slīdēšanas un nobrukumu veidošanās pazīmes. Ērgļu klintis ir viens no nozīmīgākajiem tūrisma objektiem Gaujas NP, labiekārtots apskatei (skatu platformas, takas, kāpnes). No skatu laukumiņa virs klintīm paveras majestātiska ainava tālu pāri Gaujai.
• Lielā ellīte - Liepas pagasta populārākais dabas piemineklis ir Lielā Ellīte, saukta arī par Velna cepli, Vella alu, Velna krāsni, Liepmuižas alu, Liepas alu un Velna kambari. Baltā smilšakmens iežu atsegums ar alu un trim arkām veidojies augšdevona Amatas svītas smilšakmeņos, kas ir vairāk nekā 300 miljonus gadu veci.
• Mazā ellīte - Ala, gravā pie Liepas kapsētas un Ellīšu mājām, veidojusies baltajos smilšakmeņos kā trīsstūrveida plaisa. Tās dziļums ir 8 m, pamatnes platums - 0,5 m (pie ieejas 1 m). No alas izplūst neliels avots. Domājams, ka Mazā Ellīte ir sena kulta vieta.
• „Kalāči” - Eduarda Veidenbauma (1867-1892) memoriālais muzejs „Kalāči” atrodams braucot pa Cēsu – Smiltenes lielceļu, 16 kilometrus no Cēsīm, ceļa dienvidu malā. Te no piektā dzīves gada aug, mācās, strādā un arī mirst slavenais latviešu dzejnieks. Kā muzejs „Kalāči” pastāv no 1958.gada, taču interesenti jau ilgi pirms tam ir apmeklējuši šo vietu, lai iepazītos ar Veidenbauma dzīvi un daiļradi. Tālr. 64195309;
• Raunas Staburags – unikāls dabas veidojums Cēsu rajona raunas pagastā. Raunas Staburags atrodas Raunas ielejas labā krasta nogāzē, 800 m virs Raunas – Jaunraunas ceļa tilta. Raunas Staburags ir visai pieticīgs 3,5 m augsts un 17 m garš šūnakmens veidojums, tas veidojies sūnām pārkaļķojoties kalcija karbonātu saturošajā avota ūdenī daudzus gadsimtus ilgi. Raunas Staburags ir visai unikāls dabas veidojums. Raunas Staburags ir vienīgais šāda veida dabas objekts Latvijā pēc Daugavas Staburaga applūdināšanas.
• „Zaķīši” – viena no lielākajām šķirnes trušu audzētavām Latvijā, tālr. 29347387
e- pasts: zakisi@inbox.lv; mājas lapa: www.zakisi.et.lv
Trušu dārzs– iespēja atpūsties pļaviņā starp 70 brīvībā dzīvojošiem trušiem. Truši ir pieradināti, burkānu ēd no rokas. Apmeklejams visu gadu.
Pastāvīgā 100 trušu izstāde-pārdošana.
Būrīšos apskatāmas vairāk kā 40 šķirņu truši, daži no tiem ļoti reti un eksotiski. Daudzām šķirnēm vēl + krāsu variācijas. Apmeklejama visu gadu. Zirgi – vizināšanās zirga mugurā, instruktora pavadībā, izbraukumi ratos, kamanās. Nobrauciens pa trosu ceļu. Ugunskuru, pikniku, telšu vietas. Var uzcept desiņas (iespējams iznomāt grilu, iesmus), paēst līdzpaņemtās pusdienas, uzspēlēt bumbu u. c. Vizināšanās ar laivām un plostu pa dīķi. Aplokā apskatāmi zirgi un kazas ar kazlēniem, aitas. Dažādas pīles, zosis, vistas, citi putni. Pārgājiens uz Skujupes dižakmeni. 1 km caur mežu. Kazas piens, siers, senajā maizes krāsnī cepta maize, olas, augļi, ogas, u.c lauku labumi.

„ZAĶĪ� U” trušu dārza un citu zvēru apmeklējuma izmaksas:
Pieaugušie - 2.00 Ls
Bērni no 6 gadi – 18 gadiem, studenti, pensionāri - 1,50 Ls
Bērni no 1 gada – 5 gadiem - 1.00 Ls
Grupām (20 cilvēki un vairāk, iepriekš piesakoties) no cilvēka - 1.00 Ls
Fotografēšana un filmēšana - 1.00 Ls
Gids - 10 Ls
Konsultācija trušu turēšanā, audzināšanā un dresēšanā - 10 Ls
Gida pakalpojums vai konsultācija svešvalodā - 15 Ls
Atpūtas vieta ar ugunskuru - no 5 Ls
Laivas un plosta noma - no 5 Ls
Izbraukumi zirga ratos / ragavās - no15 Ls
Grila noma - no 5 Ls

Kontaktinformācija

  • Novads: Inčukalna (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Rāmkalni, Inčukalna pag.,Inčukalna nov.
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!