Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Daugavpils rajons (Auto 1 diena)

Reizes skatīts: 7125
Daugavpils rajons (Auto 1 diena)
Daugavpils rajons (Auto 1 diena)
Daugavpils rajons (Auto 1 diena)
Daugavpils rajons (Auto 1 diena)
Daugavpils rajons (Auto 1 diena)
Daugavpils rajons (Auto 1 diena)
Daugavpils rajons (Auto 1 diena)
Karte

Apraksts


Vēlāties labi un ne visai dārgi pavadīt brīvdienas? Tad Jūs gaida Daugavpils rajona dabas objekti!

Ekskursijas maršruts: Egļu kalns → Līksnas muižas parks → Nīcgales akmens

Labāk braukt ar mašīnu, ceļš ilgst apmēram 20 minūtes, braucot no Daugavpils centra līdz Egļu kalnam, no Egļu kalna līdz Līksnas muižas parkam ceļš var aizņemt ap 30 minūtes, un no Līksnas muižas parka līdz Nīcgales akmenim apmēram 20 minūtes. Maršrutu var sākt arī no Līvānu pusēs. Ceļš un pilna minēto objektu apskate man aizņēma veselu dienu.

Objektu apraksts:

Egļu kalns

Daugavpils rajonā, Sventes pagastā, Ilūkstes paugurainē, aptuveni 2 km uz Rietumiem no Sventes ezera, atrodas Egļu kalns. Tā ir Daugavpils rajona augstākā virsotne, virsmas absolūtā augstumatzīme - 220,1 m virs jūras līmeņa, tās relatīvais augstums ir 42,5 m. Kalns ir apaudzis ar gāršas tipa mežu. Kalna virsmā saglabājušies I pasaules kara ierakumi.

Papildus informācija: Par autostāvvietu maksāt nevajag, ieeja bezmaksas, ziemā ir atvērtas slēpošanas trases, plašāko informāciju par atputu ziemā var atrast
http://slalom.lv/index.php?idp=18


Līksnas muižas parks
Līksnas centrs sācis veidoties 18.gadsimta beigās, kad grāfi Plāteri-Zībergi apmēram 16 km no Daugavpils, Līksnas upes krastā lika pamatus savai muižai. Mūsdienās Līksna ir slavena ar savu skaisto parku, kurā atrodas taka ar 1 km kopgarumu. ? ajā takā var sastapt figūras no koka, ezeru, muižas avotiņu, tiltiņus, augu un puķu daudzums pārsteigs Jūs, kā arī šeit var labi atpūsties, jo parka teritorijā ir šūpoles, volejbola laukumi un speciali uzbūvētas vietas ar galdiņiem atpūtai ar ģimeni un draugiem. Ar dažiem vārdiem to visu nevar aprakstīt, to visu vajag redzēt, nevelti daudzas kāzu svinības nepaiet bez Līksnas parkā apciemojuma.

Papildus informācija: Par autostāvvietu maksāt nevajag, ieeja bezmaksas.

Nīcgales akmens
Daugavpils rajonā, Nīcgales pagastā atrodas Nīcgales Lielais akmens, kas ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā. Tas atrodas dziļi mežā ap 6 km uz austrumiem no Nīcgales dzelzceļa stacijas, taču viegli sasniedzams pateicoties ierīkotajam zemesceļam un norādēm. Laukakmens sasniedz 10,5 m garumā, 10,4 m platumā, 3,50 m augstumā. Vietējo iedzīvotāju nostāsti vēsta, ka, sakot no 18. gs. uz akmens plakanās virsmas esot bijis novietots galds un sēdekļi, kur atpūtas apkārtējie muižnieki, kad gāja medības. Akmens tuvuma ir izveidotas vietas atpūtai.

Papildus informācija: Par autostāvvietu maksāt nevajag, ieeja bezmaksas.

Kontaktinformācija

  • Novads: Daugavpils nov. (bij.Daugavpils rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!