Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

„No „Baltijas krasta” dienvidiem uz ziemeļiem” (AUTO 1 DIENA)

Reizes skatīts: 6754
„No „Baltijas krasta” dienvidiem uz ziemeļiem” (AUTO 1 DIENA)
„No „Baltijas krasta” dienvidiem uz ziemeļiem” (AUTO 1 DIENA)
„No „Baltijas krasta” dienvidiem uz ziemeļiem” (AUTO 1 DIENA)
„No „Baltijas krasta” dienvidiem uz ziemeļiem” (AUTO 1 DIENA)
„No „Baltijas krasta” dienvidiem uz ziemeļiem” (AUTO 1 DIENA)
„No „Baltijas krasta” dienvidiem uz ziemeļiem” (AUTO 1 DIENA)
Karte

Apraksts


Maršruts: Jūrkalne – Užava – Ventspils – Staldzene – Būšnieku ezers - Oviši – Irbene - Slīteres bāka - Kolka
Ilgums: ~ 1 diena ar auto

Jūrkalne
Neliels zvejniekciemats, kur īpatnējs ir noskalotais jūras stāvkrasts, kas sasniedz 20 m augstumu. Stāvkrastā redzams atsegtais zilgani pelēkais apakšmorēnas māls. Senāk šo vietu saukuši par Feliksbergu, t.i., laimīgo kalnu. Viena no gleznainākajām Baltijas jūras piekrastēm Latvijā. Jūrkalnē uzstādīta arī Piemiņas zīme latviešu bēgļiem uz Zviedriju no 1944. - 1945. gadam.

www.jurkalne.lv

Užava
Jūras krasts ar stāvām kraujām un Užavas bāku - vienu no skaistākajām Latvijā. Bāka būvēta 28 m vjl. augstā kāpā tuvu pludmalei. 1. pasaules karā bāka tika gandrīz pilnīgi sagrauta. Pēc kara blakus uzstādīts koka pagaidu tornis ar signalizāciju. Atjaunošanas darbi pabeigti 1925. gadā un mūsdienās saglabājies tikai bākas sākotnējais ārējais izskats. Užavas bāka ir atvērta apmeklējumiem.
Užavā atrodas arī viena no Latvijā labākā „dzīvā” alus darītavām – Užavas alus darītava, kura pieejama arī apmeklētājiem.

www.uzava.lv; www.uzavas-alus.lv

Ventspils
Vispārīga pilsētas apskate, apmeklējot vecpilsētu, Ostas ielas promenādi, Livonijas ordeņa pili un pilsētas centru. (~1,5 h kājām ejot).
• Rātslaukums un tā vēsturiskā apbūve - evaņģēliski luteriskā Nikolaja baznīca, Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja – 18. gs. ēka, kādreizējā Rātsnama ēka. Ventspils bibliotēka – rekonstruēta un atzīta par labāko rekonstruēto objektu 2004. gadā. Blakus bibliotēkai – 2005. gadā atklātais Digitālais centrs.
• Ventspils Amatu māja - Ziemeļkurzemes amatniecības centrs; darbnīcas un aprīkojums audējiem, keramiķiem, kalējiem, telpas semināriem, amatnieku un lietišķās mākslas izstrādājumu tirdzniecība.

Adrese: Skolas iela 3
Tālrunis: 63620174
E-pasts: amatumaja@ventspils.gov.lv
www.ventspilsmuzejs.lv
Cena: bērniem, studentiem, pensionāriem – Ls 0,30; pieaugušajiem Ls 0,60

• Ostas ielas promenāde - Jūrakmens, puķu skulptūra „Mārītes”, „Govju parādes” eksponāts „Latvijas melnā”, strūklaka „Kuģu vērotājs”, tēlniecības objekts „Septiņi mentālie meteorīti”.
• Livonijas ordeņa pils - viens no vecākajiem (1290.g.) viduslaiku cietokšņiem Latvijā, šobrīd pilī izveidots Ventspils muzejs.

Adrese: Jāņa iela 17; tālrunis: 63622031, 63626288
E-pasts: muzejs@ventspils.gov.lv
www.ventspilsmuzejs.lv
Cena: bērniem, studentiem, pensionāriem Ls 0,75; pieaugušajiem Ls 1,50

• Nabagu iela - nosaukuma rašanās iemesls ir nespējnieku nams, kuru līdz pat 1935. gadam uzturēja vācu draudze.
• Pils iela - ievērojama ar jūgendstila rotājumiem vairāku ēku fasādēs.
• Kuldīgas iela, strūklaka „Saules laiviņas” un Puķu pulkstenis.

www.tourism.ventspils.lv

Staldzene
Uz ziemeļiem no Ventspils, Kolkas virzienā atrodas Staldzene — sens zvejnieku ciemats, kur saglabājušās atsevišķas 19. gs. zvejnieku sētas. ? eit vēl joprojām zvejnieki iet jūrā un rāmos vakaros nereti smaržo pēc cieti kūpinātām butēm. Staldzene ir pilsētnieku un viesu iecienīta pastaigu un peldvieta ar iespaidīgu jūras stāvkrastu. 2001. gadā pēc vētras Staldzenes stāvkrastā atklājās bronzas laikmeta (7. gs. p.m.ē.) rotaslietas un senlietas, lielākais šāda veida depozīts Baltijā, kas šobrīd apskatāms Livonijas ordeņa pils muzejā.

Būšnieku ezers
Bušnieku ezers ir piejūras lagūnas tipa ezers, kura vidējais dziļums ir 1,2 metri, bet maksimālais dziļums – 2,8 metri. Bušnieku ezers ir iecienīts makšķernieku un peldēt gribētāju vidū un, lai pilnvērtīgi izmantotu ezera atpūtas iespējas, pilsētas pašvaldība šeit ir izveidojusi labiekārtotu peldvietu un atpūtas vietu ar laipām, piknika vietām, soliņiem, ģērbtuvi un autostāvvietu. Būšnieku ezera atpūtnieku vajadzībām darbojas arī labiekārtota Laivu bāze.

Pa ceļam uz Būšnieku ezeru atrodas briežu dārzs. Atklāts 2006. gada vasaras sākumā. ? eit 30 ha platībā izmitināti staltbrieži un 1,5 ha platībā dzīvo meža cūkas. Apmeklētāji dzīvniekus var novērot no 6, 5 m augsta skatu torņa netālu no dzīvnieku barotavām.

Cena par apmeklējumu: Ls 0,50 pieaugušajiem; Ls 0,30 bērniem, studentiem, pensionāriem
Darba laiks: 10:00 – 16:00 (2,3,4,5,6,7)
Tālrunis informācijai: 29102584


Oviši
Ovišu bāka atrodas Ventspils rajona Tārgales pagastā. Bākas celtniecība pabeigta 1814. gadā un bez arhitektoniskiem grozījumiem saglabājusies līdz mūsu dienām un tā ir vecākā darbojošās bāka Latvijā. Bāka ir 38.5 m augsta un tajā izveidota bāku vēstures ekspozīcija.

Tālrunis informācijai: +371 63682505


Irbene
Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas centrs Irbenē – bijusī Krievijas armijas pilsētiņa, kur vēl joprojām darbojas divi paraboliskie radioteleskopi - viens no tiem ir lielākais Ziemeļeiropā un astotais lielākais pasaulē.

http://virac.venta.lv


Slīteres bāka
Slīteres bāka - šobrīd tā kalpo kā skatu tornis, no kura paveras krāšņa piejūras zemienes ainava. Apskatāma arī ekspozīcija par Latvijas bākām. Slīteres dabas takā iespējams iepazīt Slīteres nacionālā parka vecāko daļu ar tai raksturīgiem Eiropas nozīmes aizsargājamiem biotopiem.

www.slitere.gov.lv


Kolka
Apmeklētājiem apskatei pieejams Kolkas rags ar apmēram 6 km garo Kolkasraga sēkli, ko jūra apskalo no trīs pusēm, Kolkas raga vecās Kolkas bākas drupas.

Kontaktinformācija

  • Novads: Ventspils nov. (bij. Ventspils rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!