Ceturtdiena, 18. Aprīlis, 2024
Laura, Jadviga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dejas izrādei „No zobena saule lēca” pievienojas Ilze Grunte un Ivars Cinkuss

03.09.2010

Paplašinot dejas izrādes „No zobena saule lēca” formu un stāstu, izrādes veidotāji piesaistījuši dalībniekus ne tikai dejā, bet arī mūzikā. Izrādes producents Edžus Arums stāsta: „Apaudzējot izrādes vēstījumu ar jauniem stāstiem, rituāliem un dejām, sapratām, ka jāpilnveido arī muzikālā puse. Tāpēc uzrunājām Ilzi Grunti kā muzikālās daļas vadītāju, kura piemeklēs jaunas dziesmas un aranžēs mūziku bungu un dūdu grupai „Auļi””.

Ivars Cinkus izrādē „No zobena saule lēca” piedalīsies kā solists, lai nodrošinātu vīru balss spēku dziesmu izpildījumos.
Dejas izrādes veidotāji Agris Daņiļevičs un Uģis Brikmanis ir pārliecināti, ka jaunie dalībnieki pilnveidos un ar savu pieredzi bagātinās uzvedumu. Gan Ilze Grunte, gan Ivars Cinkuss ir ilgstoši darbojušies arī etnogrāfijas un folkloras jomā, tādejādi ar savām zināšanām palīdzēs uzvedumam kļūt vēl autentiskākam, patiesākam.
Kā iepriekš izskanējis medijos, no 13. līdz 15. augustam Limbažos veiksmīgi noritēja izrādes „No zobena saule lēca” jaunrades nometne. Šo dienu laikā vairāk nekā 800 dalībnieki ne tikai apguva jaunas uzveduma daļas, bet arī mācījās dziedāt, izprast mūsu senču dzīvesziņu un sajust vienotību savā starpā, lai novembrī paredzētajā izrādē mums stāstītu stāstu kā viena vienota cilts. ( Pielikumā attēli no notikušās nometnes).
Dejas izrāde „No zobena saule lēca” top kā veltījums Latvijas Republikas dibināšanas gadadienai un tiks uzvesta Ķīpsalas hallē no 18. līdz 20. novembrim.
Izrāde būs unikāla ne tikai vērienīgā dalībnieku skaita (aptuveni 900 dejotāji un mūziķi), bet arī vēstījuma un formas dēļ. Tajā mītisks stāsts par seno baltu dzīvi tiks atspoguļots ne tikai dejā, bet arī rituālā, mūzikā, scenogrāfijas simbolos. Izrādes veidotāji par savu misiju izvirzījuši radīt būtisku kultūras vērtību, kas atspoguļotu tautas zināšanu bagātību un dzīves gudrību. Izrāde plānota kā himna ikvienam latvietim.

Izrādi veido pieredzējusi radošā komandā – režisors Uģis Brikmanis, horeogrāfs Agris Daņiļevičs, bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi”.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv no 27. jūlija. Biļešu cenas no Ls 4,50. Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 26592508 vai e-pastu: biletes@nozobena.lv.

Papildus informācija:
Edžus Arums
Izrādes producents

Komentārs par rakstu: Dejas izrādei „No zobena saule lēca” pievienojas Ilze Grunte un Ivars Cinkuss

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!