Ceturtdiena, 18. Aprīlis, 2024
Laura, Jadviga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tūrisma sezona tuvojas noslēgumam

10.09.2010

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs ir apkopojis statistiku par apmeklētājiem, kas informāciju par Liepājas un apkārtnes tūrisma piedāvājumiem meklējuši pie biroja darbiniekiem. Kopumā jāatzīst, ka tūristu skaits šī gada pirmajos astoņos mēnešos (janvāris – augusts) salīdzinājumā ar 2009.gadu ir pieaudzis, un sagaidāms, ka jau septembra mēnesī būs līdzvērtīgs visa iepriekšējā gada apmeklētāju skaitam kopumā.

Ja līdz šim no ārvalstu viesiem pirmajā vietā apmeklētāju skaita ziņā stabili turējās Vācija, tad šogad ir jūtami palielinājies lietuviešu tūristu skaits, un tie skaita ziņā tikai nedaudz atpaliek no vācu ceļotājiem. Tas varētu būt skaidrojams ar Liepājas pilsētas un apkārtnes tūrisma uzņēmēju mārketinga aktivitātēm, kas pēdējos divus gadus tika īstenotas starptautiskajā tūrisma izstādē „VIVATUR” Viļņā un Lietuvas masu medijos.
Ar katru gadu palielinās dažādu eksotisko valstu spektrs, no kurām ceļotāji ierodas Liepājā: šogad LRTIB iegriezušies tūristi no Argentīnas, Bolīvijas, Brazīlijas, Čīles, Ēģiptes, Jamaikas, Kolumbijas, Korejas, Ķīnas, Libānas, Malaizijas, Marokas, Meksikas, Puertoriko, Taivānas, Taizemes.
Lietas, kas visvairāk pārsteidz tūristus un rada viņiem liekas raizes, ir pavisam prozaiskas – pilsētas centrā nav pasta nodaļas, līdz ar to iebraucējiem ir jācenšas saprast, kur var iegādāties pastmarkas un kur atrodama tuvākā pastkaste, lai nosūtītu atklātni mājās palicējiem un draugiem. Neērtības rada arī bagāžas glabātuves neesamība pilsētā, taču individuālo ceļotāju – „mugursomnieku” – skaits ar katru gadu kļūst arvien lielāks. Smaidu un izbrīnu tūristos izraisa arī stipri retā vilcienu satiksme starp Rīgu un Liepāju – ārvalstu viesiem ir grūti saprast, ka vilcieni kursē vien divas reizes nedēļā…
Interesantākie jautājumi, uz kuriem nācies atbildēt tūrisma biroja speciālistiem ir šādi - vēl arvien gadās, ka iebraucēji (arī latvieši) prasa, kāda ir ieejas maksa Karostā vai līdz cikiem Karosta ir vaļā; daži tūrisma biroja apmeklētāji brīnās par dzintaru - kas tas par akmeni un kur tas atrodams.
Septembrī biroja apmeklētāju skaits ik gadu strauji samazinās, tādēļ ar pirmdienu, 13.septembri, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs sāks strādāt pēc ziemas darba laika – darba dienās tas būs atvērts apmeklētājiem no 9:00 līdz 17:00, bet sestdienās – no 10:00 līdz 15:00.

Komentārs par rakstu: Tūrisma sezona tuvojas noslēgumam

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!