Ceturtdiena, 18. Aprīlis, 2024
Laura, Jadviga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daugavpilī noritēs Baltu vienības dienas pasākums

14.09.2010

Daugavpilī, 22.septembrī plkst.18.30 notiks Latviešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” (vadītāja Sarmīte Teivāne) un Zarasu kultūras centra folkloras ansambļa „Seluona” (vadītāja Rimutė Vaitaitė) koncertu „Sudrabota saule lēca”, kas veltīts baltu tautu vienotībai. Latviešu un lietuviešu kolektīvu dziesmu un deju sniegumā varēs klausīties senās tautu tradīcijas, kas sakņojas dziļi baltu kultūras vēsturē un piedalīties folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” videofilmas prezentācijā.

Folkloras dziesmu un deju kopa „Svātra” dibināta 1994. gadā. „“Svātras” dziesmās un dejās skan mūsu nojauta par senču dzīvi un tradīcijām. “Svātrā” mēs gūstam gudru padomu, kā nodzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku, daudzveidīgāku un cilvēcīgāku mūžu”, tā par savu kolektīvu izsakās kopas dalībnieki. Koncertos dziesmu skanējumu pavada latviešu tradicionālie mūzikas instrumenti: kokles, vijole, stabules, dūdas, bungas, etnogrāfisko deju pavadījumu skanējumam pievienojas cītara, akordeons. 2008.gadā iznāca pirmais CD albūms „Lobreiteņ, reitā agri...” Folkloras kopa “Svātra” ar dziesmu un etnogrāfisko deju programmām ir bijusi vairāku starptautisko folkloras festivālu un koncertu dalībniece Latvijā un ārzemēs. Šogad piedalījās folkloras festivālā Somijā.
Folkloras ansamblis „Seluona” Zarasu kultūras namā sāka darboties Lietuvas tautas atmodas laikā “Sajudis” 1988.gadā. Kolektīva repertuārā dominē Zarasu rajonā apkopotās tautas dziesmas un dejas, kaut gan koncertos izpilda arī citu reģionu tautas mūziku. Savā radošajā darbībā folkloras ansamblis ir izveidojis vairākas kocertprogrammas: „Kāzas Aukštaitijā”, „Linu ceļš”, kas vēsta par ražas novākšanas laiku, bet pašlaik strādā pie mednieku dziesmu programmas tapšanas. Folkloras ansamblis „Seluona” labi pazīstams Lietuvā, ir piedalījies vairākos valsts mēroga pasākumos un koncertējis arī citās valstīs, tostar, festivālos Beļģijā. Tomēr vismīļākie koncerti notiek savā dzimtajā Zarasu pusē: tautas kalendāro svētku pasākumos, festivālā „Zoline” un tautas mākslas rituālos brīvā dabā, kur katrā priekšnesumā galvenais mērķis ir tautas dzīvo tradīciju saglabāšana un popularizēšana.
Tiksimies Vienības namā Baltu vienības dienā!

Papildus informācija: Latviešu kultūras centrs
vnams@apollo.lv, +371 65426691
 

Komentārs par rakstu: Daugavpilī noritēs Baltu vienības dienas pasākums

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!