Pirmdiena, 4. Marts, 2024
Alise, Auce
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsīs notiks 8.starptautiskais festivāls „Galantais klavesīns”

20.09.2010

No 25. – 26.septembrim Cēsīs norisināsies 8.starptautiskais festivāls „Galantais klavesīns”.

Šogad festivāla vienojošais muzikālais moto ir „harmonija”, kas atbilst izvēlētajai 17.,18.gs. mūzikai, kuru mūzikas vēsturē dēvē par „harmonisko periodu”. Vārds „harmonisks” parādās arī daudzos šī laika skaņdarbu nosaukumos. Festivāls „Galantais Klavesīns” nedēļas nogalē klausītājiem piedāvā divus koncertus. Norisei piemeklētā atbilstošā vide solās padarīt Cēsu pilsētas saviesīgo dzīvi muzikāli krāšņu, bet nesteidzīgu.
 

25.septembrī plkst.17:00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā koncerts „Concerto armonico”.
Koncertā skanēs ārijas no J.S.Baha kantātēm, Sonāte flautai un klavesīnam. Unikāla iespēja dzirdēt renesanses un baroka laika mūziku klavesīna un ērģeļu duetam, baudot šo abu instrumentu saspēli īpašajā baznīcas akustikā.

26.septembrī plkst.17:00 Cēsu Izstāžu namā koncerts „„Vīnes galma mūzika” ar galma izklaidei raksturīgo noskaņu. Koncerta programmā G. F. Hendeļa, A. Vivaldi un Vīnes galma komponistu H.Šmelcera, J. Fuksa, K.V. Gluka mūzika. Svētku mūzika mīsies ar dejām un literārām ilustrācijām „iz Vīnes dzīves”. Aromātisku noti koncertam piešķirs kafijas pauzes, jo, kā zināms, kafijas smarža ir viena no raksturīgākajām Vīnes iezīmēm.

Festivāla īpašie viesi - Latvijā pazīstama māksliniece Gunta Davidčuka (soprāns, LNO soliste, šī gada Lielās mūzikas balvas ieguvēja) un jaunais, talantīgais mūziķis no Lietuvas Giedrius Gelgotas (flauta, vairāku starptautisko koncertu laureāts). Kopā ar viesiem muzicēs Jānis Pelše (ērģeles, viens no aktīvākajiem latviešu jaunās paaudzes ērģelniekiem, arī ērģeļu restaurators, piedalījies arī Cēsu baznīcas ērģeļu atjaunošanā), Lelde Krastiņa (klavesīns, festivāla mākslinieciskā vadītāja), ansamblis „Hanzas mūziķi”, A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi, „Kurzemes galma” baleta solisti un Cēsu Pils vēsturisko deju studija (horeogrāfe Guna Ezermale).

Festivāla tradīcija aizsākta 2002.gadā, kad pilsēta savā īpašumā ieguva vērtīgu instrumentu - igauņu meistara Petera Talves būvētu klavesīnu. Laika gaitā festivāls nes sev līdzi pieredzes bagātu bagāžu. Festivālu koncertu publikai bijusi unikāla iespēja iepazīt oriģinālus instrumentus (dažāda tipa klavesīnus, klavihordu, viola da gamba, baroka vijoli) kopā ar izpildītājiem – mūziķiem no Igaunijas, Lietuvas, Francijas, Vācijas, Latvijas, Anglijas. Interesants ir fakts, ka paralēli ar slaveniem mūziķiem. Daudzveidīgums – tas ir īstais apzīmējums šim mūzikas festivālam, jo tajā tiek ietverti dažādi mūzikas pasniegšanas veidi: klavesīna solo skanējums, kamermūzika ar citiem instrumentiem, lielie iestudējumi un operas.

Festivālu rīko pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”, atbalsta Cēsu novada pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Festivāla mākslinieciskā vadītāja Lelde Krastiņa - A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pedagoģe, Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece un koncertdzīves organizatore (tālr.25914717).
 

Komentārs par rakstu: Cēsīs notiks 8.starptautiskais festivāls „Galantais klavesīns”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!