Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsu Izstāžu namā atdzīvojas latviešu teātra kostīmi

22.09.2010

Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3) no 24.septembra godā tiek celts latviešu teātris ar divām jaunām izstādēm „Latviešu teātra kostīmu stāsti” un Anna Heinrihsone „Prāta anatomija”.


Foto: Daiga Janševska

„Ar šīm izstādēm būtībā tiek nodots sveiciens Latvijas teātriem ar jaunās sezonas atklāšanu un nozīmīgiem notikumiem teātru dzīvē šogad, neaizmirstot pieminēt spožas personības latviešu teātra vēsturē ”, par ieceri stāsta speciāliste izstāžu nama ekspozīciju darbā Nata Livonska.

Izstāžu nama pirmajā stāvā apskatāma Annas Heinrihsones izstāde „Prāta anatomija”. Mākslinieces darbības lauks ir saistīts vistiešākajā veidā ar izrāžu vizuālo ietērpšanu – dekorāciju un aktieru tērpu veidošanu. Stāstot par radošu procesu no idejas līdz tērpam, Anna Heinrihsone to salīdzina ar iemīlēšanos. „ Kad kāds kādu uzrunā vēloties tuvāk iepazīties, satikties vai vienkārši paflirtēt, ir satraucoši patīkami. Tas pats ar mani notiek, kad tieku aicināta piedalīties pie kādas izrādes radīšanas. Tie paši taureņi vēderā, tas pats satraukums. Un tad sākas. Es aizraujos ar lugu, lasu, domāju, meklēju paralēles dzīvē, mākslas vēsturē, dabā. Esmu atkarīga no šīs mīlestībai līdzīgās sajūtas,” atklāj māksliniece Anna Heinrihsone. Izstāde būs kā ieskats mākslinieces darbībā sākot no skiču zīmējumiem, kad grafīta līnijas uz papīra atstāj pēdas, līdz atsevišķām faktūrām, krāsu laukumiem, gaismēnām un tēliem.

Izrādes mainās, bet paliek kostīmi, kurus nēsājuši leģendāri skatuves mākslinieki, un tērps sāk dzīvot savu dzīvi ar kādu īpašu stāstu. „Latviešu teātra kostīmu stāsti” atsauks atmiņā tādas spilgtas personības kā Antu Klints, Elzu Radziņu, Veltu Līni, Hariju Liepiņu, Kārli Sebri, Zitu Ersu, Larisu Tuisovu u.c. Izstādē apskatāmi 20 atpazīstamākie tērpi, kas tapuši laika posmā no 20.gs. 30 gadiem līdz mūsdienām. Katrs stāsts būs papildināts ar aktieru fotogrāfijām tērpos un lomās. Izstāde tapusi sadarbībā ar kolēģiem no Rakstniecības un mūzikas muzeja, kā arī izmantoti materiāli no Teātra muzeja arhīviem.

Ikviens laipni aicināts uz izstāžu „Latviešu teātra kostīmu stāsti” un Anna Heinrihsone „Prāta anatomija” atklāšanu 24.septembrī plkst. 17:00 Izstāžu namā (Pils laukums 3,Cēsis).

Izstādes būs atvērtas apskatei no 24.septembra līdz 31.oktobrim. Darba laiks līdz 1.oktobrim katru dienu no plkst.10:00 – 18:00.

Rudens un ziemas sezonai iestājoties, sākot ar 1.oktobri līdz 15.maijam, Izstāžu nama darba laiks mainīts. Informāciju skatīt Cēsu mājas lapā www.cesis.lv vai www.turisms.cesis.lv
 

Komentārs par rakstu: Cēsu Izstāžu namā atdzīvojas latviešu teātra kostīmi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!