Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Festivāls „DizainsNākotne 2010”

29.09.2010

Festivāla „DizainsNākotne 2010” ietvaros 30. septembrī un 1. oktobrī tiks atklātās foto, dizaina un mākslas izstādes Liepājas muzejā un galerijās. Ir domāts par visu izstāžu apmeklējuma iespējām – dažviet tiek atvērtas divas ekspozīcijas vienuviet (piem. galerijā Promenāde un Liepājas muzejā), kā arī atklāšanu laiki sakārtoti, lai kultūras baudīšanu apvienotu ar patīkamu pastaigu.

30. septembrī:

plkst. 15.00
„DIZANS.NĀKOTNE — NOTIKUMI”
festivāla foto dokumentācijas ekspozīcija
30.09-30.11.2010.
UPB galerijā, Dzintaru ielā 19Festivāls „DizainsNākotne” kopš 2005. gada oktobri iezīmē dizaina krāsās. Dizaina informācijas centrs ir festivāla programmas veidotājs un notikumu koordinators. Festivāla programmas dažādību veido mūsdienu latviešu dizaineru darbu ekspozīcijas un Latvijas dizaina vēsture retrospektīvajās izstādēs, starptautiski dizaina projekti, Dizaina dienas, kurās iesaistās dizaina saloni, biroji, izglītības iestādes un citi sadarbības partneri, notiek semināri, konferences un radošās darbnīcas. DIC iedibinājis arī Rīgas starptautisko jauno dizaineru biennāli un tradīciju festivāla pasākumus organizēt ārpus Rīgas. Izstāde ir ieskats festivāla notikumos.

Fotogrāfiju autori – Gints Mālderis, Inese Pētersone, Mārcis Gaujenietis.


plkst. 19.00
„DĀRGUMU TELPA” Dace Džeriņa
Personālizstāde
30.09-27.10.2010.
PROMENĀDE galerijā, Vecajā Ostmalā 40Izstādē eksponēti video darbi „Laimīgā zeme” (2008) un „Vilinājums” un objekts „Pats ar sevi” (abi 2010). Tie veido atvērtu telpu, kurā nozīme ir meklējumiem, radošam procesam, personīgām izjūtām, vērtībām, ideāliem. Izstādes nosaukumam izmantota filozofa Valtera Benjamina eseja „Dārgumu telpa”, kas stāsta par lietām telpā, kurā vērtība ir tām visām. „..Un to vērtības noslēpums ir vienkāršība – dzīves telpas pieticīgums, kurā saredzama ir ne tikai tā vieta, kuru tie pašlaik ieņem, bet gan telpa, kurā tie tiek aicināti ieņemt jaunas vietas.”

Dace Džeriņa (1971) beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu (2000) un Liepājas lietišķās mākslas vidusskolu (1990). Darbības jomas – objekti, instalācijas, video, scenogrāfija. Kopš 1998. gada māksliniece realizējusi četras personālizstādes un piedalījusies grupu izstādēs Latvijā, Itālijā, Lietuvā, Nīderlandē, Vācijā u.c. Nozīmīgākās izstādes – Time will show 2008), Flensburga, Vācija; 2 SHOW (2003), LMC Viļņa, Lietuva; LLMC izstāde "Mūsdienu utopija" (2001), "Cilpa" (2000), abas VMM izstāžu zāle „Arsenāls”, Rīga; SMMC– Rīga izstāde "Ventspils Tranzīts Termināls" (1999), Ventspils.

plkst. 19.00
„Drukas un dizaina konkursa map contemporary darbi”
ANTALIS izstāde
30.09-27.10.2010.
PROMENĀDE galerijā, Vecajā Ostmalā 40

Visu drukas&dizaina Brālības draugu vēlme ir ik gadu apkopot poligrāfijas, reklāmas un dizaina drukas un vizuālās komunikācijas jomās paveikto, vērtēt, atrast un godināt izcilu darbu autorus un projektu radošās komandas. Antalis piedāvā iespēju ieskatīties konkursa map contemporary izcilākajos veiksmes stāstos: sākot no firmas stila, korporatīvās komunikācijas materiāliem, iepakojuma, reklāmas un tiešā pasta kampaņu materiāliem, grāmatām, mākslas katalogiem līdz pat transporta līdzekļu dizainam.
 

1. oktobrī:

plkst. 17.00
„MANA LIETA” Gints Mālderis
fotoizstāde
01.-31.10.2010.
Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16

2008. gadā fotogrāfs Gints Mālderis un mākslas zinātniece Anda Boluža radīja foto projektu „Mana lieta”. Projektā foto dokumentētas 30 sabiedrībā plaši pazīstamas personības, kas guvušas panākumus dažādās jomās, piemēram, biznesā vai mākslā: Ēriks Stendzenieks, Renārs Kaupers, Daiga Krūze, Gatis Rozenfelds, Andris Kreislers un citi. Attēlus papildina dalībnieku atbilde uz jautājumu – „Kāpēc šis dizaina priekšmets ir Jums svarīgs?”. Šobrīd, kad sabiedrībā veidojās priekšstats par dizainu un tā izmantošanas iespējām, ir būtiski pievērst uzmanību tā vērtībai, kas mērāma nevis naudas izteiksmē, bet cilvēka sajūtu un iespēju daudzveidībā. Dizaina jēdzienu iespējams saistīt ar vārdiem „estētika”, „funkcionalitāte”, „ekoloģija” vai „luksuss” un ir viegli apmaldīties, meklējot savu dizaina definīciju. Aicinot dalībniekus atklāt, kurš dizaina priekšmets ir kļuvis svarīgs viņu dzīvē, tiek radīts plašāks, filozofiskāks skatījums uz lietu un cilvēka savstarpējo sakarību. Šogad ekspozīciju papildina arī liepājnieku skatījums.


Gints Mālderis fotogrāfijas jomā profesionāli darbojas kopš 90-to gadu vidus. Strādājis kā preses fotogrāfs (žurnāls „Ieva”, laikraksts „Neatkarīgā Rīta Avīze”), fotogrāfijā fiksējis gan ceļojumu piezīmes (izstāde „Es biju Gambijā” 1995. gadā Fotogrāfijas muzejā u.c.), gan ikdienas norises teātrī (izstādes Jaunajā Rīgas Teātrī), piedalījies dažādos projektos (Latvijas Nacionālās operas izrāžu „Leļļu opera”, „Karmena” autorfotogrāfijas u.c.) un grupu izstādēs („Pelnrušķīte” Cēsu mākslas festivāla ietvaros, „Daba. Vide. Cilvēks.” izstāžu zālē „Arsenāls” u.c.).
Anda Boluža ir mākslas zinātniece (specializācija – grafiskais dizains) un kuratore. Nozīmīgākie realizētie projekti – izstāde „Dzīvais gars. Animācijas iespējas mūsdienu mākslā”, kas nominēta Latvijas Mākslinieku savienības balvai „Gada grupas izstāde” 2004. gadā un nekustamā īpašuma kompānijas „Latio” konkursa „Gada balva fotogrāfijā” izstāde Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” 2007. gadā.

plkst. 17.00
„CREATIVE EXPO” Dizaina darbnīcas RIJADA kolekcija
01.-31.10.2010
Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16


¬
„Ja masu produkcijas un lieltirāžas izstrādājumu gūzmā gribas atrast ko personisku un tiešām unikālu, vērts pasekot līdzi dizaina darbnīcas RIJADA aktivitātēm.
Dizaina darbnīca RIJADA dibināta 2006. gadā un tās radošo kodolu veido Latvijas Mākslas akadēmijas izlolotais dizaina eksperts Rihards Funts un projektu vadītāja Ilze Jankovska. Taču RIJADA ir atvērta arēna dizaineriem, māksliniekiem un radošiem speciālistiem gan no Latvijas, gan visas Eiropas, tādējādi kopīgiem spēkiem attīstot Latvijas dizaina kultūru, kurā zīmīgu vietu ieņemtu vietējie dizaina produkti.” tā par RIJADA slavējot teic interneta portāls anothertravelguide.
.

plkst. 18.30
LAIKA MEDNIEKS. Uldis Briedis
01.-31.10.2010.
fotoizstāde
Liepājas Latviešu biedrības nama galerija, Rožu laukumā 5/6

Ulda Brieža jubilejas izstāde „Laika mednieks” iekārtota Latviešu biedrības nama galerijā. Ekspozīcijā ietvertas fotogrāfijas, kas uzņemtas laikā no 60. gadu vidus līdz 90. gadiem. Fotoattēlus vienojošā tēma – jūra. Izstāde gada sākumā tika izveidota Latvijas Fotogrāfijas muzejā, tad ceļojusi pa Latviju un nu apskatāma Liepājā.Izdevniecība „Neputns” laidusi klajā autoram veltītu grāmatu „Laika mednieks”. Tās sastādītāja, mākslas zinātniece Laima Slava: „Tās ir viņa domās, ideālismā un pieredzē izauklētās Latvijas sejas, kuras Uldis Briedis pēta un atklāj ar savu Laika Mednieka skatu. Sava seja ir Jūrai, sava – Zemei, Latvijas laukiem, sava Pilsētai un arī Galvaspilsētai – sava, tāpat kā sava ir Politikai, notikumu veidotājai un paudējai.”
.
plkst. 18.30
Festivāla DIZAINS.NĀKOTNE 2010 atklāšana
Liepājas Latviešu biedrības nama pagalmā – Mārtiņš Ratniks, LiepU Mākslas Pētījumu laboratorijas un Liepājas mākslas vidusskolas studentu darbi. Videoprojekcijas.

Festivālu DizainsNākotne organizē Dizaina informācijas centrs.
Pateicamies atbalstītājiem un sadarbības partneriem:

VKKF, Antalis, Austrijas vēstniecība Latvijā, DesignAustria, „Dizaina Studija”, Jazz Communications, Jelgavas tipogrāfijas Kurzemes Dizaina Centrs, Liepājas Kultūras pārvalde, LMV, LiepU MPL, Liepājas muzejs, Promenade Hotel, „Pieci Ezeri”, A/S „UPB”, „Vīna studija”, Ieva Leismane, Indra Ķempe.

Informāciju sagatavoja:

Daina Vītoliņa                                         Inese Pētersone
e-pasts: daina.vitolina@dic.lv            e-pasts: inese_petersone@inbox.lv
Tālr. 29556087                                      Tālr. 26467122
 

Komentārs par rakstu: Festivāls „DizainsNākotne 2010”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!