Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Konkurss par Latvijas saldumu karali ar saldu balvu

07.10.2010

Portāls atputasbazes.lv sadarbībā ar V. Ķuzes kafejnīcu Vecrīgā piedāvā jaunu konkursu, atceroties Latvijas salduma karaļa Vilhelma Ķuzes 135. dzimšanas gadskārtu un tieši 100 gadus, kas pagājuši kopš izcilā Latvijas rūpnieka un mecenāta darbības sākuma saldumu ražošanā.

Tas, ko vienkāršs lauku zēns sasniedza savas dzīves laikā, liekot lietā vien no bērnības gūto atziņu: mērķis sasniedzams vien ar krietnu un gudru darbu, ar visa jaunā apgūšanu un saprātīgu risku, ir patiesas apbrīnas vērts. Ķuzes fabrikas devums Latvijas ekonomikā un Latvijas vēsturei kopumā 20. un 30. gados bija tiešām ievērojams, bez tam savas produkcijas ražošanā pamatā tika izmantoja tās vietējās izejvielas, kādas vien Latvijā bija pieejamas. Pats Vilhelms Ķuze laikrakstā „Jaunākās Ziņas” rakstījis: „Iestrādāt savos ražojumos pēc iespējas vairāk Latvijas lauku produktus – tā ir mūsu fabrikas tendence. Tad laukiem nāk nauda, valūta neaizplūst uz ārzemēm, publika dabon veselīgu preci.”
1941. gada jūnijā Vilhelmu Ķuzi izsūtīja. Ķuze mira jau tā paša gada oktobrī Soļikamskā, viņa kapa vieta nav zināma. Un kāda likteņa ironija – nacionalizēto fabriku, ar augsti attīstītām tehnoloģijām un iekārtām, nosauca par „17. jūniju”: tās dienas vārdā, kas Vilhelmam Ķuzem atņēma viņa mūža darbu un izbeidza arī pašu mūžu. Vien pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas uzņēmums ieguva vārdu „Staburadze”.
Ir pat veseli stāsti par Ķuzes šokolādi, kuri pārmantoti no paaudzes paaudzē. Kas reiz baudījis šos gardumus, saka – garša neaizmirstama, nesalīdzināma, vienkārši lieliska. Arī jums būs iespēja pagaršot saldumus no V. Ķuzes kafejnīcas, kas ar visdziļāko cieņu glabā Vilhelma Ķuzes tradīcijas un godam nes Ķuzes brendu, vien – no 11. līdz 23. Oktobrim jāpiedalās mūsu portāla konkursā. Kā parasts, konkursa jautājumi saistīsies ar Latvijas vietām un novadiem. Balva uzvarētājam – dāvanu karte no V. Ķuzes kafejnīcas Jēkaba ielā 20/22, kuru varēsiet izlietot pēc saviem ieskatiem: vai baudot kafiju un saldumus šajā īpašajā un ļoti, ļoti mājīgajā kafejnīcā, vai nopērkot izslavēto šokolādes trifeļu izlasi vai kādus citus gardumus. Vēlam veiksmi un saldu uzvaru!
 

Komentārs par rakstu: Konkurss par Latvijas saldumu karali ar saldu balvu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!