Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsis skolēnu brīvdienās piedāvā zīmēšanas darbnīcas, orientēšanos pilsētā un Ķirbju svētkus

25.10.2010

Klāt skolēnu brīvdienas, kad vecākiem kļūst aktuāls jautājums, kā viņu bērni pavadīs nedēļu garās brīvdienas. Lai gan aiz loga ir īsti rudenīgs laiks, tomēr dienu no dienas TV skatīties nebūtu tā pati jautrākā nodarbe. Tāpēc Cēsu Jaunā Pils un Cēsu Kultūras centrs aicina skolēnus nesēdēt mājās, bet piedalīties zīmēšanas darbnīcās, izbaudīt viduslaiku skrējienu – iepazīstot savu pilsētu, bet brīvdienu noslēgumā piedalīties Ķirbju svētkos Cēsu Pils dārzā.


No 27. Oktobra līdz 29.oktobrim Cēsu Jaunajā Pilī (Pils laukums 9) notiks zīmēšanas darbnīcas-konkurss bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem „Mana Latvija”. Katru dienu viens vēsture speciālists - Astrīda Burbicka (Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Rīga), Valdis Kuzmins (Kara muzejs, Rīga) un Gundars Kalniņš (Cēsu Vēstures un mākslas muzejs) – sāks nodarbību ar stāstiem par Latvijas vēsturi un dažādiem simboliem, tādējādi raisot bērnu fantāziju un palīdzot rast virzienu radošajām izpausmēm. Zīmēšanas nodarbības vadīs „NicePlace” māksliniece Zane Ernštreite. Visi bērnu zīmējumi piedalīsies konkursā. Zīmēšanas konkursa rezultāti tiks eksponēti divās izstādēs – 11. novembrī Rīgas pilī ekspresizstādes (viena diena) veidā, iekļaujot to vispārējā 11. novembrim – Lāčplēša dienai – veltīto pasākumu virknē Rīgas pilī. Savukārt Cēsīs izstāde būs apskatāma no 18.novembra līdz 1.decembrim Cēsu Tūrisma informācijas centrā.

Vēl joprojām skolēniem (arī pieaugušajiem) ir iespēja piedalīties jau septembrī aizsāktajā spēlē orientēšanās pilsētā „Viduslaiku skrējiens” ar dažādiem atjautības un uzmanības uzdevumiem. Atnākot uz Cēsu Tūrisma informācijas centru (Pils laukums 9), piesakoties skrējienam un uzņemot starta laiku, dalībnieki var startēt gan komandā, gan individuāli. Uzvarētājus gaidīs pārsteiguma balvas.

Tuvojoties brīvlaika noslēgumam, svētdien, 31.oktobrī ģimenes ar bērniem un jauniešu aicināti apmeklēt Ķirbju svētkus Cēsu Pils dārzā. No plkst.12:00 – 14:00 svētki ģimenēm ar ķirbju grebšanas darbnīcu un dārzeņu figūriņu veidošanu, ar pasakām, teikām, uzdevumiem, mīklām un stāstiem par un ap ķirbjiem. Nosalušajiem būs silta tēja un ķirbja ēdienu degustācija. Savukārt vakarpusē no plkst. 20:00 – 22:00 svētki jauniešiem.

 

Spīdošo ķirbju aleja, maskas un priekšnesumi, ugunskurs, kurā paši varēs izcept maizi! Par ritmisku, ugunīgu un noslēpumainu noskaņojumu gādās grupa „Pulsa efekts.

Sīkāka informācija par pasākumiem un aktivitātēm Cēsīs www.cesis.lv
 

Komentārs par rakstu: Cēsis skolēnu brīvdienās piedāvā zīmēšanas darbnīcas, orientēšanos pilsētā un Ķirbju svētkus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!