Ceturtdiena, 18. Aprīlis, 2024
Laura, Jadviga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daugavpilī – Dizaina un Arhitektūras dienas

26.10.2010

Festivāla „DizainsNākotne 2010” ietvaros Daugavpilī 29. un 30. oktobrī tiks atklātās dizaina un arhitektūras izstādes, notiks semināri un radošās darbnīcas, kā arī Latgales reģiona arhitektu tikšanās. Festivāla īpašais viesis Gabi Farāžs (Gabi Farage), (Francija), radošās apvienības Bruit du frigo (Ledusskapja troksnis) pārstāvis viesosies ar lekciju „Iespējamās vietas – radošā pilsēta un vēlamā attīstība”. Festivāla sadarbības partneris – Latvijas Arhitektu savienība organizē Andra Kronberga tikšanos ar reģiona arhitektiem. Visu novembri būs skatāma izstāde „Arhis arhitektūra”.


30. oktobrī plkst. 13.00 notiks Arhitektu biroja Arhis 20 gadu jubilejas izstādes „Arhis atklāšana (Daugavpils domes vestibilā, K.Valdemāra iela 1). Arhis ir viens no vadošajiem Latvijas arhitektu birojiem, kas guvis atzinību starptautiskās izstādēs, tā realizētie projekti ienesuši jaunus vaibstus Latvijas arhitektūras vēsturē. Izstādē redzami interesantākie 20 gados tapušie Arhis darbi. Tā stāsta par arhitektūras tapšanu no skices līdz pabeigtai ēkai vai projektam. Jubilejai par godu izdota arī grāmata „Arhis arhitektūra”. Izstāde būs skatāma līdz 30.novembrim. Plkst. 19.30 notiks Dizaineru grupas IN4 design ideas izstādes atklāšana (Daugavpils Māla mākslas centrs,18. novembra ielā 8). Uzņēmums IN4 design ideas dibināts 2008. gadā. Tā pamatdarbības sfēras ir industriālais un interjera dizains. Dizaineri Aleksandrs Beznosiks, Artjoms Bugo, Andrejs Ivanovs, Svjatoslavs Aļeiņikovs sevi raksturo īsi: “Mūsu iegūtā izglītība un pieredze ļauj pretendēt uz augstiem panākumiem dizaina jomā”. Šie vārdi pilnībā atbilst patiesībai, jo jaunie dizaineri pirmās idejas no projekta praktiska dizaina priekšmetā spēja iemiesot jau studiju laikā. IN4 darbiem raksturīgi eleganti, pilnībā atrisināti tehniskie risinājumi un savienojumu mezgli, reāla sasaiste ar ražotāju, skaidri definēta priekšmetu funkcija un forma. Interesanti, ka trīs no viņiem ir daugavpilieši, Daugavpils Saules skolas absolventi. MA grāds iegūts LMA Funkcionālā dizaina nodaļā. Izstāde atvērta līdz 30.novembrim.
Savukārt sestdien, 30. oktobrī plkst. 12.00 Daugavpils Universitātē, Mākslas un dizaina katedras Mākslas galerijā, Saules ielā 1/3 notiks dizaineru grupas mercidesign / Indra un Jānis Merci izstādes atklāšana. Izstādē Daugavpils Universitātes galerijā būs apskatāmi Jāņa un Indras darbu apkopojums, kas radīti dažādos laika posmos studējot LMA un individuāli radīti darbi. Vienojošais šiem darbiem ir videi draudzīgu materiālu pielietojums – gofrētais kartons un papīra masa, kā arī koks, kas iegūts no būvniecībā pāri palikuša materiāla. Jāņa Merca gofrētā kartona mēbeles ir rūpnieciski ražotas, tās, galvenokārt, tiek radītas uzņēmumā Foldlife, kurā Jānis ir dizaineris, savukārt, Indras papīra masas bērnu mēbeles ir unikālā dizaina statusā un netiek rūpnieciski ražotas. Izstādē tiks pārstāvētas nu jau starptautisku atzinību un ievērību iemantojušās ekoloģiskās mēbeles bērniem Tomago, kas tulkojumā no japāņu valodas nozīmē ola. Sērija tiek papildināta ar aizvien jauniem priekšmetiem, arī sēdmēbelēm pieaugušajiem. Abi autori MA grādu ieguvuši Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļā, pirms tam beiguši Rīgas dizaina un mākslas vidusskolu. Izstāde atvērta līdz 30. novembrim.
Daugavpils Olimpiskajā sporta centrā, Stadiona iela 1 līdz 20. Oktobrim būs skatāma Jāņa Rauzas kompānijas mēbeļu kolekcija MINT. Jāņa Rauzas un Ievas Andžānes veidotā pēdejo gadu veiksmīgākā Latvijas mēbeļu kolekcija MINT bijusi Londonas 100% design mesē, Berlīnes Dizaina pavasarī, pašreiz pārstāv Latviju Slovēnijas dizaina mesē BIO 22 Ļubļanā. Šīs mēbeles savu dzīvokļu iekārtojumā izmanto studenti un dizaina snobi, tās sastopamas arī kafejnīcās un pat birojos. Panākumu cēlonis – laikmetīgs dizains – estētiskās un funkcionālās kvalitātes, cenas un individuālas komplektēšanas iespēju sabalansētība. Piedāvājumā ietilpst mēbeles pilnam dzīvokļa aprīkojumam. Daugavpilī būs redzama daļa kolekcijas.
Festivāla ietvaros notiks dažādas lekcijas, tikšanās un priekšlasījumi. Sīkāka informācija: Sīkāka informācija: www.daugavpils.lv

Festivālu DizainsNākotne 2010 organizē Dizaina informācijas centrs un Latvijas Arhitektu savienība.

 

Komentārs par rakstu: Daugavpilī – Dizaina un Arhitektūras dienas

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!