Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Uz Pārgaujas novadu Adventa laikā aicina barons

01.12.2010

Jaunums Latvijā – teatrāla ekskursija! 19. decembrī „Jauni Rakursi” dodas iepazīt Pārgaujas novadu pārsteigumiem bagātā ekskursijā: unikāla dievnama apmeklējums, ērģeļu stabuļu skaņas, lauku labumu tirdziņš, kinofilmas „Purva Bridējs” nabagmājas liktenis un... kā lēš zinātāji, kuri mēdz iegriezties Braslas krogā, iespējama tikšanās ar pašu baronu!

Pirmssvētku laikā „Jauni Rakursi” rīko ekskursiju Pārgaujas novadā, kurš slēpj sevī dažādas leģendas un stāstus, kā arī glabā kādu īpašu dievnamu. Latvijā ir tikai trīs evaņģēliski luteriskās baznīcas dievnami, kuru logu vitrāžas stāsta par Kristus bērna piedzimšanu. Viens no tiem atrodas Pārgaujas novadā – Straupē. Unikālajā dievnamā ikvienu pārsteidz baznīcas bagātības: barokālais koka zvanu tornis, vienīgais veramais koka altāris Latvijā, mākslinieciski vērtīgās S. Vidberga vitrāžas... Būs iespēja uz mirkli aizmirst ikdienišķo, klausoties baznīcas ērģeļu stabuļu skaņās!
Esot Straupē paredzēts bijušās rosīgās Hanzas savienības pilsētas Roopas lauku labumu tirdziņa apmeklējums, kur varēs iegādāties lauku labumus gan Ziemassvētku galdam, gan mīļām svētku dāvaniņām saviem tuvākajiem. Un tas vēl nav viss: ekskursijas dalībnieki uzzinās, kāds ir bijis kinofilmā "Purva bridējs" rādītās nabagmājas liktenis, pārbaudīs Braslas tilta stiprumu un noskaidros, kādi vēži aug bijušajā Braslas HES, bet pirms došanās atpakaļ uz Rīgu ceļš vedīs caur Braslas krogu, kur paredzēta pusdienu pauze.
Ir zināms, ka Braslas krogā, iemalkot kafiju iegriežas pats Lielstraupes pils barons Hanss Johans Otto fon Rozens (1870-1940), kurš ļoti mīl kavēties atmiņās un augstu vērtē labu kompāniju. Barons fon Rozens dalīsies savos atmiņu stāstos ar „Jauni Rakursi” ekskursantiem!
Tā kā tikšanās ar baronu vilina daudzus, interesenti tiek aicināti pieteikties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Informācija pieejama mājas lapā www.jaunirakursi.lv, pieteikšanās ekskursijai pat tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv
 

Komentārs par rakstu: Uz Pārgaujas novadu Adventa laikā aicina barons

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!