Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Apkopota Liepājas tūrisma statistika par 2010.gadu

21.01.2011

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) ir apkopojis statistikas datus par 2010.gadu. Lai arī skaitļi liecina, ka tūristu plūsma salīdzinājumā ar 2009.gadu kopumā ir pavisam nedaudz samazinājusies, atsevišķos rādītājos ir vērojams pieaugums.

Lai arī Tūrisma informācijas birojam nav tiešas metodes, kā noteikt reālo tūristu skaitu Liepājā, ir vairāki rādītāji, pēc kuriem var secināt par tūrisma attīstības tendencēm mūsu pilsētā. Viens no objektīvākajiem rādītājiem, kas liecina par tūristu skaitu pilsētā, ir LRTIB apkopotā informācija par biroja apmeklētāju skaitu. Kā ik gadu, visintensīvākie darba mēneši birojā ir jūnijs, jūlijs, augusts un septembris, kad vienā mēnesī apkalpoto klientu skaits sasniedz vairāk kā 3 tūkstošus (jūlijā). Gandrīz puse (47.4%) no kopējā apmeklētāju skaita ir ārvalstu tūristi; visvairāk biroja apmeklētāju 2010.gadā bijuši no Vācijas (22.6%), Lietuvas (21.5%), Krievijas (6.3%), Francijas, Somijas, Nīderlandes un Polijas (3.6 un 5%).

Starp populārākajiem un apmeklētākajiem pasākumiem Liepājā jau tradicionāli ierindojami „Tele2 Baltic Beach Party”, kuru apmeklēja 60 000 skatītāji, Ātruma festivāls „Kurzeme” (ap 40 000 apmeklētāju, par 15 000 vairāk kā 2009. gadā), Līvas tirgus – aptuveni 16 000 apmeklētāju. Šie dati ir apkopoti, ņemot vērā reāli pārdoto biļešu skaitu uz minētajiem pasākumiem, tāpēc var uzskatīt, ka faktiski apmeklētāju skaits dažos pasākumus ir bijis daudz lielāks.

Pēc provizoriskiem datiem ir redzams klientu skaita samazinājums pilsētas naktsmītnēs. Diemžēl vairākas viesnīcas un viesu nami Liepājā nav iesnieguši informāciju par apmeklētāju skaitu, tādēļ kopējie dati par naktsmītņu noslogojumu nav pilnīgi un objektīvi. Tomēr vairākas viesnīcas ir atzinušas, ka to noslogotības rādītāji salīdzinājumā ar 2009.gadu ir pat labāki.

Klientu skaita samazinājumu ir piedzīvojis Liepājas Jahtu centrs, kur šogad apkalpotas 308 jahtas, kas ir par 31 jahtu mazāk kā 2009.gadā. Tomēr patīkami, ka Liepājai pievienojušās jaunas valstis, kuras šādā veidā apciemo Liepāju – Anglija un Holande.

Salīdzinājumā ar citiem gadiem (statistika par Liepājas Muzeja apmeklējumu tiek apkopota kopš 2003.gada), Liepājas Muzejam vēl nekad nav bijis tik daudz apmeklētāju kā 2010.gadā – pērn to skaits pārsniedza 42 tūkstošus. Par to esam gandarīti un turpināsim strādāt, lai arī turpmāk interesantu skaits pieaugtu.

Kopumā aizvadīto gadu un īpaši tūrisma sezonu var uzskatīt par veiksmīgu. Šobrīd jau notiek aktīvs darbs pie jaunās sezonas piedāvājumu un tūrisma materiālu gatavošanas un prezentēšanas.
 

Komentārs par rakstu: Apkopota Liepājas tūrisma statistika par 2010.gadu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!