Pirmdiena, 17. Jūnijs, 2024
Artis, Artūrs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Iznācis jaunais žurnāls "Tūrisms" numurs.

23.11.2009

Iznācis jaunais žurnāls "Tūrisms" numurs, kuru jūs varat bezmaksas lejuplādēt.

Jaunākā žurnāla "Tūrisms" numura tēma - tūrisms Zemgalē, tam veltot 6 no žurnāla 34 lappusēm. Žurnālā "Tūrisms" publicēts arī Vidzemes Augstskolas Tūrisma un viesmīlības fakultātes pasniedzēja Andra Klepera pētījums par administratīvi teritoriālās reformas ietekmi uz Latvijas tūrisma galamērķiem.

Jaunākā žurnāla "Tūrisms" numura tēma - tūrisms Zemgalē, tam veltot 6 no žurnāla 34 lappusēm. Žurnālā "Tūrisms" publicēts arī Vidzemes Augstskolas Tūrisma un viesmīlības fakultātes pasniedzēja Andra Klepera pētījums par administratīvi teritoriālās reformas ietekmi uz Latvijas tūrisma galamērķiem.

Kā žurnālā "
Tūrisms" šī brīža aktualitātes izvēlētas neviennozīmīgi vērtētais “LIVE RčGA” kampaņas sākums, kā arī Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē izskanējušais viedoklis, ka Rīgā vajadzētu attīstīt kapsētu tūrismu.

Žurnāls pievēršas arī asociācijas “
Lauku ceļotājs” aizsāktajam projektam par padomju armijas pamestajiem objektiem, kas netiek apsaimniekoti un pamazām pārvēršas drupās, taču, izmantojot struktūrfondu finansējuma iespējas, tos iespējams pārvērst par saistošiem tūrisma objektiem.
 Profesionāļu žurnāls profesionāļiem

Žurnāls "Tūrisms" iejūtas sev neierastajā ikmēneša žurnāla formātā – iepriekš tas iznāca 21.oktobrī, šis numurs - 23.novembrī, nākamais ieplānots 21.decembrī, neilgi pēc 16.decembrī notiekošā Latvijas Tūrisma foruma, lai rezumētu tā norisi.
 


Šā brīža spiedīgajos apstākļos žurnāla izdošana bija iespējama tikai ar Latvijas tūrisma profesionāļu tiešu līdzdalību. Var teikt, ka šis ir ne tikai žurnāls tūrisma profesionāļiem, bet arī pašu profesionāļu veidots izdevums. Žurnālā par saviem jaunumiem informē Tūrisma attīstības valsts aģentūra, ALTA, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija, asociācija “Lattūrinfo”, asociācija “Lauku ceļotājs”, Latvijas Kempingu asociācija, Latvijas Piļu un muižu asociācija, Pavāru klubs, Zemgales Tūrisma asociācija, Jūrmalas pašvaldība, Latvijas augstskolas, kā arī Ārlietu un Ekonomikas ministrijas.“Esmu novērojis, ka iespēja pašiem līdzdarboties žurnāla veidošanā atsijā aktīvos no tiem, kas tikai gaužas. Ne reizi vien bija nācies dzirdēt dažādas organizācijas sūdzamies, ka mediji jau raksta tikai par tiem, kas maksā, tikai par savējiem utt. Taču tagad, kad pašiem ir iespēja paust savu viedokli, tad izrādās, ka nav ko teikt, vai arī ir nespēja un kūtrums šo viedokli uzrakstīt. Tādēļ jo īpaši priecājos par visiem tiem, kas savas ziņas un viedokļus atsūtīja, jo, kā redzams, materiāli lieti izmantoti šā numura veidošanā, un tā būs arī turpmāk,” redaktora slejā raksta Kristians Rozenvalds.

 


Turpinās iznākt arī nākamgad

Žurnāls "Tūrisms" turpinās iznākt arī nākamgad, taču vairāk par nākotnes plāniem lasītāji tiks informēti žurnāla nākamajā numurā. Jau tagad ir pamats teikt, ka žurnāla iznākšana reizi mēnesī ir attaisnojusies, jo tādējādi izdevums kļūst vairāk aktuāls un likumsakarīgi – arī vairāk interesants lasītājam.
 


Turpinās diskusijas par "Tūrisms" izplatīšanu. Skaidrība ir par to, ka arī turpmāk žurnāla PDF versiju internetā varēs lejuplādēt bez maksas. Taču nav skaidrības, vai saglabāsies līdzšinējā prakse, ka žurnāla drukāto versiju bez maksas saņem arī visu tūrisma nozares profesionālo organizāciju biedri. Šobrīd šādu bezmaksas abonentu skaits ir 980.Reklāmas pārdošanas stratēģijā gan neko nav plānots mainīt, taču žurnāls "Tūrisms" darīs visu, lai pārliecinātu tos Latvijas un ārvalstu klientus, kuri vēlas uzrunāt Latvijas tūrisma nozares profesionāļus. "Jau šajā numurā ir divas ārvalstu reklāmas – tas taču ir eksports! Žurnālam "Tūrisms" nav pamata sūdzēties par krīzi reklāmas jomā, jo tam ir ļoti skaidri definēta auditorija. Turklāt esam vienīgais drukātais izdevums tūrisma nozares profesionāļiem. Mums tikai jāpilnveido savas pārdošanas iemaņas, lai šos labvēlīgos apstākļus vēl prasmīgāk izmantotu,” norāda Kristians Rozenvalds.

Komentārs par rakstu: Iznācis jaunais žurnāls "Tūrisms" numurs.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!