Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ziemas festivāls 2011 Siguldā

24.01.2011

No 18. februāra līdz 6.martam Siguldā notiks populārākais Ziemas festivāls Latvijā, kura moto ir: Vairāk sporta. Vairāk mākslas. Vairāk izklaides. Vairāk atpūtas. Festivāla mērķis ir popularizēt Siguldas novada sporta bāzes un kalnu slēpošanas trases kā lieliskas atpūtas, sporta un brīvā laika pavadīšanas vietas un Siguldu kā Eiropas kultūras un mākslas iepazīšanas vietu. Šāda apņemšanās Siguldas novadam ir, startējot projektā „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” kā oficiālajam partnerim un Ziemas festivālu iekļaujot 2014. gada notikumu kalendārā.

Ziema ar sniegotajiem kalniem un starptautiskajām sacensībām ir veidojusi Siguldu par starptautisku ziemas sporta centru. Festivāla programmā iekļautas gan starptautiskas, gan valsts nozīmes sacensības. Pasaules kausa izcīņas posms kamaniņu sportā aizsākās pagājušajā gadā Īglsas trasē Austrijā, bet noslēdzošais posms notiks Siguldā no 18. līdz 20. februārim. Sacensības iecerējis apmeklēt arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Žaks Roge.

Līdztekus profesionālām sporta sacensībām, lielus un mazus gaidīs ziemīgi sportisks šurumburums. Siguldas novads ir viens no sportiskākajiem Latvijā, par to liecina gan mūsu novadnieku izcīnītās medaļas Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs aizvadītajā gada februārī, gan Siguldas novada izcīnītā 1. vieta Latvijas II Ziemas olimpiādē. Šogad Siguldas novada skolēnu Ziemas olimpiādē savu sportiskumu, kustību prieku un sacensību garu izpaudīs skolēni, piedaloties Siguldas Sporta skolas organizētajās sacensībās vairākās disciplīnās.

Kalnu slēpošanas sacensības „Anda Kordes kauss 2011” suminās kalnu slēpošanas entuziastu un virzītājspēku Andi Kordi 80. ziemā. Šajā sezonā Kaķīškalna amatieru sacensības kalnu slēpošanā atkal notiek zem Carlsberg „karoga”.

Festivāla programmā iekļautas arī jau tradicionālās sacensības – Tautas slēpojums „Sigulda”, „Siguldas kauss 2011” kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā un snovbordā. Šogad notiks arī „Siguldas kauss tramplīnlēkšanā”. Sacensībās piedalīsies sportisti no Igaunijas un Latvijas.

Festivāla ietvaros padomāts arī par izglītības programmu – notiks seminārs snovbordistiem.

Jautrus, atraktīvus un dīvainus ziemas sporta veidus, stafetes, atrakcijas un konkursus dažādām spējām, gaumēm un vecumiem piedāvās Siguldas Sporta skolas un Jauniešu iniciatīvas centra „Mērķis” jaunieši.

Savukārt tūrisma portāls www.atputasbazes.lv piedāvās tūrisma ralliju „Piedzīvojums Vidzemē” ar iespēju pabūt gan pazīstamās un populārās atpūtas vietās, gan iepazīt arī mazāk zināmo, bet tikpat skaisto un pārsteidzošo. Piedzīvojumu gan maziem, gan lieliem patiešām netrūks: gan tradicionālie ziemas prieki, gan asprātīgi uzdevumi un spēles, gan „prāta asināšana”, šķetinot maršruta leģendas. Tūrisma rallijs „Piedzīvojums Vidzemē” sāksies Siguldā, laukumā pie Gaujas Nacionālā parka informācijas punkta (iepretī Gūtmaņa alai) un tā maršruts vedīs pa Siguldas, Krimuldas, Sējas, Inčukalna, Līgatnes, Amatas, Cēsu, Pārgaujas, Raunas, Vecpiebalgas un Gulbenes novadiem, noslēdzoties Vecgulbenes muižā.

Komentārs par rakstu: Ziemas festivāls 2011 Siguldā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!