Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Kuldīgas jaunā devīzē ir „Kuldīga – pilsēta ar dvēseli”

28.01.2011

Noslēgusies konkursa par Kuldīgas tēla izstrādi 1. kārta un tajā par labāko atzīta devīze „Kuldīga – pilsēta ar dvēseli”. Konkursa komisija par Kuldīgas tēlu pēc ilgām diskusijām pieņēmusi lēmumu neatzīt par uzvarētāju nevienu no konkursā iesniegtajiem vizuālajiem logotipiem, bet piešķirt balvu par devīzi „Kuldīga – pilsēta ar dvēseli” tās autoram, rīdziniekam Agrim Aucem.

Tāpat tika nolemts rīkot atklātu otrās kārtas tēla konkursu ar mērķi iegūt jaunu Kuldīgas logo, nosakot, ka logotips jāveido saskaņā ar pirmajā konkursa kārtā izvirzīto devīzi „Kuldīga – pilsēta ar dvēseli”.
Konkursa komisija uzskata, ka vārds dvēsele piešķir Kuldīgai dziļumu, kvalitāti un vērtibu. Dvēsele ir Kuldīgas pievienotā vērtība, kas to atšķir no citām. Dvēsele ir kas dziļāks nekā vienkārši romantika. Dvēsele var būt mājai, ielai, vecpilsētai, dabai, cilvēkiem, jebkam. Viņš uzskata, ka dvēseles jēdziens ir ļoti ietilpīgs un tas ļauj attīstīt šo pilsētas tēlu jebkurā Kuldīgai vēlamā attīstības virzienā.
Konkursa otrajā kārtā piedalīties aicināts ir jebkurš mākslinieks, attīstot jau konkrētas dizaina idejas Kuldīgas logotipam, sasaistot to ar devīzi „Kuldīga – pilsēta ar dvēseli”.
Jauno devīzi jau šogad Balttour izstādē plāno pielietot Kuldīgas tūrisma attīstības centrs uz jaunajām Kuldīgas tūrisma brošūrām, kurām, salīdzinot ar iepriekšējām, arī būs jauns, revolucionārs un pasaules modes dizaina tendencēm atbilstošs – inovatīvs noformējums un krāsas.
Kuldīgas novada Dome šobrīd sagatavo otrās kārtas atklātā tēla konkursa nolikumu, kas tiks izsludināts februāri.
Pašvaldība pateicas visiem konkursa pirmās kārtas dalībniekiem un aicina iesniegt savas idejas otrajā kārtā.
Atgādinām, ka Kuldīgas novada Dome 2010. gada beigās izsludināja atklātu ideju konkursu par pilsētas tēlu, aicinot iesniegt konkursam logo skices ar iespējamām devīzēm.
Konkursa komisiju par Kuldīgas tēla izstrādi vada Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Vēl komisijā darbojas Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, Kuldīgas tūrisma attīstības centra direktors Artis Gustovskis, Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga, Kuldīgas slimnīcas ārste un Kuldīgas novada Domes deputāte Ināra Rozentale un mākslinieks Jānis Gailītis.

Komentārs par rakstu: Kuldīgas jaunā devīzē ir „Kuldīga – pilsēta ar dvēseli”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!