Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Sniega skulptūru konkurss Siguldā

31.01.2011

No 18. februāra līdz 6.martam Siguldā notiks populārākais Ziemas festivāls Latvijā. Ziemas festivāla laikā Siguldas novadā notiks Pirmais sniega tēlniecības čempionāts, kas ikvienam novada iedzīvotājam dos iespēju iesaistīties – izveidot savu sniega skulptūru!

Ko pa īstam var izdarīt ar sniegu, festivāla laikā rādīs Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības studenti. Sadarbībā ar profesionāļiem, šis projekts tiks veidots kā lielākais sniega mākslas projekts Latvijā. Piesaistot kultūras profesionāļus un organizācijas, māksliniekus no dažādām pasaules valstīm 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, šim pasākumam Siguldā jābūt lielākajam ziemas mākslas piedāvājumam Eiropas mērogā. Arī Mākslu skolas „Baltais flīģelis” Mākslas nodaļas audzēkņi rādīs savas prasmes sniega mākslā. Pamēģini arī Tu!

Festivāla dienās neiztikt bez muzikāliem pārsteigumiem. Par to padomāts gan Bobsleja un kamaniņu trasē 19. un 20. februārī sacensību starplaikos, gan Svētku laukumā 19. februārī un 5. martā, pulcinot visus ļauties īstas ziemas ballītes priekiem. Domāts arī par šovprogrammām un patīkamiem pārsteigumiem.

Koncertzālē "Baltais flīģelis" Ziemas festivāla ietvaros būs skatāma Latvijas Olimpiskās komitejas ceļojošā izstāde „Olimpiskās pamatvērtības – draudzība, cieņa, izcilība” dodot iespēju izdzīvot kopā ar Latvijas olimpiešiem viņu priekus, veiksmes un neveiksmes Olimpiskajās spēlēs. Izstādē aplūkojami fotomākslinieka Daiņa Caunes, Romāna Kokšarova, Aivara Liepiņa un Ilmāra Znotiņa tvertie kadri, iemūžinot spilgtākos Olimpisko spēļu momentus. Latvijas Olimpiskās komitejas izstāde veidota ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas Olimpiskās Solidaritātes finansiālu atbalstu. Festivāla programma vēl tiks papildināta ar dažādām ekspresizstādēm.

Festivāla ietvaros mūziku varēs baudīt arī koncertzālē „Baltais flīģelis”. Programmā 19. februārī Londonas filharmoniskā orķestra soliste Kristīne Blaumane /čells/ kopā ar siguldieti Lieni Circeni /klavieres/, bet 3. martā – Vestarda Šimkus klavierkoncerts.

Un visam pa vidu – Meteņdiena ar jautrām dziesmām un varenu lielīšanos Turaidā. Kā ierasts būs iešana pie Meteņa pēc Laimes pogas, lai visu gadu būtu laimīgi, lielīšanās, dziedāšana, rotaļās iešana, kurmju dzīšana, lai šis gads būtu ražīgs, bet lai būtu veselība varēs saņemt arī kadiķa slotiņas pērienu. Neiztrūkstoša Meteņdienas tradīcija ir uz ugunskura vārītā Meteņa putra, ar ko dūšīgie meteņbērni varēs iestiprināties turpat svinību vietā, Turaidas muzejrezervātā.
Visveselīgākā izklaide. Sigulda aizrauj!

Siguldas novada domei festivāla programmu palīdz veidot Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Kamaniņu Sporta federācija, sporta klubs A2, portāls www.atputasbazes.lv, SK Lidojošais slēpotājs, Sporta klubs „Kore”, slēpošanas trase Kaķīškalns, Olimpiskais centrs „Sigulda”, Turaidas muzejrezervāts un Latvijas mākslas akadēmija.

Komentārs par rakstu: Sniega skulptūru konkurss Siguldā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!