Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsu Pils parkā tiks svinēti Meteņi

04.02.2011

13.februārī no plkst.12:00 Cēsu pils parkā notiks Meteņu svinēšana „Meten`s veda Pelnu dienu”, kurā varēs piedzīvot Meteņu dienas tradīcijām atbilstošus pasākumus – iet budēļos, rotaļās un vizināties ar ragaviņām.

Meten`s veda Pelnu dienu
Ar šķībām ragavām,
Sasašķieba, sasašķieba,
Nosavēla lejiņā.
(T.dz.)
 

 

Svētku dalībniekus rotaļās iesaistīs, apdziedās un Meteņu garā izdancinās folkloras kopas „Dzieti” budēļi. Tā kā galvenā Meteņu dienas tradīcija ir vizināšanās no kalna, tad ikviens dalībnieks aicināts ierasties ar savām ragaviņām. Lai pie iedegtā ugunskura būtu jautrāka sildīšanās, noderēs līdzi paņemtais cienasts draugam.

Vārdu Meteņi saista ar vārdu mest (laikmeti, laika meti 'svētku laiks, svētku dienas, gavēnis). Meteni dažādos Latvijas novados mēdz dēvēt arī par Vastalāvi, Miesmeti, Lastavāgu, Miesmeti, Miezmežu dienu un citādi. Meteņu dienā notiek atvadas no ziemas un sākas pavasara gaidīšanas laiks, tāpēc svētkos tiek veikti nozīmīgi, auglību veicinoši rituāli, lai nodrošinātu nākamā gada ražas labu iznākumu. Meteņos pēdējo reizi pirms pavasara ļaudis maskojas un dodas gājienā no mājas uz māju, dziedādami, dancodami un dzīdami Meteni, tā veicinot auglību katrā sētā.

Pasākums bez maksas.
 

Komentārs par rakstu: Cēsu Pils parkā tiks svinēti Meteņi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!