Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ziedu pilsētu Ventspili reklamēs tūrisma gadatirgū „Balttour 2011”

10.02.2011

No 11. līdz 13.februārim Ventspils Tūrisma informācijas centrs (Ventspils TIC) starptautiskajā tūrisma gadatirgū "Balttour 2011” Rīgā, prezentēs ne tikai jauno tūrisma bukletu astoņās valodās, bet arī īpašu – Mazbānīša jaunajai 2,6 km garajai trasei veltītu izdevumu, ko sagatavojis Ventspils muzejs.

Izstādes laikā pie Mazbānīša lielā foto notiks bildēšanās kopā ar atraktīvo pasažieri un ventiņu stāstnieci Līgu Reiteri. Varēs palūkot arī viņas ceļojumu čemodāna saturu, kas pārsteigs ar ventiņpusē ražotām lietām. Pirmo reizi amatnieku saražotos dārgumus ar jauno zīmolu „Ražots Kurzemē” tirgos Amatu mājas suvenīru salons „Ventiņ pūrlād’”.

Ventspilnieki kopā ar sadarbības partneriem Talsu novada Tūrisma informācijas centru un Kuresāres pašvaldības domi būs atrodami ERAF projekta „Viens atvaļinājums – divas valstis" stendā. Stendā strādās arī vairāku Ventspils pilsētas un novada naktsmītņu, tūrisma aģentūras „Tobago” un „Vega” pārstāvji un profesionāli gidi. Jāatzīmē, ka jau šopavasar gidiem atkal būs iespēja pietiekties Ventspils gidu kursos, kas notiek reizi trīs gados. Pēc eksāmena sekmīgas nokārtošanas kursu beidzējiem izsniedz speciālas Ventspils gidu apliecības, kas klientiem garantē kvalitatīva pakalpojuma saņemšanu.

Lai veicinātu Ziemeļkurzemes tūrisma piedāvājumu popularizēšanu tūrisma izstāžu apmeklētājiem – iedzīvotājiem, tūrisma firmu pārstāvjiem, gidiem, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem u.c. apmeklētājiem, projekta ietvaros tika izstrādāti Sāmsalas un Ziemeļkurzemes reģionam kopīgi tūrisma maršruti. Tie izstādē tiks prezentēti jaunajos bukletos „Ziemeļkurzemes tūrisma maršruti”, kas izdoti piecās valodās. Īpaši noderīgs izdevums varētu būt jaunās prāmju līnijas Ventspils – Sāremā – Gotlande pasažieriem. Līniju plānots atklāt jau šovasar.

2009.gadā projekta ietvaros tika veikta Zilā karoga pludmales labiekārtošana, t.sk. jaunu pārģērbšanās kabīņu, soliņu, laipu, glābšanas riņķu stendu un informācijas stendu izgatavošanu un uzstādīšanu, kā arī tika uzstādīta jauna moderna tualete pie pludmales galvenās ieejas. Ventspils pludmales lielās kāpas rada dabīgas „saules vannas”, kas lieliski aizsargā no vēja un ļauj sauļošanās sezonu atklāt agrāk nekā citviet.

Kā zināms Ventspils ir ziedošākā Latvijas pilsēta ar bagātām tradīcijām ainavu veidošanā, parku, dārzu un skvēru kopšanā. Ziedošās puķu skulptūras pārsteidz ikvienu un ir iecienīti tūristu fotografēšanās objekti. Šovasar to klāsts tiks papildināts ar jaunu – ziedošo Zaķu ģimeni, kas izvietosies Mazbānīša Kalna stacijā pie Piedzīvojumu parka. 23. un 24.jūlijā Ventspils kļūs par Latvijas Puķu draugu saieta vietu, bet jau augustā, Pilsētas svētkos, vienpadsmito reizi Ostas ielas promenādē ziedu paklājus izklās labākie Baltijas valstu floristi.

Atbraukt uz Ventspili jaunajā tūrisma sezonā būs ērti. To nodrošinās rekonstruētais tilts pār Ventu. Un drīz vien veloceliņi vīsies no iecienītās pilsētnieku atpūtas vietas - Būšnieku ezera līdz pat Piedzīvojumu parkam, kas arvien paplašina savu piedāvājumu.

Ventspils pilnībā attaisno savu ģimenei un bērniem draudzīgās pilsētas nosaukumu. Bez jau popularitāti ieguvušā aktīvās atpūtas piedāvājuma (Ūdens piedzīvojumu parks, Bērnu pilsētiņas, Piedzīvojumu parks, Skeitparks, Zilā karoga pludmale, Pludmales akvaparks u.c.) skolēnu grupām pieejami arī filmu seansi par kosmosu Baltijā modernākajā un Latvijā lielākajā digitālajā planetārijā. Turpat, ar modernu teleskopu aprīkotajā observatorijā var vērot uz Saules notiekošo. Savukārt, Ventspils muzeja un tā filiāļu piedāvāto muzejpedagoģisko programmu izstrāde balstīta jaunākajā Eiropas valstu pieredzē, kur tās tiek saskaņotas ar skolu mācību programmām, papildinot muzejiskiem līdzekļiem.

Ventspils ir viens no iecienītākajiem ceļojuma galamērķiem Latvijā. Kā liecina Ventspils TIC statistikas dati 2010.gada sezona bija īpaši veiksmīga. Ventspils naktsmītnēs nakšņoja vairāk kā 89 000 cilvēku, kas ir par apmēram 25 % vairāk kā 2009.gadā un pārsniedz pirmskrīzes - 2006.gadu. Kopumā Ventspili pērn apmeklējuši ap 490 000 cilvēku.
 

Komentārs par rakstu: Ziedu pilsētu Ventspili reklamēs tūrisma gadatirgū „Balttour 2011”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!