Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Izstāde - gadatirgus „Balttour 2011”

13.02.2011

Kā jau katru februāri, arī šogad trīs dienas abās izstāžu kompleksa "Ķīpsala" zālēs ar saviem piedāvājumiem visus interesentus iepazīstināja vairāki desmiti tūrisma aģentūras, pašvaldības, aviokompānijas, viesnīcas un ar tūrismu saistīti masu mediji. Arī www.atputasbazes.lv šajā pasākumā ņēma dalību un ar prieku savā stendā uzņēma gan ikvienu izstādes apmeklētāju, gan dalībnieku.
 


Foto: Žanneta Kaminska

Lai attaisnotu pasākuma nosaukumu "izstāde - gadatirgus", katrs tūroperators bija sarūpējuši neskaitāmus ceļojumus par īpaši izdevīgām "izstādes" cenām. Gan tāli ceļojumi uz Austrāliju, Ameriku, Meksiku un dažādām eksotiskām salām, gan braucieni par jau tik ierasto Eiropu. Venēcija pavasarī, tulpju svētki Holandē, zelta Prāga un mūžam zaļais Gibraltārs ar nekaunīgajiem pērtiķēniem palmu zaros.
Vairākos stendos par apmeklētāju interesi rūpējās ar dažādu konkursu un loteriju palīdzību. Arī mēs šur tur piedalījāmies, taču neko vairāk kā konfekti krāšņā papīriņā liktenis mums nebija lēmis...


Ja vēl ne tik senā pagātnē tūrisma izstādē lepni dalību ņēma katra pilsēta un katrs rajons atsevišķi, tad šogad ar plašiem un vērienīgiem stendiem startēja veseli novadi. Nu ,piemēram, Latgales stends ar daudz un dažādiem veļas šņorēs sakārtiem T-krekliem piedāvāja atpūtas un tūrisma iespējas visā "zilo ezeru" zemes reģionā. Līdzīgi arī Kurzemes, Vidzemes un Zemgales novadi. Tā kā vēl nav radīta īsti ticama teorija par to, kuram novadam pieskaitāma Jūrmala, tad mūsu iecienītā kūrortpilsēta pārstāvēja pati sevi.


Tā īsti gan neizdevās izprast tās izstādes "ekspozīcijas", kur veikals zēla un plauka. Par nebūt ne zemām cenām no pārdevēja pie pircēja ceļoja gan medus, gan maize, koka karotes, saulesbrilles, rotaļlietas, dzelzs kalumi, sveces un pat otrās zāles tālākā stūrī omulīgi iekārtojis tirdzniecības vietu kāds vīrs ar daudzām ābolu kastēm. Tā vien šķita, ka burzmā ieraudzīsim arī kādu lietotu apģērbu tirgotāju vai brāķētas sadzīves tehnikas pārdevēju. Tiem būtu tik pat liels sakars ar tūrismu, kā āboliem un saulesbrillēm. Taču... Kā saka mūsu lielā kaimiņvalsts - ar ko esam bagāti, ar to arī lepojamies!
Patīkams pārsteigums - lielā estrāde! Mums izstādes apmeklējuma laikā izdevās noskatīties vairāku tautas deju ansambļu sniegumā, kā arī iejusties jauno bundzinieku plastmasas mucu dārdoņā. Taču kultūras pasākumu afiša liecināja par to, ka skatuve tukša nepaliek ne uz mirkli visu trīs izstādes dienu garumā. Pieļauju domu, ka tieši šis moments ļāva ne vienam vien ārzemju apmeklētājam izprast mūsu zemītes tradīcijas un mentalitāti.


Patiesā interesē vērāmies abās zālēs, lai ieraudzītu mūsu valsts bagātākā uzņēmuma "Latvijas meži" pārstāvēto "mammadaba" stendu, kur ik gadu apmeklētājus priecēja Tērvetes dabas parka Meža māte, raganiņa un rūķītis. Diemžēl laikam ar mežiem kļuvis bēdīgi, jo stendu tā arī neatradām.
Lai nu kā, mājup devāmies ar veselu kaudzi bukletu, brošūru un ceļojumu maršrutu kartēm. Piemēram, Dubajas stendā pat tikām pie DVD ar filmu par šo krāšņo un pārbagāto tūristu meku. Nu atliek tik viena bēda - sarūpēt pietiekami daudz naudas un izbrīvēt gana daudz brīva laika, lai jau tuvākā laikā dotos kādā no jaunatklātajiem ceļojuma maršrutiem.
Trīs dienas divās zālēs tūkstošiem cilvēku atklāja sev jaunus piedzīvojumu vilinājumus. Simtiem nozares profesionāļu tika pie jauniem kontaktiem, jauniem sadarbības partneriem. Latviešu, franču, lietuviešu, igauņu, poļu, čehu, angļu un daudzu citu valodu kopsajaukums sanēja kā liels bišu strops. Ārā pie izstāžu kompleksa ieejas durvīm mastos plīvoja neskaitāmu valstu karogi. Tas viss liecināja vienīgi par to, ka šo pasākumu droši var dēvēt par starptautisko tūrisma izstādi.


Tūrisms. Tieši šī nozare varētu kļūt par mūsu krīzes nomāktās zemītes vienu no galvenajiem ienākumu avotiem. Protams, tikai ar tādu norunu, ja daudzi pašmāju izstādes dalībnieki sapratīs, ka ir stipri vien par maz reizi gadā lepoties ar grezni iekārtotu stendu. Tūristi ir tāda dīvaina tauta, kas bez skaistiem un vietām mežonīgiem dabas skatiem vēlas sev pievērstu pastiprinātu uzmanību, kas pie mums diemžēl vēl ir tikai bērnu autiņos.
Lai nu kā, tie, kas nepaspēja apmeklēt šo izstādi var sākt gatavoties jau nākamajam gadam, jo februārī izstāžu kompleksā "Ķīpsala" droši vien atkal startēs izstāde - gadatirgus "Balttour 2012". Un arī jūsu padevīgais kalps - portāls www.atputasbazes.lv"...
 

Komentārs par rakstu: Izstāde - gadatirgus „Balttour 2011”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!