Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daugavpilī ieskandinās Meteņus

18.02.2011

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē 2011.gada 25.februārī plkst. 18.00 notiks Tautas mūzikas koncerts „Metens nāk”!

Koncertā piedalīsies triju valstu mūziķi: Daugavpils Latviešu kultūras centra tautas mūzikas ansamblis „Rakari” Ēvalda Dauguļa vadībā, Molodečno Mākslas skolas tautas mūzikas ansamblis „Harašuha” Olgas Beļko vadībā (Baltkrievija) un Rokišķu Horeogrāfijas skolas tautas mūzikas kapela BUČKIS Alvida Fijalkauska vadībā (Lietuva).

Koncertzāles otrā stāva foajē būs apskatāma rēzeknietes Jevgeņijas Kiļupes Masku izstāde. Šī izstāde nupat kā priecēja rīdziniekus un galvaspilsētas viesus galerijā „Istaba”. Masku darināšanai mūsu senči izmantojuši audumu, koku, zvēru ādas, dabas veltes un citus priekšmetus, bet šīs izstādes sejas maskas Latgales meistare veidoja klasiskajā papjē mašē tehnikā, kuras pamatā tiek izmantots papīrs un līme. Tradicionālākie tēli ir kaza, zirgs, gailis, lācis, aita, vecis un ragana.
Katrs izstādes un koncerta apmeklētājs varēs tās pielaikot un arī nofotografēties.
Koncertu rīko Daugavpils Latviešu kultūras centrs.
Savukārt 2012.gada Meteņa laikā Daugavpilī notiks Masku tradīciju festivāls, uz kuru ieradīsies dažādu žanru kolektīvi no vairākām valstīm. Ar saviem maskošanās rituāliem tie pieskandinās Daugavpili un pārsteigs ar neparastajām izdarībām.

Komentārs par rakstu: Daugavpilī ieskandinās Meteņus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!