Otrdiena, 31. Janvāris, 2023
Tekla, Violeta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aicinām uz Masļeņicu Alūksnes novada Pededzē

01.03.2011

Svētdien, 6. martā Alūksnes novada Pededzes pagastā, kas atrodas Krievijas pierobežā, atvadoties no ziemas, notiks tradicionālie slāvu svētki – Masļeņica.

Jau no pulksten 12 pie Pededzes tautas nama sāksies vairākas aktivitātes – ikviens, kas vēlēsies, varēs vizināties zirgu pajūgos, notiks rokdarbu un mājamatniecības darinājumu izstāde – pārdošana, pasākuma vadītāji – Masļeņica un skomorohi (tautas dziesminieki, stāstnieki pareizticīgo tradīcijās) - aktīvākos aicinās iesaistīties dažādos konkursos un atrakcijās. Protams, pasākuma dalībnieki varēs iegādāties arī tradicionālās Masļeņicas pankūkas, kas, būdamas apaļas un dzeltenas, simbolizē sauli. Pankūka un glāze tējas kopā maksās 20 santīmus.

 

Dažādām aktivitātēm pie tautas nama sekos Pededzes amatiermākslas kolektīvu koncerts tautas namā. Te varēs vērot četru Pededzes pamatskolas skolēnu deju kolektīvu, pagasta sieviešu deju kopas un jauniešu deju kolektīva, kā arī folkloras kopas „Labā oma” priekšnesumus. Ieeja koncertā maksās vienu latu pieaugušajiem, bet skolēniem 50 santīmus.

 

Koncerta noslēgumā ikviens svētku dalībnieks varēs piedalīties tradicionālās Masļeņicas salmu lelles sadedzināšanā pie tautas nama, tā simboliski atvadoties no ziemas līdz nākamajam gadam.

Masļeņica jeb Metenis tiek svinēts visu nedēļu pirms pareizticīgo Lielā gavēņa, šo laiku veltot izlīgumam ar tuvajiem un savstarpējai piedošanai, labdarībai un kopā būšanai. Masļeņicas laikā jāizklaidējas, daudz jāēd, katru dienu jāiet ciemos vai jāsagaida ciemiņi pašiem. Katrai dienai šajā laikā ir savs nosaukums. Masļeņicas nedēļā ļaudis priecājas par gaidāmajām ziemas beigām un svin pavasara tuvošanos.

Komentārs par rakstu: Aicinām uz Masļeņicu Alūksnes novada Pededzē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!