Otrdiena, 31. Janvāris, 2023
Tekla, Violeta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lietuviešu tūristus Latvijā visvairāk satrauc briesmīgie Latvijas autoceļi

01.03.2011

Jau iepriekš ziņots, ka Kuldīgas tūrisma attīstības centrs piedalījās starptautiskajās tūrisma izstādēs „Balttour”, „Tourest” un iepriekšējās nedēļas beigās arī „VIVATUR’2011”, projekta „Kuldīgas pilsētas dārza kā pievilcīgas tūrisma teritorijas attīstība”, Nr. L-PPA-10-0017 ietvaros, Lietuvā, Viļņā no 25. līdz 27.februārim.

Izstādes laikā tika veiktas Lietuvas tūrisma ekspertu intervijas, vaicājot, kas viņuprāt visvairāk iepriecina un kas traucē lietuviešu tūristam šobrīd ceļot uz Latviju.
Visi eksperti uzsvēra, ka joprojām un jau vairāk nekā piecpadsmit gadus traucē briesmīgie Latvijas autoceļi, pārbraucot Lietuvas-Latvijas robežu. Eksperti atzina, ka pat vislabākais Latvijas tēls šobrīd nespēs pievilināt tūristus, ja Latvijas valdība steidzami neko nemainīs uz lielajiem ceļiem, ne tikai via Baltica, bet arī , piemēram, ceļu posmos Rucava – Liepāja, Ezere – Saldus, u.c.
Savukārt par Latvijas stiprajām pusēm lietuvieši atzina, lielo latviešu tūrisma informācijas materiālu daudzumu lietuviešu valodā, kādi viņiem latviski nav izstrādāti. Vairāki eksperti norādīja uz informācijas lielo apjomu, funkcionalitāti un bukletu atraktivitāti. Daži pat minēja gadījumus, kur atsevišķi uzņēmēji mācās no latviešu tūrisma bukletu krāsām, dizaina, plānojuma.
Noskaidrojot vidējo lietuviešu ceļotāju uz Latviju un viņa intereses, kopsavilkumā, var secināt, ka šobrīd lietuviešu tūrists ziemā ļoti labprāt brauc uz Latvijas slēpošanas kalniem, bet vasarā, pirmkārt,- uz mežonīgo jūras piekrasti Kurzemē, starp Liepāju un Ventspili, tad vienu dienu pavada Ventspilī un atgriežas caur romantiskajām pilsētām,- Kuldīgu, Sabili, Talsiem. Lietuviešiem pietrūkst vienota informatīvā materiāla par Latvijas slēpošanas kalniem. Līdz šim viņi par tiem uzzin no draugiem jeb brauc visu laiku uz vienu un to pašu. Vidzemē visiecienītākais ir Žagarkalns, Kurzemē – Zviedru cepure.
Tāpat katrs aptaujātais lietuvietis ir apmeklējis Rīgu un ja atvaļinājums sniedzas nedēļas garumā, tad noteikti ceļojums sāksies vai beigsies ar Rīgas apmeklējumu.
Kopumā izstādes Vivatur’2011  apmeklētāji bija ļoti ieinteresēti par Kuldīgas jauno krustpunktu velosistēmu, kuru atklās 21.maijā Velodienas laikā Kuldīgā, kā arī veidoja jaunus projektu kontaktus ar Kurzemes pašvaldībām un Kurzemes tūrisma asociāciju.
Lietuvieši atzina, ka viņu tūrisma infrastruktūrai Lietuvas valsts fondi piešķir vairāk naudas nekā Latvijā.
 

Komentārs par rakstu: Lietuviešu tūristus Latvijā visvairāk satrauc briesmīgie Latvijas autoceļi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!