Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023
Tīna, Valentīna, Pārsla
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsu Izstāžu namā Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas un keramikas nodaļas studentu un pasniedzēju darbu izstāde ”Pēdējais atkusnis”

02.03.2011

No 3. līdz 20. martam Cēsu Izstāžu namā būs apskatāma izstāde „Pēdējais atkusnis”, kas apvienos Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas un keramikas nodaļas studentu un pasniedzēju darbus. Tā būs iespēja novērtēt dažādās tehnikās un materiālos tapušus darbus, lai šogad vēl pēdējo reizi pirms pavasara iestāšanās, skatītājs ļautos melnbaltās krāsas valdzinājumam.


Foto: Daiga Janševska

Šī izstāde ir uzskatāms pierādījums tam, ka tekstilmāksla un keramika spēj papildināt viena otru. Keramika ar savu formu lieliski izceļ tekstila struktūru un otrādi.

Izstāde ”Pēdējais atkusnis” vēlreiz ļaus novērtēt tekstilmākslas tradicionālo tehniku pievilcību, kā arī dos ieskatu inovatīvo tehnoloģiju izmantojumā. Tā, piemēram, būs redzami gan klasiski, ar rokas stellēm austi gobelēni, kā arī gobelēni, kuri austi izmantojot 21.gs- tehnoloģiju- mehāniskās stelles (TC1). Izstādē būs apskatāmi arī citās tehnikās radīti darbi- vilnas vēlumi, sietspiedes, kausējumi, kā arī dažas autortehnikas.

Keramikas nodaļas studenti ir pārsvarā iecienījuši savu mākslu atveidot trauslajā porcelānā. Turklāt keramiķi izstādē piedalīsies nevis ar tradicionāli pierasto brūno māla krāsu gammu , bet ar baltiem darbiem, kuri izcelti ar melniem akcentiem.

„Pēdējais atkusnis” ļauj skatītājam iepazīt mākslas un mākslinieku plašo radošo amplitūdu un attīstību sākot ar pirmo kursu studentiem un beidzot ar pasniedzējiem- profesionāliem māksliniekiem, kuru vārdi un mākslas darbi ir zināmi arī ārpus Latvijas robežām.

Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas un Keramikas nodaļas sadarbībā ar Cēsu Izstāžu namu.

Komentārs par rakstu: Cēsu Izstāžu namā Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas un keramikas nodaļas studentu un pasniedzēju darbu izstāde ”Pēdējais atkusnis”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!