Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Prezentēs alternatīvu Rīgas ceļvedi "Another Travel Guide Rīga"

26.11.2009

26 novembrī plkst.18 viesnīcas "Bergs" konferenču zālē prezentēs alternatīvu Rīgas ceļvedi "Another Travel Guide Rīga",

26 novembrī plkst.18 viesnīcas "Bergs" konferenču zālē prezentēs alternatīvu Rīgas ceļvedi "Another Travel Guide Rīga", aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Circene.

Vēloties lauzt virkni iesīkstējušu stereotipu un mainīt ārvalstu ceļotāju priekšstatu par Rīgu, ceļvedis "Another Travel Guide Rīga" rosina paskatīties uz Latvijas galvaspilsētu no pavisam cita skatu punkta, nekā ierasts, un ieraudzīt pilsētu visā tās daudzveidībā - no simboliskām pilsētas zīmēm līdz nomaļu pērlēm un tikai pazinējiem zināmām un mīļām vietām.

Netradicionālā ceļveža mērķis ir mudināt atbraukt uz Rīgu cilvēkus, kuri iepriekš pat nav apsvēruši šādu domu, tādējādi stimulējot tūrisma industriju, kas ir viena no Latvijas ekonomikas nozīmīgajām sastāvdaļām. Vienlaikus grāmatas adresāts ir arī Latvijas iedzīvotājs, kuram tā varētu rosināt novirzīties no ierastām ikdienas gaitām un paskatīties uz Rīgu citādām acīm, atklājot tajā arvien jaunus pārsteigumus un izjūtot lepnumu par savu pilsētu.

Grāmatas "Another Travel Guide Rīga" autoru komanda ir īsteni Rīgas pazinēji - mākslinieki, arhitekti, uzņēmēji, žurnālisti un fotogrāfi, kuri mīl savu pilsētu un ir gatavi dalīties tās noslēpumos. No vienas puses, tā ir pilsētas rokasgrāmata, kas apkopo informāciju par labākajām viesnīcām, muzejiem, kultūras objektiem, kafejnīcām, restorāniem, veikaliem un rīdzinieku paradumiem, no otras - stila grāmata ar māksliniecisku vērtību, kas demonstrē citādu, kreatīvu vizuālo domāšanu, kas kardināli atšķiras no ierastajiem tūrisma ceļvežiem.

Grāmata izdota tikai angļu valodā. Tās koncepta autori ir modes un ceļojumu žurnāliste Una Meistere, mākslas kritiķe un kuratore Daiga Rudzāte un mākslinieks Kirils Kirasirovs. "Another Travel Guide Rīga" izdevēji ir interneta žurnāls neatkarīgiem ceļotājiem "www.anothertravelguide.com" un kultūras projektu aģentūra "Indie". Projekts tapis sadarbībā ar dizaina biroju "Tundra", līdzautoru vidū ir arī māksliniece un scenogrāfe Monika Pormale, rakstnieks Pauls Bankovskis, kino kritiķe Dita Rietuma, fotogrāfi Agnese Zeltiņa un Kristaps Kalns, tulkotājs Kārlis Freibergs un daudzi citi.


 

Komentārs par rakstu: Prezentēs alternatīvu Rīgas ceļvedi "Another Travel Guide Rīga"

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!