Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023
Tīna, Valentīna, Pārsla
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aicina konsultēties par EDEN projektu konkursu

10.03.2011

Tūrisma vietām, kuras attīstās vai vēlas attīstīties atbilstoši ilgtspējīgas attīstības pamatprincipiem, ir iespēja piedalīties starptautiskā projektu konkursā Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi (European Destinations of Excellence jeb EDEN).

Lai gan līdz projektu iesniegšanas beigām vēl ir pusotrs mēnesis, organizatori aicina potenciālos pieteicējus laicīgi konsultēties par tūrisma vietu atbilstību konkursa nosacījumiem un nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu. Eiropas Komisijas EDEN projekta konkursu Latvijā organizē Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) sadarbībā ar Ekonomikas Ministriju.

 

“Interesi par projektu un pieteikšanos tam izrādījušas vairākas pašvaldības, tostarp tās, kurās tūrismam tiek pievērsta liela uzmanība. Interesējušies arī atsevišķi tūrisma objekti, lai gan tie atsevišķi nevar pieteikties konkursā, jo konkursa mērķis nav vairot kāda tūrisma objekta apmeklētāju skaitu, bet veicināt ilgtspējīga tūrisma attīstību. Tas nozīmē to, ka konkrētajam tūrisma objektam jābūt daļai no kopējās pašvaldības vai reģiona tūrisma politikas. Tai, savukārt, jābūt orientēta uz saudzīgu izturēšanos pret vidi, dabas resursiem, kas vērsta uz darbavietu saglabāšanu vai jaunu radīšanu, sadarbību ar vietējiem iedzīvotājiem, ar citiem tūrisma objektiem vai pakalpojumu sniedzējiem, konkrēto arhitektūras pieminekļu un citu tūrisma objektu vai nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, tūrisma pakalpojumu kvalitātes nodrošināšanu,” skaidro “EDEN Latvija” projekta vadītājs Armands Muižnieks. Tādēļ kā projektu iesniedzēji noteiktas pašvaldības, pašvaldību un valsts aģentūras. Savukārt, tūrisma objektu īpašniekiem, kas redz ne tikai konkrētā objekta, bet visas tūrisma vietas atbilstību konkursa kritērijiem, A. Muižnieks iesaka vērsties pašvaldībās un mudināt tās iesniegt pieteikumu konkursam.

 

EDEN projekta tēma šogad ir „Arhitektūras pieminekļu atjaunošana par tūrisma objektiem” (angl. Tourism and regeneration of physical sites). Projekta mērķis ir atzīmēt izcilākos projektus, kuros kultūras mantojuma arhitektūras valsts un vietējas nozīmes kultūras pieminekļi ir veiksmīgi atjaunoti par tūrisma objektiem un veicinājuši tūrisma galamērķa attīstību.

 

“Tā kā Latvijā ir 1267 valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi un 2134 vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļu teju visās pašvaldībās, teorētiski pieteicēju loks var būt ļoti plašs. Tikai jāatceras, ka EDEN pamatā vērsts uz starptautisko tūrismu, tādēļ, piesakot projektu, jāpadomā, cik tas saistošs un saprotams būs vidusmēra ārvalstu tūristiem, sākot jau ar devīzi, vizuālajiem tēliem līdz iespējām piedāvāt attiecīgu servisu, infrastruktūru, komunikāciju svešvalodās, izziņas vai cita veida aktivitātes pietiekamā apjomā. Tāpat konkursa nolikums prasa, lai tūristu galamērķī būtu veiktas aktivitātes, kas būtu ilgtspējīgas, inovatīvas un kalpotu par paraugu citiem tūristu galamērķiem,” atgādina A. Muižnieks.

 

“EDEN Latvija” projekta vadītājs aicina tūrisma vietu attīstītājus izmantot izdevību iegūt lielu, EK apmaksātu reklāmu gan Latvijā, gan visā Eiropā, vienlaikus līdz ar pieteikšanos pašvaldībām ir iespēja izvērtēt savu tūrisma politiku un sakārtot dokumentāciju. Lielāka uzmanība tiks pievērsta un reklāma nodrošināta konkursa uzvarētājam, bet arī četri nākamie labākie projekti gūs atbalstu mārketingā.

 

Projekta „EDEN 2011” konkursu Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) izsludināja februāra vidū. Projekti līdz 29. aprīlim plkst. 17.00 jāiesniedz TAVA vai līdz minētajam datumam jāizsūta pa pastu uz adresi Brīvības iela 55, Rīga, LV-1519.

 

Konkursa nolikums pieejams TAVA mājas lapā www.tava.gov.lv.

Komentārs par rakstu: Aicina konsultēties par EDEN projektu konkursu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!