Pirmdiena, 4. Marts, 2024
Alise, Auce
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs izsludina pieteikšanos Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgum

11.03.2011

Šogad Gadatirgus notiek 41. gadu pēc kārtas 4.un 5. jūnijā. Gadatirgū aicinām piedalīties folkloras kopas, tautas deju ansambļus, muzikantus. Pieteikumus gaidām no amatniekiem, kuri darina lietišķās mākslas izstrādājumus, iespaidojoties no mūsu tautas arheoloģiskā un etnogrāfiskā mantojuma, zemniekiem un ēdināšanas uzņēmumiem, kas piedāvā Latvijā audzētu un ražotu produkciju, kā arī latviešu virtuvei raksturīgus ēdienus.

Daina Kraukle, LEBM krājuma nodaļas vadītāja un ilggadēja Gadatirgus organizatore par Gadatirgu saka : „Gadatirgus ir tikšanās un profesionālās pieredzes apmaiņas vieta dažādu paaudžu un specialitāšu latviešu tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Vienlaikus Gadatirgus ir tautas lietišķās mākslas gada sasniegumu skate un iespēja amatniekiem izstādīt un pārdot savus labākos izstrādājumus. Savukārt Gadatirgus apmeklētāji var iegādāties augstvērtīgus latviešu tradicionālās amatniecības darinājumus.”

 

Ar Gadatirgus koncepciju un nolikumu iespējams iepazīties Brīvdabas muzeja mājas lapā www.brivdabasmuzejs.lv .

Dejotāji un dziedātāji Gadatirgum var pieteikties elektroniski, rakstot uz e-pasta adresi ieva.rampane@brivdabasmuzejs.lv vai zvanot pa tālruni 67994106.

 

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs apmeklētajiem atvērts katru dienu no plkst.10.00- 17.00. Ieejas cena muzejā ziemas sezonā (01.11-30.04) : 1 LVL pieaugušajiem, 0.75 LVL studentiem, 0.50 LVL skolēniem un pensionāriem. Ekspozīcijas ēkas ziemas sezonā tiek atvērtas pēc pieprasījuma, ēku atvēršanas maksa – 5 LVL pieaugušajiem, 3 LVL skolēnu un pensionāru grupām.

 

Tuvākie pasākumi Brīvdabas muzejā:
27.marts 12.00 - 16.00 Lielā diena – Pavasara Saulgrieži. Šūpoļu kāršana, dziesmas, rotāšanās, olu krāsošana, šūpošanās, pēršana ar pūpoliem un "putnu dzīšana”.

24., 25.aprīlis 12.00 - 17.00 Lieldienas - Dievkalpojums Usmas baznīcā, šūpošanās, olu krāsošana, zaķu un dējējputnu izstāde, folkloras kopu koncerti, amatniecības un našķu tirdziņš.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Dzedule
LEBM informācijas un izglītības nodaļa
kristine.dzedule@brivdabasmuzejs.lv

Komentārs par rakstu: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs izsludina pieteikšanos Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgum

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!