Pirmdiena, 4. Marts, 2024
Alise, Auce
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aicinām vērot pavasara atnākšanu Gaujas senlejā

14.03.2011

Tuvojas pavasaris! Gūtmaņalas apmeklētāju centra darbinieces aicina ikvienu doties pārgājienā uz Gaujas senleju Siguldā, kur sniega sega pamazām sāk rukt, no brūnām micītēm izlobās pūpoli, piebriest koku pumpuri un putnu priecīgās balsis vēsta, ka ziemas baltās krāsas nomainīs zaļi priecīgais pavasaris.

Gūtmaņalas apkārtnes takas iestaigātas jau ziemā. Ar piemērotiem apaviem tās izejamas arī kūstot sniegam. Dabas vērotājiem un pavasara sajūtu meklētājiem ieteicams ainavisks maršruts, kurš sākas no Gūtmaņalas un turpinās ar veselīgu treniņu, kāpjot Gaujas senkrastā pa „kardiokāpnēm”, kā tās iesaukuši vietējie. Kāpnēm ir apmēram 300 pakāpieni un agrā pavasarī no tām labi pārskatāma Gūtmaņala un Gaujas senleja. Pēc kāpiena ir izvēle, kurp doties tālāk - izvēlēties taku pa labi vai pa kreisi.

 

Pa labi – taka aizvedīs līdz Turaidas muzejrezervātam. Gandrīz vai katrās brīvdienās tur notiek kas interesants, ko var vērot un arī paši piedalīties. 19. martā ikviens aicināts svinēt pavasara atnākšanu Lielo dienu līvu tradīcijās.

 

Savukārt taka pa kreisi aizvedīs uz Rata kalnu un tālāk uz Taurētājkalnu. Agrā pavasarī, kad koku lapotne neaizsedz ainavu, paveras plašs skats uz Siguldas pusi un Gaujas senieleju. Lejā no kalna gan mazliet jāpieprot šļūkšanas māksla, jo vietām kāpnes klāj pabieza čagana sniega kārta. Kad veiksmīgi tikts lejā no kalna, ieteicams doties pa taku gar Mazo alu līdz Gūtmaņalai, atgriežoties sākumpunktā un doties uz Apmeklētāju centru, lai atpūstos un iebaudītu karstu saldu šokolādi vai kādu kafijas dzērienu.

 

Pavisam drīz, 21. martā sāksies astronomiskais pavasaris. Tādēļ jo īpaši aicinām šajā dienā doties nobaudīt Gūtmaņalas avota ūdeni un sasveicināties ar sauli. Uz tikšanos dabā!

 

Informāciju sagatavoja Ineta Zālīte un Anita Bernāne, Gūtmaņalas Apmeklētāju centrs
www.gnp.lv

Komentārs par rakstu: Aicinām vērot pavasara atnākšanu Gaujas senlejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!