Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023
Tīna, Valentīna, Pārsla
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Kuldīgā ierodas tūrisma eksperti un tūrisma centru vadītāji

15.03.2011

Šodien, 15.martā Kuldīgā ierodas tūrisma eksperti un tūrisma centru vadītāji, lai veidotu prāta vētru jaunā Kurzemes tūrisma attīstības plāna izveidei

Jau iepriekš ziņots, ka Kurzemes tūrisma asociācija(KTA) ieguvusi apstiprinājumu no Sabiedrības Integrācijas Fonda projektam „Kurzemes tūrisma asociācijas darbības pilnveidošana”, kura mērķi bija doties pieredzes apmaiņā uz Nīderlandi un pēc tam kopā ar Nīderlandes un Latvijas tūrisma ekspertiem izveidot Kurzemes reģionam jaunu tūrisma attīstības plānu, marketinga plānu, kā arī veicināt jaunās inovatīvās krustpunktu velosistēmas ieviešanu Kurzemē/Baltijā.

 

Šodien tūrisma eksperti no Rīgas, Latvijas augstskolām un Kurzemes tūrisma informācijas centriem sabrauc Kuldīgā, kur norisināsies pēdējā „ prāta vētra” – diskusija par Kurzemes vīziju un sasniedzamajiem tūrisma mērķiem turpmākajiem 5 gadiem.

 

Tiks izstrādāts Kurzemes tūrisma attīstības plāns 2011. – 2015.gadam, kas būs kvalitatīvs attīstības plānošanas dokuments. Attīstības plānošanas dokumentā tiks izvirzīti mērķi un sasniedzamie rezultāti tūrisma politikas jomā Kurzemē, aprakstītas problēmas un paredzēti to risinājumi, izvērtēta šo risinājumu iespējamā ietekme. Kurzemes tūrisma attīstības plāns būs KTA stratēģisks dokuments, lai efektīvi līdzdarbotos tūrisma politikas veidošanā valstī, pārstāvot Kurzemes reģionu Tūrisma attīstības valsts aģentūrā, Ekonomikas ministrijā, kā arī Kurzemes reģiona pašvaldībās. Pamatojoties uz izstrādāto attīstības plānu, visās minētajās institūcijās būs vieglāk argumentēt ieteikumus un lēmumus.

 

Kurzemes tūrisma attīstības plāna izstrāde sekmēs KTA iesaisti lēmumu pieņemšanas procesā un paaugstinās KTA kapacitāti, lai varētu sniegt atzinumus vai rekomendācijas tūrisma attīstībai Kurzemē, kad tiek izstrādāti projekti, attīstības plāni pašvaldībās u.c. Tieši šāds problēmas risinājums veicinās tūrisma uzņēmēju interešu aizstāvēšanu, veidojot valsts tūrisma politiku un plānojot pašvaldību projektus.

 

KTA Rīcības plāns, kas būs viena no tūrisma attīstības plāna sastāvdaļām un tā izstrāde sakārtos KTA darbību, definēs precīzas darbības jomas, aktivitāšu finanšu plānojumu, resursu piesaisti (cilvēkresursi, finanšu resursi). Tādējādi būtiski tiks paaugstināta KTA kapacitāte un būs skaidrs stratēģisks redzējums attīstībai.
Tā izstrādē nepieciešams iesaistīt kompetentus speciālistus, kā arī pašvaldības un TAVA ekspertus.

 

Attīstības plānā, atbilstoši definētajiem mērķiem, paredzēts izstrādāt arī Rokasgrāmatu tūrisma pakalpojumu attīstībai, ko varēs izmantot ne tikai KTA biedri, bet arī citi tūrisma pakalpojumu sniedzēji Kurzemē. Rokasgrāmatā tiks ietverta metodoloģija tūrisma pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, praktiski piemēri „dzīva” tūrisma pakalpojuma radīšanai, tūrisma pakalpojumu pārdošanas metodes, ārvalstu (Nīderlandes) labās prakses piemēri, kā arī informācijas tehnoloģiju izmantošanas nepieciešamība tūrisma pakalpojumu sniegšanā. Izstrādātā rokasgrāmata būtiski paaugstinās KTA kā organizācijas kapacitāti.
Projekta ietvaros KTA plāno arī ārvalstu ekspertu iesaisti Kurzemes tūrisma attīstības plāna izstrādē, lai paplašinātu redzesloku un iespējas tūrisma pakalpojumu attīstīšanā.

 

Pieredzes apmaiņas brauciens bija nepieciešams, lai uzlabotu KTA darbinieku, valdes un biedru kapacitāti. Ja tiek izstrādāta Rokasgrāmata, minētajiem pieredzes apmaiņas dalībniekiem ir jāredz praktiski piemēri, kā tiek attīstīti inovatīvi tūrisma produkti, kā tie tiek plānoti, kā notiek iesaistīšanās lēmumu pieņemšanā u.c., kas tiks apgūts Nīderlandē.

 

Viens no galvenajiem uzdevumiem pieredzes apmaiņai Nīderlandē,- bija iepazīt jauno inovatīvo krustpunktu velosistēmu, kura pirmoreiz Austrumeiropā tiks ieviesta un atklāta Kuldīgā 21.maijā, Velodienas Kuldīgā ietvaros.

Komentārs par rakstu: Kuldīgā ierodas tūrisma eksperti un tūrisma centru vadītāji

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!