Otrdiena, 31. Janvāris, 2023
Tekla, Violeta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Rīgas tilti - jubilāri un nepastāvīgās salas Daugavā

16.03.2011

Vairāki Rīgas tilti šogad svin skaistas jubilejas, tieši tāpēc aģentūra „Jauni Rakursi” 2. aprīlī aicina doties jubilāru maršrutā, kas vedīs pa tiltiem uz Rīgas salām, kurās mīt arī citi jubilāri!

Rīgas tilti savieno abus Daugavas krastus un ļauj nokļūt uz salām. Rīgas tilti mēmi notur mūsu ikdienas gaitas uz saviem pleciem. Rīgas tilti skaisti izgaismoti kļuvuši par Rīgas simbolu līdzās Vecrīgas torņiem un tieši šogad – veseliem trīs tiltiem ievērojamas jubilejas! Un tilti ved uz Rīgas salām– nepastāvīgām, mainīgām, bet nozīmīgām. Tieši tādēļ, lai mēs uzzinātu par saviem tiltiem un salām, „Jauni Rakursi” kopā ar vēsturnieci Zintu Valdmani 2. aprīlī aicina uz ekskursiju „Virs Daugavas uz salām”!

 


Ekskursijā uzzināsim, kuri tilti šogad svin apaļas jubilejas un kādi nozīmīgi un ineresanti pieminekļi klusi dzīvo uz Rīgas salām. Ieklausīsimies stāstījumā par to, kā veidojušās Rīgas salas, atradīsim Zaķusalas acis un vēl vienu jubilāru Lucavsalā, uzzināsim kāda arhitekta vīzijas par Rīgu - par to, kāda varēja izskatīties Rīga...

 


Maršrutā „Virs Daugavas uz salām” ved 3 tilti jubilāri, bez kuriem dzīve Rīgā vairs nav iedomājama. Salu tilts, Dzelzceļa tilts un Vanšu tilts. Salu tilts, kurš pilsētas centru savieno ar Zaķusalas krastmalas unikālo vientuļnieku – Eiropas Savienības augstāko TV torni un reiz prom no mājām uz neatgriešanos aizveda Zaķusalas iedzīvotājus, šogad svin 35 gadu jubileju. Dzelzceļa tilts ir bagātākais no šiem tiltiem gan gadu, gan pieredzes ziņā. Šogad – 60 gadi pēc atjaunošanas! Dzelzceļa tilta liktenis nemaz nav bijis vienkāršs – savulaik tas būvēts Baltijas kultūras centra - Rīgas tuvināšanai ar Krievijas pilsētām, pēc tam spridzināts 2 karu laikā, atguvis savu veidolu jau 60 gadus glabā senča vaibstus un jau 50 gadus kalpo kā fons piemineklim „Asiņainās svētdienas” upuriem. Bet Vanšu tilts, kurš šogad atzīmē savu 30 gadu pastāvēšanu aicina uz nesteidzīgi vizuālu baudu kopā ar „Torņu skaitītāju”.

 


Zaķusala, Lucavsala, Mūkusala, Ķīpsala, Klīversala... Rīgā atrodams vēl vienas salas nosaukums, ar ko sastapsimies ekskursijas laikā un kurā arī paviesosimies: Rīgas šodienas panorāmu baudīsim viesnīcas, kura nes tālās Īslandes salas vārdu, restorānā "Ziemeļblāzma". Trīs stundu ilgajā ekskursijā dosimies ar autobusu, tāpēc vietu skaits ir ierobežots.

 

Aicinām pieteikties laicīgi zvanot uz 29257464 vai rakstot uz info@jaunirakursi.lv.

 

Papildus informācija par braucienu meklējama mājas lapā www.jaunirakursi.lv.
 

Komentārs par rakstu: Rīgas tilti - jubilāri un nepastāvīgās salas Daugavā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!