Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Maijas diena – Turaidas Rozei 410

06.05.2011

Cauri gadsimtu notikumiem, kariem un mēriem, cauri ievziedu pavasariem un lapu zelta krāšņajiem rudeņiem no paaudzes uz paaudzi tiek stāstīts mīlestības stāsts par Turaidas meiteni Maiju, kura ziedoja dzīvību, saglabājot savu godu un uzticību mīļotajam. Šogad aprit 410 gadi kopš aizsācies Turaidas Rozes cildenais dzīves stāsts, kas joprojām saviļņo daudzu sirdis.

Turaidas muzejrezervātā 10. maijā plkst. 18.00 ikviens aicināts piedalīties Maijas dienas svētkos un Turaidas Rozes piemiņai iedegt mīlestības uguntiņu un būt mīlestības pilnam pret saviem tuvākajiem un pasauli.

Roze kopš neatminamiem laikiem ir spēcīgs simbols, kas apzīmē skaistumu, maigumu, arī ziedošanos un mīlestību. Turaidas Roze, Dievmāte Marija, kuru mēdz dēvēt arī par Rožukroņa pavēlnieci, viņai veltītās īpašās Rožukroņa lūgšanas dēļ – tie ir tikai spilgtākie piemēri, kad sievietes ir ziedojušas sevi mīlestības vārdā, iemantojot mūžīgu piemiņu un apbrīnu cilvēku sirdīs. Tie ir ideāli, kas izskaidro un piepilda dzīves jēgu un parāda ceļu uz dvēseles mieru un apskaidrību. Dievišķi ideāli, par kuriem, ikdienas rūpēs un raizēs iestiguši, aizmirstam.

 

 

Savas skaistākās dziesmas, apliecinot mīlestības un pašcieņas spēku cauri gadsimtiem, plkst. 18.30 īpašā koncertā „Rožu dziesmas” Turaidas baznīcā izdziedās Rīgas vokālās grupas „Putni” dalībnieces. „Rožu dziesmas” būs literāri - muzikāla meditācija par mīlestības tēmu. Populārās lūgšanas Ave Maria, kuras komponējuši pagājušā gadsimta un mūsdienu autori, tai skaitā latviešu komponisti, mīsies ar instrumentālām kompozīcijām un dažādu literāru darbu fragmentu lasījumiem.

 

Svētkos tradicionāli vārda dienā tiks godinātas arī visas Maijas un piemiņas vietā tiks stādītas īpašas krūmrozes.

Maijas dienas programma
18.00 Piemiņas brīdis Turaidas Baznīckalnā
18.30 Romantisks koncerts ROŽU DZIESMAS Turaidas baznīcā
Piedalās vokālās grupas PUTNI, I.Romancāne (soprāns), A.Eglīte (kokle)

Anda Skuja
TMR Krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja

 

Komentārs par rakstu: Maijas diena – Turaidas Rozei 410

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!