Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Līvānu Romas katoļu baznīcai -150

10.05.2011

Šogad, 7. maijā plkst. 12:00 Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra jaunajā izstāžu zālē tiks atklāta Līvānu pilsētai svarīga un vērienīga izstāde „Līvānu Romas katoļu baznīcai -150”.

�Tik vērienīgās un pilsētai nozīmīgās izstādes organizēšanas iniciatīvu uzņēmās Elga un Juris Skrebeļi. Juris ir celtniecības materiālu veikala vadītājs Jēkabpilī, bet Elga Jēkabpils Valsts Ģimnāzijā māca vizuālo mākslu un kultūras vēsturi. Kaut par savu darba pilsētu Skrebeļu ģimene jau daudzus gadus sauc Jēkabpili, viņu dzīvesvieta ir Līvānos. Piederība Līvāniem Skrebeļu ģimenei ir būtiska, jo gan Jura, gan Elgas senču dzimtas sakņojas senajā Līvānu novadā jau vismaz septītajā paaudzē.
Interese un vienotā izpratne par vēsturi ir sekmējusi to, ka novada vēstures izpēte ir kļuvusi par Skrebeļu ģimenes „nopietno aizraušanos”. Tomēr par būtiskāko Skrebeļi uzskata dzīvo katolisko tradīciju mantojumu no saviem senčiem.

 


Likumsakarīgi, ka tuvojoties Līvānu Romas katoļu dievnama 150. gadskārtai, Skrebeļu ģimene izlēma veidot izstādi. Juris līdz 2005.gadam 18 gadus darbojies arī Līvānu katoļu baznīcā kā aktīvs ministrants, tāpēc draudzes dzīve un norises baznīcā ir labi iepazītas. Savukārt Elgas vairāk kā 10 gadu ilgā pieredze izstāžu veidošanā un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vadīšanā palīdzēja izstādes materiālu apkopošanā un noformēšanā.
Materiāli izstādei sākti vākt kopš 2010.gada rudens. Līvānu katoļu draudzes vēsturē tā ir pirmā šādu unikālu materiālu „iznešana” ārpus baznīcas sienām. Izstādē eksponēti vairāk nekā 100 dažādi Līvānu Romas katoļu baznīcas un Līvānu katoļu draudzes locekļu īpašumā esoši priekšmeti, kā arī interesanti faktu materiāli ar vizuālu attēlojumu – fotogrāfijās.

 

Skrebeļu ģimene izstādei novēl gudru un atvērtu apmeklētāju. Ekspozīcijas materiālu daudzveidība varētu būt saistoša apmeklētājiem ar dažādu interešu loku un priekšzināšanu līmeni, bet jo īpaši izstādes apmeklējums garantē daudz jaunu, nezināmu un interesantu atklājumu Līvānu katoļu draudzes piederīgajiem.

Tos, kurus izstāde ir ieinteresējusi to varēs aplūkot no 7. maijā līdz 4. jūnijam.

Komentārs par rakstu: Līvānu Romas katoļu baznīcai -150

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!