Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ludzas amatnieki 20 -22.maijā dosies uz Liepāju.

10.05.2011

Jau otru gadu Ludzas amatnieki atsaucoties uz Liepājas draugu aicinājumu dosies uz „Līvu tirgu 2011”, kas šogad attīstījies līdz tradicionālās kultūras un amatniecības festivālam „Līvas ciems”, kas Liepājā norisināsies trīs dienas – no 20. līdz 22. maijam.

Festivāls solās būt vērienīgs un dažādām aktivitātēm bagāts- viens no vērienīgākajiem tradicionālās kultūras pasākumiem Latvijā – festivāls „Līvas Ciems” šogad apvienos etno mūziku (Etno mūzikas festivālā „LIIV RIEK), tradicionālo kultūru, mākslu (šī gada jaunums- modes dizaineru nometne un modes demonstrējumi) un amatniecību (amatnieku meistardarbnīcas un tirdziņš).

Kanāla malā, promenādē “Līvas ciemā” vairāk kā 100 dažādu arodu pratēju vidū būs iespēja tikties ar Ludzas amatniekiem un apgūt dažādas interesantas un noderīgas prasmes, tradicionālās virtuves degustācijas, arī iespēja iegādāties izstrādājumus.
Festivāla „Līvas ciems” ietvaros notiks neliela Latgales keramikas cepļa būvēšana un kurināšana, gatavo darbu izņemšana svētdiena 22.maijā rītā izņemšana.

 


Ludzas amatnieki rādīs vēl vienu savu skaistu tradīciju – Latgaļu tirgu. Tas ir „pasāciens„ ar īpašu atmosfēru un garšu, uz kuru apmeklētāji var nākt kā uz latgaļu pilsētiņu- te vienuviet dažādi amatu meistari demonstrē savas prasmes, te pats var pamēģināt kāda amata prasmes, te var apskatīt un nopirkt meistaru roku darbus, te var nobaudīt uz ugunskura vārītu ēdienu pēc senām Latgales saimnieču receptēm, te var uzdziedāt un uzdejot , te bērni var iet rotaļās vai apskatīt seno latgaļu ieročus, pacilāt kara cirvi- ar vārdu sakot pasākumā ikviens jutīsies kā savējais.
Podnieka ripu palīdzēs griezt un radīt māla brīnumu Tautas daiļamata meistari Ēriks Kudlis un Pēteris Gailums, kalēja un rotkaļa amatu mācīs Tautas daiļamata meistari Jānis Lubka un Arvīds Mežinskis, skroderis Igors Koroļkovs piedāvās linu kreklus, bet rokdarbnieces Rasma Vancāne un jaunās izšuvēja Gunta un audēja Marita mācīs vērpt, aust un izšūt vainadziņu, Virsaitis Eriks Kondrāts ierādīs skalu grozu pīšanu, virves vīšanu, citus senos arodus.

 


Viens no Pūdnīku skūlas un Ludzas amatu biedrības dalībniekiem Pēteris Gailums kopā ar ludzānieti Ēriku Kudli liepājniekiem piedāvās iepazīt trauku veidošanas un apdedzināšanas procesu.
Līvu tirgū piektdien būvēs cepli, sestdien virpos podus un pēcpusdienā iekurs cepli, lai svētdienas rītā no cepļa izņemtu siltos Latgales podus.
Brauksim kopā uz skaisto vēju pilsētu ,uz Līvu ciemu!

Komentārs par rakstu: Ludzas amatnieki 20 -22.maijā dosies uz Liepāju.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!