Svētdiena, 23. Jūnijs, 2024
Līga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Muzeju naktī Brīvdabas muzejā – „Pieguļā ar kaimiņiem”

12.05.2011

Aun, meitiņa, baltas kājas, Jāj man līdzi pieguļā; Es tev došu dulu bēru Par pieguļas jājumiņu. 14. maijā Brīvdabas muzejā ezermalā no pulksten 21:00 līdz 24:00 būs iespēja nolūkoties un piedalīties dzīvajās bildēs „Pieguļā ar kaimiņiem”.

14. maijā Brīvdabas muzejā ezermalā no pulksten 21:00 līdz 24:00 būs iespēja nolūkoties un piedalīties dzīvajās bildēs „Pieguļā ar kaimiņiem”.
Tiem muzeju nakts apmeklētājiem, kuri dod priekšroku maija nakts burvībai pie dabas, nevis jautrai pilsētas kņadai, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs piedāvā izdzīvot pieguļas nakts notikumus.

 

Par pieguļu mūsu senči sauca zirgu ganīšanu naktī, un tā itin bieži izvērtusies par romantikas apvītu notikumu. Tad satikās ļaudis no kaimiņu sētām, tika cepts olu un gaļas sacepums, ko sauca par pantāgu, kurināti ugunskuri, dziedātas dziesmas un dancoti danči. Īpaši tika godināts zirgu un puišu aizstāvis Ūsiņš. Protams, gaišo nakšu burvība īpaši iedarbojās uz jauniešiem, kas pieguļā varēja tikties ar savu iecerēto.

 

Folkloras kopas „Grodi”, Katlakalna folkloras kopas un muzeja zirgu staļļa vadībā notiks gan tradicionālā Ūsiņa dienas rumulēšanās, gan jāšana pieguļā, gan pantāga cepšana, Ūsiņa dziesmu dziedāšana, ugunskura kurināšana, vīru spēka un veiklības spēles, danči un citas piederīgas izdarības. Kas zina, varbūt kāds, līksmu danču un lakstīgalu treļļu apburts, sev pat līgaviņu nolūkos?
Muzeju nakts laikā – bezmaksas ieeja.


Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs atrodas Juglas ezera krastā un apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10.00- 17.00. Muzejā izveidotas latviešu zemnieku, amatnieku un zvejnieku sētas. Visās apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – sadzīves un darba priekšmeti, interjera iekārtojums – , kas raksturo laika posmu, novadu un mājas saimnieku nodarbošanos.
Ieejas cena muzejā vasaras sezonā (10.05 – 31.10) : 2.50 pieaugušajiem,1.50 studentiem,1.00 skolēniem un pensionāriem. Šīs sezonas jaunums- ģimenes biļetes, draugu biļetes un sezonas biļetes.

 

Kristīne Dzedule

Komentārs par rakstu: Muzeju naktī Brīvdabas muzejā – „Pieguļā ar kaimiņiem”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!