Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

"Muzeju nakts 2011" - pasākumi Latvijā.

13.05.2011

2011.gada 14. maijā jau septīto reizi visā Latvijā svinēsim Muzeju nakti. Šoreiz – ieklausoties savu kaimiņu valodā, cenšoties izprast viņu vērtības, gaumi un sadzīves īpatnības, vēstures gaitā piedzīvotās uzvaras un sakāves. Kas ir mūsu kaimiņi? Visupirms mūsu tuvākās Baltijas tautas – brāļi lietuvieši un igauņi – tautas, par kurām savu reizi pasmaidām, bet kuras arī apbrīnojam un pat labvēlīgi apskaužam.Šogad muzeju naktstēma ir "Kaimiņi".

 

 

RĪGA un tās apkārtne

19:00 – 01:00 Farmācijas muzejā pasākuma nosaukums: "Kaimiņ, vai tā tava daļa, kā dzīvo kaimiņiene Vaļa". Aicinām mūsu starptautiskajā komunālajā dzīvoklī izbaudīt kaimiņu sadzīves kolorītu. I dziedāsim, i sīvo smeķēsim, neizpaliks arī bitenieka un sulu speciālistes padomi, latviešu, krieviešu, čungačiešu uc. tautību šķautnes ikdienas dzīves virpulī. Aktualizējot veselīgu dzīvesveidu, pretmetā parādīsim reālās ainiņas humoristiskā un pikantā skatījumā .


No pl.10:00 Rīgas Motormuzejā, kad mazie muzeja apmeklētāji būs aicināti apskatīt senos spēkratus bez maksas. Lai bērniem būtu interesantāk, kopā ar kaimiņiem - filmu studiju “Animācijas brigāde”, muzejā tiks demonstrētas ne tikai multfilmas, bet arī šo filmu varones - lelles. Bērni varēs izmēģināt spēkus, saliekot un izkrāsojot savu auto, kā arī piedalīties orientēšanās spēlē muzeja ekspozīcijā.


Kaimiņos - Biķernieku kompleksās sporta bāzes teritorijā visu dienu notiks tradicionālās sacensības „Zelta Mopēds”, bet “Moller Auto Rīga" piedāvās iepazīties ar jaunākajiem Audi markas modeļiem.


No plkst. 19.00 ikviens bez maksas varēs apmeklēt muzeja jauno ekspozīcijas zāli, kurā izstādīti senie kravas, ugunsdzēsēju un citi ļoti interesanti vēsturiski spēkrati. Būs arī unikāla iespēja palūkoties, kas slēpjas zem lielās telts muzeja pagalmā. Bet, tumsai iestājoties, pa Biķernieku trasi garām muzejam aiztrauksies pirmais skrituļslidotāju lāpu brauciens. Savukārt „īstā” Muzeju nakts sāksies, kā jau pienākas, pusnaktī, kad visas muzeja zāles tiks atvērtas apskatei. Līdz ar pastāvīgo ekspozīciju apmeklētāji varēs aplūkot arī šogad atvērtās tematiskās izstādes „Pat nemēģini. Pieķers!” un „Super Mini”, kā arī apbrīnot muzeja jaunākos eksponātus: amerikāņu skaistuli - OVERLAND, kas ir izgatavota 1911. gadā un gadu vecāko pasaules motociklu pērli PIERCE. Lai Motormuzeja nakts paliktu neaizmirstama, mūsu kaimiņi – Rīgas Kinostudija būs parūpējušies par īpaša fotosalona iekārtošanu.


Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ar devīzi "Uzmanību! Kaimiņos - studenti" pirmo reizi piedalīsies "Muzeju naktī". RSU programmā tās centrālajā ēkā no pulksten 19:00 līdz 24:00 būs skatāma vēsturisku medicīnas studiju materiālu un papildinātā špikeru izstāde, kā arī universitātes radošo kolektīvu koncerts. Būs arī klausāma speciāla studentu radio pārraide. Pulksten 20:00 uzstāsies universitātes radošie kolektīvi - jauktais koris "Rīga" un tautas deju ansamblis "Ačkups". Ieeja ir bez maksas.

 


Jauniešu koris "Balsis" Muzeju naktī 2011. pl.17:00 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pagalmā (Rīgas pilī, ieeja no Daugavas gātes) - Tautas mūzika - īpaši izvēlētas latviešu, latgaliešu un lībiešu tautas dziesmas izcilu latviešu komponistu apdarēs - Ilona Rupaine, Ārijs Šķepasts, Emilis Melngailis, Jānis Cimze, Imants Ramiņš, Selga Mence, Anita Kuprisa kā arī Valta Pūces oriģinālmūzika.

 


Pl. 20:00 Rīgas Sv Jēkaba katedrālē - Garīgā mūzika - Jauniešu kora BALSIS īpašajam projektam Misa A Cappella komponētā, nesen pirmatskaņojumu piedzīvojusī, lietuviešu komponista Vitauta Miškiņa Misa brevis Es Dur, kā arī pazīstamo komponistu Knuta Nīsteda un Ērika Ešenvalda darbi.


No plkst. 19:00 līdz 24:00 Svētā Jāņa baznīca pirmoreiz Muzeju nakts vēsturē parādīs savus noslēpumus un neparastā veidā izstāstīs Svētā Jāņa baznīcas stāstu. Baznīca ir celta uz Rīgas pilsētas, domājams, pirmās mūrētās celtnes – Bīskapa pils kapelas pamatiem, un viesi dziļi zem altāra varēs pieskarties pašam senākajam Rīgas mūrim, kas balsta dievnamu un vairs nekur citur nav saglabājies. Taču tas ir tikai viens no pārsteigumiem, kas sagaida apmeklētājus. Vadīti gājieni "Jāņa baznīcas stāsts" pa baznīcu un tās pazemi notiks no plkst. 21:00 katru pusstundu. Pēdējais gājiens sāksies plkst. 23:30. Ieeja baznīcā no Skārņu ielas pusesNo plkst. 20:00 līdz 01:00 Koncertzāles AVE SOL pagalmā, Citadeles ielā koncerts baznīcā 20:00 un 21:00. Zaļumballe 22:00. Muzeju naktī Citadeles ielas pagalms piedāvā 60.-70. gadu estrādes dziesmu izlasi Citadeles zaļumballē kopā ar ciema padomes priekšsēdētāju Pēteri Janoviču Ziediņu (aktieris Andris Bulis), izzinot būtiskus tā laika sadzīves un tehnikas sasniegumus un iepazīstinot ar tolaik populārākajiem solistiem, estrādes dziesmām un zaļumballes dančiem. Ciema padomes Amora iecirknis darbojas jau no 20:15. Tā laika lauku vidi raksturo kinohronikas kadri, senos notikumus atdzīvina Puķu dārzs un Bišu drava, Trušu kūts, Siena pļava, Pasts un Bufete. Pie baznīcas ciema fotogrāfs viesus sagaida pie ražas kalniem, lai Levitācijas viesus fiksētu piemiņas bildēs pie maestro Kokaru VAZ markas automašīnas stūres, bet ciema pasts aicina rakstīt vēstules brāļiem Kokariem 90. dzimšanas dienāLatvijas dzelzceļa vēstures muzejs, risinot šī gada tēmu Kaimiņi, izstādē "Ar vilcienu uz Eiropu" mudinās apmeklētājus iztēloties kā reiz varēja ar vilcienu 16 h un 25 minūtēs no Rīgas aizbraukt uz Berlīni un kādas varētu būt iespējas, ko mums sniegtu "karstais" projekts Rail Baltica. Muzeja dzelzceļa modelis visu vakaru demonstrēs starptautisko vilcienu ritekļus. Lielajā hallē darbosies stacijas restorāns franču noskaņās. Un, apskatot ekspozīciju, būs iespēja ne tikai satikt, bet arī nofotografēties kopā ar dažāda laika ceļotājiem. Kā vienmēr apskatei atvērtas būs lokomotīves un vagoni āra ekspozīcijā, kurā savu pirmo Muzeju nakti piedzīvos pagājušajā rudenī atjaunotā L sērijas tvaika lokomotīve.
 


No plkst. 19:00 – 01:00 Farmācijas muzejā izzinot Farmācijas muzeja ēkas vēsturi, noskaidrojām, ka padomju laikos tā tiešām bijusi dzīvojamā māja, kurā komunālajos dzīvokļos mitinājušies iedzīvotāji. Tad nu parodējot sadzīviskas ainiņas, aicinām visus pie mums ciemos komunālo kaislību virpulī iepazīt visu zinošo sētnieku Voldiņu Tiklo, pie kura varēsiet vērsties visos jautājumos uzzinot, kas kurā dzīvoklī notiek – viņš zina visu. J Leknā mājas pārvaldiece Mirga Tiklā būs gatava noandelēt suvenīrus un izgaismot ceļu uz Mendeļējava patrepi, kurā sagaida dažādi pārbaudījumi.
Īpaši priecīga savās gudrībās dalīties būs kaimiņiene Laima Lapiņa, kura allaž pārņemta ar dažādu sīrupu gatavošanu un uzlējumu baudīšanu – no viņas istabas vienmēr smaržo pēc kāda svaiga brūvējama. Tik pat veselīgu dzīvesveidu piekopj bitenieks Didzis Dravnieks, kura miteklī īpaši liela rosība jūtama kad aizsmok kaimiņu balsis un rodas vēlme kādu bišu produktu nodegustēt!
Neiztrūkstoši šai komunālajā miteklī iemājojuši Čigāni, kuru mierīgā līdzāspastāvēšana caurvijas ar „zālītes” tirgošanu. Čigāniete Zita ar savu čigānbaronu Romānu andelēs savu preci un plēsīs jokus.

 


Mājas sirds ir lādzīgais kaimiņš Pēteris, kurš kā īsts katolis allaž gatavs diskusijai un vakara tējai ar noskumušu dvēseli.
Pajumtē savu ligzdiņu novijusi Māksliniece Anna Ota, kura reizēm izīrē savu mitekli citu dažādām vajadzībām, tāpēc no 19.00 – 22.00 viņas buduārā varēsiet sastapt Armandu no „Johnson & Johnson”, kurš mērīs tvana gāzi atnācēju izelpā, tādejādi skaidrojot smēķēšanas kaitīgumu. Bet no 22.00 pati mitekļa saimniece iesaistīs visus klātesošos radošā darbnīcā, modinot mākslinieka garu ikvienā atnācējā.
Lustīgs jandāliņš sagaidāms arī leišu dzīvojamā platībā. Pārņemti ar pirts dziednieciskā spēka gudrībām, viņi per kaimiņus un aicina uz miesa un gara šķīstīšanu arī citus.


Skandalozā kaimiņiene Ļuba pie kuras varēs uzsist klačiņu, kā allaž manāma pie putras grāpja. Šoreiz gan gaiss smaržo īpaši apetelīgi, jo ēdienkartē paredzēti slavenie pelmeņi. Labi sarunājot, varēs tikt arī pie to baudīšanas!
Neizpaliks jau arī miera traucētāji un skaļas mūzikas cienītāji, tāpat arī sētā iemaldījušies kaimiņmājas virinātāji, un tas arī vēl nav viss.No plkst. 19.00 - 01.00 Muzeju nakts Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā. 1. Kolonnu zālē visas Muzeju nakts garumā lielkoncerts "Visi esam draugi un kaimiņi!". Koncerta programma: 19:00 - 19:30 - Rīgas Lietuviešu skolas deju ansamblis. 19:30 - 20:00 – Rīgas vācu kultūras birdrības dziesmu ansamblis "Morgenrot". 20:00 - 20:30 - Rīgas Ebreju skolas ansamblis. 20:30 - 21:00 - Krievu mūzikas ansamblis "Berendejka". 21:00 - 22:00 - Kamerkoris "Vidus". 22:00 - 23:00 - Argentīnas deju nakts - tango, milonga, čakarara. Dejo un māca Aigars Stirna un Ginta Opmane. 23:30 - 01:00 - Indiešu mūzikas grupas "Nada Mala" (Latvija, Šveice, Vācija, Austrija, Krievija) programma "Plūstot pretī gaismai - upju dziesmas". 19:00 - 01:00 - Ekspozīcijas zālēs - vienas nakts ekspresizstāde no muzeja krājuma "Mēs uz Rīgu atvedām.." (Tērpi, aksesuāri, patvāri, interesanti skati no muzeja grafikas darbu kolekcijas, kuģniecības kolekcijas leģendāras lietas). 19:00 - 01:00 - Mārītes Kiršas solokoncerts "Dzied visa pasaule". 19:00 - 01:00 - Rīgas Doma krustejā "Gaismas ceļš". 19:00 - 01:00 – Kafejnīca Rīgas Doma krustejas romantiskajās velvēs gaidīs "Muzeju nakts – 2011" apmeklētājus

 

No pulksten 21:00 līdz 24:00 Brīvdabas muzeja ezermalā būs iespēja nolūkoties un piedalīties dzīvajās bildēs "Pieguļā ar kaimiņiem"
 

 


JŪRMALA

Ikviens Muzeju nakts apmeklētājs Jūrmalā saņems ieejas biļeti ar muzeju attēliem, un, apmeklējot visus četrus muzejus (Jūrmalas pilsētas muzejs, Aspazijas māja, Jūrmalas brīvdabas muzejs, Raiņa un Aspazijas vasarnīca un Vitālija Jermolajeva mākslas studija "Inner Light"), biļete tiks papildus apzīmogota ar muzeju logo attēliem. Šāda biļete kalpos par bezmaksas ieejas biļeti divām personām uz visām izstādēm un pasākumiem Jūrmalas muzejos 2011. gadā. Vienlaikus šīs ieejas biļetes piedalīsies loterijā, kurā būs iespējams iegūt pārsteiguma balvas
plkst. 18:00 Jūrmalas pilsētas muzejā būs "Muzeju nakts 2011" svinīga atklāšana un pirmo apmeklētāju sveikšana ar muzikāliem priekšnesumiem. Pasākumi norisināsies līdz plkst 02:00
plkst. 17:00 – 01:00 Aspazijas mājā "Dvēseles kaimiņi" – Ulda Zemzara gleznu izstāde "Jūra un krasts", Rīgas vācu kultūras biedrības vokālā ansambļa "Morgenrot" priekšnesums
plkst. 17:00 – 01:00 Jūrmalas Brīvdabas muzejā "Mūsu kaimiņš – jūra" – apskatāma muzeja pastāvīgā vēstures ekspozīcija "Jūrmalas zvejnieka sēta 19.-20.gadsimtā". Virvju vīšanas darbnīca. Enkuru un zvejas laivu kolekcijas, zvejas kuģi. Baltijas jūras zivju maketi zivju kūrē. Ekspresizstāde "Kas guļ lādes dibenā..." – iespēja ielūkoties lukturu izgaismotās zvejnieku lādēs. Edmunda Rozenberga fotogrāfiju izstāde
plkst. 19:00 – 01:00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Mairas Veisbārdes gleznu izstāde "Zemes poēzija". Ekspresizstāde "Brāļi lietuvieši". Dabas materiālu radošās darbnīcas lieliem un maziem
plkst. 18:00 – 24:00 Vitālija Jermolajeva mākslas studijā "Inner Light" gleznu teātris un radošā darbnīca
Vairāk informācijas var iegūt: http://www.jurmala.lv/page/297&news_id=1015&comments=news

 

 

VIDZEME

 

Alūksne

 


No plkst. 18:00 – 23:00 Alūksnes muzejā "Mousu sābri sadzeivā draudzīgi" (mūsu kaimiņi sadzīvo draudzīgi). Filmas "Lielais ugunsgrēks" demonstrēšana, Ļeņina augšāmcelšanās..., tikšanās ar Alūksnes politiski represēto kluba "Sarma" biedriem, fotosesijas īpašos tērpos, apavu pucēšana, labošana, portretu zīmēšana mākslinieka redzējumā, ielu muzikanti u.c.
No plkst. 19:00 līdz 22:00 Dr. A.Misiņa medicīnas muzejā Viktorīna "Iepazīsti savu organismu", muzeja nakts labumu baudīšana u.c.
No 19:00 - 24:00 Bībeles muzejā gaidīts ikviens apmeklētājs
No plkst. 20:00 Alūksnes ev.lut.baznīcā dažādu draudžu muzikālu kolektīvu uzstāšanās
No 20:00 - 24:00 Dabas muzejā "Vides labirints". Gaidīts ikviens dabas draugs no tuvām un tālām kaimiņu sētām .

 

 

Alsviķu pagasts .

No plkst. 20:00 Kultūras namā - Ādolfa Liepaskalna piemiņas izstādes atklāšana, Jāņa Poļa stāstījums par novadnieku - soļošanas čempionu, estrādē- amatiermākslas kolektīvu koncerts "Zied ievas..." un Ērika Gruzniņa Nakts balle.

 

Kalncempju pagasts .

No plkst. 19:00 - 24:00 Viktora Ķirpa Ates muzejā "Es ar saviem kaimiņiem mūžam labi sadzīvoju...". Kaimiņu sagaidīšana, izstādes "Ai, kaimiņi, ai, kaimiņi, diži tavi arodiņi" atklāšana, "Kaimiņu precizitātes , lasītprasmes, veiklības pārbaudes" , orientēšanās spēle lauku sētas un mīklu labirintos, balle lauku sētā sestdienas vakarā.

 

 

Jaunalūksnes pagastā .

No plkst. 10:00 – 24:00 Bejas novadpētniecības centrā "No putekļiem ārā, no dūmiem Mūs ziedošais pavasar’s sauc ?" (E.Veidenbaums). Mākslas zāģēšanas sacensības "Ierūcini zāģi un ļaujies fantāzijai", seno amatu darbnīcas atklāšana, tikšanās ar kultūras mantojuma apzināšanas ekspertu, izrāde "Visi radi kopā", cienāšanās pie ugunskura, dziedošo bērnu koncerts, lustēšanās kopā ar grupu "Rakari" u.c.

 

 

Jaunlaicenes pagastā .

No 19:30 - 24:00 Jaunlaicenes muižas muzejā "Kaimiņu būšana". Balle pils parkā, filmu studijas "Balti" īsfilmas "Malienas muzikanti" demonstrējumi, populāru "Latvijas laika" deju "Padespaņ" un "Vengerka" mācīšana, stafete "Fiksais kaimiņš", izstāde "Ceļš zem kājām", galda spēles "No muižas uz baznīcu" un "Malēniešu vārdu spēles" spēlēšana, atrakcija "Ūdens raķetes", īpašs cienasts .

 

 

Pededzes pagastā .

No plkst. 20:00 Pededzes muzejā pasākums "Kā suseds ar sābri uz rūcīša satikās...."

 

 

Lielvārde .

15:00 Andreja �Pumpura Lielvārdes muzejā "Vai tu zini, ko protu es?" Lielvārdes novadā pašražotās produkcijas izstāde – tirdziņš
16:00 Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā "Rādi, ko māki!" Lielvārdes parkā un muzeja pagalmā Lielvārdes novada uzņēmumu izrādīšanās - vizināšanās ar zirgu, laivu, piedalīšanās radošajās darbnīcās, rotaļās un pirtnieku, konditoru, celtnieku, metālkalēju, mucinieku, audēju u.c. paraugdemonstrējumi
18:00 Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā "Darbs rāda darītāju" Lielvārdes novada uzņēmumu vadītāju aprunāšana
19:00 Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā "Palieli savu kaimiņu un tu pats tapsi palielīts" Lielvārdes novada amatiermākslas kolektīvu koncerts
Atraktīvāko, sirsnīgāko, izveicīgāko, dāsnāko u.t.t. kaimiņu sumināšana.
21:00 Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā "Kaimiņos skaistas meitas..." Zaļumballe muzeja pagalmā
21:00 – 21:30 Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā "Kāds podiņš tāds vāciņš" Lielvārdes novada uzņēmēja un uzņēmuma ievēlēšana
24:00 Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā "Nekur nav tik labi kā mājās" Lielvārdes novada uzņēmēja gratulēšana, lampionu palaišana gaisā
Izstādes Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā:
Lielvārdes novada uzņēmumu fotoavīzes
Lielvārdes novada rokdarbnieku darbi.

 

 

Cēsis .

Plkst. 21:00 Cēsu pilī, Jaunās pils laukumā Muzeja nakts atklāšana, piedaloties muzeja kaimiņiem NBS Instruktoru skolai, Zemessardzes 27.kājnieku bataljonam un LR Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestrim. Kopīgs karavīru, zemessargu un muzeja nakts viesu gājiens orķestra pavadībā pa Cēsu vecpilsētu uz pils dārzu.
Gājiena maršruts: Jaunā pils – Lenču iela – Vienības laukums – Rīgas iela – Rožu laukums – Torņa iela – Pils dārzs.
Plkst. 21:30 Cēsu pils dārzā Nacionālo bruņoto spēku orķestra defilē programma. NBS orķestra priekšnieka Daiņa Vuškāna vadībā.
Plkst. 21:45 Cēsu pils dārzā Latviešu karavīru dziesmas pie ugunskuriem kopā ar dziedošajiem Cēsu vīriem
Plkst. 22:00 Cēsu pils dārzā Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncerts. NBS orķestra priekšnieka Daiņa Vuškāna vadībā. Viduslaiku pils simboliskā "iedegšana"
Plkst. 24:00 Cēsu pils dārzā Cēsu Tautas teātris ar H. Paukša izrādi "Kā tikt vaļā no Mērijas?" Režisori Rasma Bērziņa un Juris Feldmanis
Plkst. 24:50 Cēsu pilī, Jaunās pils laukumā vakara junda. Muzeja nakts noslēgums. Nacionālo bruņoto spēku karavīru un zemessargu došanās uz kazarmām .

 

 

Ogre .

Plkst. 20:00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā rosīsies Ogrē dzimusī pazīstamā modes māksliniece un gleznotāja Elita Patmalniece. No plkst. 20:00 – 21:30, mākslinieces vadībā, piedaloties muzeja apmeklētājiem, taps lielformāta glezna. Bet no 21:30 – 22:00 darbosies "Elitas turbānu salons", kurā modes māksliniece apmeklētājiem palīdzēs līdzpaņemtos lakatus un šalles pārvērst atraktīvās galvassegās – turbānos. Vakara turpinājumā dosimies ārpus muzeja mājām - ciemos pie kaimiņiem. Laikā no 20:00 - 24:00 apmeklētājiem būs atvērtas Ogres Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijas "Ogre – peldu un gaisa kūrorts", "Leģendārā Ogre" un Elitas Patmalnieces personālizstāde "Zelta izlase" (atvērta pēdējo dienu) .

 

 

Valmiera .

No plkst. 19:00 līdz 24:00 Valmieras muzejā izstāžu namā varēs apskatīt izstādes "Lietu otrā dzīve", ko veidojuši Valmieras un tās apkārtnes mākslinieki, un "Dzimusi Gaujas krastā" Pārgaujai – 90 no muzeja krājuma (izstāžu atklāšana plkst. 19:00). No plkst. 17:00 līdz 23:00 muzeja pagalmā norisināsies akcija "Es pats liels mākslenieks", kurā piedalīsies muzeja draugi, sadarbības partneri un citi kaimiņi, un veidos mākslas darbus no iepriekš sadzīvē izmantotiem priekšmetiem. No plkst. 19:00 līdz plkst. 01:00 apmeklētājiem durvis vērs arī rekonstruētā ēka Pilskalna ielā 2 (ēkas atklāšana plkst. 18:00). No plkst. 18.00 Vidzemes Augstskolas studenti piedāvās doties piedzīvojumu ekskursijā „Gaujas abos krastos“ (pulcēšanās pie Vidzemes Augstskolas). No plkst. 20.00 līdz 22:00 Gaujmalas dreikambara 2. stāvā interesenti varēs aplūkot peldošās bildes "Vecpilsētas ainava pie Gaujas". Plkst. 20:00 pie Pilskalna ielas 2 mājas muzicēs Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris "Skan", savukārt plkst. 21:00 sāksies zaļumballe "Abulmalas burlaku" stilā ar danču tūrēm Gaujmalas dreikambarī. No plkst. 20:00 līdz plkst. 22:00 notiks arī radošā darbnīca "Taisi vecu par jaunu", savukārt plkst. 22:30 Vidzemes Augstskolas studenti aicinās uz nakts ekskursiju "Kas notiek nāburgos?"

 


Valmieras Drāmas teātra Apaļajā zālē tiks demonstrētas dokumentālās filmas "Pēteris Lūcis" (režisors O. Dunkers) un "Piektais Hamlets" (režisors M. Eihe), savukārt teātra kafejnīcā "Ceturtais cēliens" muzicēs aktieris Ģirts Rāviņš un komponists Emīls Zilberts. Teātra foajē būs aplūkojama izrāžu rekvizītu izstāde, savukārt 2. stāvā - kostīmu izstāde. Darbosies arī nakts kase, un vairākām izrādēm tiks piedāvātas īpašas cenas.

 


Mākslas galerijā "Laipa" ikviens varēs dot kādai senai lietai "otro elpu", piedaloties dekupāžas radošajā darbnīcā, kas notiks no plkst. 18:00 līdz 20:00. No plkst. 17:00 līdz 2:00 būs apskatāma Vidzemes fotogrāfu izstāde "Kustībā", Jekaterinas Grjazevas grafiku izstāde un "Open air" gleznu izstāde "Daba dzīvo". Tiks demonstrētas arī dizaineres Ingrīdas Zāberes kolekcijas "RE-ŠIKS" (plkst. 20:30) un "T-UNIKA" (plkst. 21:00).
No pl.19:00 Valmieras Valsts ģimnāzijas mākslas galerijā "Leduspagrabs" būs aplūkojama mākslinieces Agneses Bules izstāde "Latviešu sapnis ledus pagrabā", tāpat interesenti varēs apmeklēt arī skolas muzeju un mācību metodiskos centrus. No plkst. 20:00 sadarbībā ar SIA "Star space" būs iespēja vērot zvaigznes un uzzināt ko vairāk par citiem ar astronomiju saistītiem jautājumiem. No plkst. 20:00 notiks arī dažādi eksperimenti ķīmijā un fizikā, kā arī būs iespēja iepazīt keramiku un aušanu.
Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā no plkst. 20:00 līdz plkst. 1:00 būs iespēja apskatīt mākslinieka Jāņa Anmaņa gleznu kolekciju, darbosies zinātnes laboratorija (zvaigžņu pētniecība ar teleskopu, dažādu audu pētniecība ar mikroskopiem u.c.), kā arī būs iespēja darboties radošajā laboratorijā un izgatavot kādu īpašu rotu vai dāvanu .

 

 

Saulkrasti .

plkst. 20:00 pie Reiņa Kaudzītes vasaras namiņa Muzeju nakts sarīkojums "Karlīne iet pa ciemiem". Šoreiz Karlīne izlūkos, ko un kā dara mūsu kaimiņi, un kas vispār ir kaimiņi. Vai kaimiņi ir tie, pie kuriem dodamies pēc sāls vai sērkociņiem, tie no blakus durvīm, vai arī - varbūt ka tie ir lietuvieši un igauņi. Tādēļ kaimiņu būšanā piedalīsies arī Saulkrastu mākslinieciskie kolektīvi un kaimiņu lietuviešu jauktais koris "Vasara", un ikvienam būs iespēja pagatavot paša rokām kādu interesantu rotu tieši tā, kā to dara lietuvieši vai iemācīties madarot, kā to dara igauņi, kā arī , protams, nogaršot igauņu un lietuviešu īpašos ēdienus - kamu un alus zupu! Neizpaliks arī kaimiņu putras ēšana, viktorīnas par lietuviešu un igauņu paražām, ticējumiem un mīklām, un, protams, Karlīne apciemos arī tepat kaimiņos esošo Velomuzeju. Ja būsim gana atsaucīgi, nosaucot savus labākos kaimiņus, tad apbalvosim arī tos, kuri šo vārdu gadam pelnījuši! Vakara īpašais notikums - atklāsim Karlīnes noslēpumu - kā un kāpēc viņai izdodas tik labi satikt ar tepat blakus mājās dzīvojošajiem kaimiņiem, un vai tam ir kāds īpašs palīgrīks!
No plkst 18:00 līdz pēdējam viesim Muzeju nakts Saulkrastu velosipēdu muzejā. Piedāvāsim apskatīt pastāvīgo ekspozīciju, nofotografēties pie muzeja ieejas izvietotajiem retro velosipēdiem

 


No 19:00 – 01:00 Minhauzena muzejā muzeja ekspozīcijas apmeklējums gida pavadībā, iestiprināšanās kafejnīcā, odu dzenāšana pie ugunskura, putnu būru izkāršanas akcija ar mērķi - odu skaita samazināšana muižas teritorijā - kopā ar Liepupes vidusskolas audzēkņiem, naudas meklējumi krīzes apstākļos - Viļķenes amatierteātra izrāde Aivars Banka "Žņaudzavas zelts", kopīga lielās Minhauzena krustvārdu mīklas risināšana. Gudrākajiem - minhauzeniskas balvas.

 

 

Turaida .

no plkst. 19:00 Turaidas muzejrezervāts aicina apmeklēt Turaidu, izbaudot īpašo "Muzeju nakts" programmu "Turaidas Rozei 410 – manas un kaimiņu vērtības". Vairāk informācijas: http://www.turaida-muzejs.lv/tmr.php?lang=lv&menu=400300

 

 

Gulbene .

Vides Veselības saimniecībā "Kalna Pakalnieši" Gulbenes nov. Rankas pagastā Muzeju naktī dos ieskatu senajās lauku tradīcijās un darbos, praktiski piedaloties tajos un popularizēt ekoproduktu Vides Veselības saimniecībā.
Pasākuma norise:
11:00 – 14:00 Zaļais tirdziņš;
Ap 11:30 Pasākuma svinīga atklāšana;
12:30 "Dāmu parāde" – govju dzīšana ganos;
13:00 – 14:00 darbošanās amatniecībā, rudzu maizes cepšanā;
14:00 kopīgs mielasts;
14:30 "Dāmu parāde" – govju mājās dzīšana – rumulēšanās;
15:00 Veselības pirts

19:00 Gulbenes dzelzceļa stacijā - ekskursija pa Gulbenes depo, izbraucieni ar rokas un motordrezīnām.

18:00 – 02:00 Zvaigznes grāmatnīca piedāvās grāmatas par īpašām cenām.

18:30 Gulbenes kultūras centrā – Gulbenes novada skolu koru koncerts latviešu tautas mūzikas noskaņās. Plkst. 21:00 – Elitas Veidemanes, Raimondas Vazdikas un Aivara Brīzes koncerts "Muzeju nakts spoki"

19:00 – 01:00 Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja klētī notiks ziepju vārīšana, sārma pagatavošana un traipu tīrīšana. Muzeja izstāžu zālēs – V.Ušpeles un V.Stupānes gleznu izstāde "Ceļa_vējš Gulbenē", A.Bule "Latvieši Līgo", dzied un spēlē ielu muzikanti

22:00 pie Gulbenes kultūras centra - āra kafejnīca un nakts mūzika (R.P.M. un "Dzen laiviņu").

 

 

Druvienas pagastā

20:00 Druvienas vecajā skolā – muzejā mācību stundas 30-to gadu gaisotnē: darbmācība, biškopība, dabas mācība un Druvienas vēsture. Pēc stundām skolas bērnu un skolotāju sadziedāšanās Vecās skolas pagalmā. Maizes kulītes jāņem līdzi no mājām. Zāļu tējas vārīs Vecās skolas saimnieces

20:00 Silmaču muzejā tiks ceptas īpašās silmaču pankūkas uz senatnīgas pannas (1936.gada vācu ražojums). Klētī tiks gatavots viens no kaimiņu igauņu tradicionālajiem ēdieniem - kartupeļu pankūkas. Visi ir laipni aicināti aktīvi līdzdarboties un ņemt līdzi arī 'groziņu' ar savā ģimenē iecienītākajām pankūkāmĶekava

Plkst. 9.00 tiks dots starta signāls šī gada pirmajai Ķekavas novada ekskursijai. Ekskursijas dalībnieki apmeklēs Katlakalna baznīcu, dendroloģiskos stādījumus, Ķekavas novadpētniecības muzeju un citus tūrisma objektus, kā arī mielosies ar z/s Dorītes sarūpētajiem gardumiem. Ekskursijas galapunkts – Daugmales pilskalns. Pieteikties ekskursijai iespējams līdz 13.maijam zvanot +37127017333 vai sūtot e-pastu uz turisms@kekava.lv.
Plkst. 12.00 sāksies dienas centrālais notikums – Daugmales pilskalna svētki. Pilskalnā varēs sastapt un izbaudīt daļiņu no 12.gadsimta dzīves – vizināties vikingu kuģī Pardus, apmeklēt senlietu un amatnieku darinājumu tirgotājus, vērot un pat piedalīties senajās cīņās, baudīt Rīgas folkloras kopas Vilkači un novada folkloras kopu uzstāšanos, iemēģināt roku loka šaušanā, nobaudīt autentiski pagatavotu senlaiku zupu un ne tikai.
Plkst. 19.00 sāksies centrālais nakts notikums – Muzeju nakts pasākums Kaimiņi Ķekavas novadpētniecības muzejā (Rīgas ielā 26, Ķekavā). Programmā – muzeja ekspozīcijas, sacensības, konkursi, izjādes karietē, izrāde Kaimiņi Ķekavas Miltu teātra izpildījumā, visiem uz kārā zoba – kaimiņa kebabs

 KURZEME

Saldus
plkst. 19.00 J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā izstādes "Jaunieguvumi muzeja krājumā" atklāšana. Kultūrvēsturiska orientēšanās sacensība Saldus pilsētā "Pilsētas jaunieguvumi". 21:30 Jaunlutriņu teātra izrāde A.Upīts "Ziņģu Ješkas uzvara". Stendes graudaugu selekcijas institūta radošās darbnīcas. 23:10 "Cirks par rubli" - Mīmu un uguns priekšnesums Andra Apiņa vadībā. Orientēšanās sacensību uzvarētāju apbalvošana, radošās darbnīcas, tēja, mūzika, dejas.

 

 

Liepāja .

No plkst. 18:00 līdz 19:00 un no plkst 21:00 līdz 22:00 Liepājas muzeja ekspozīcijas "Liepāja okupāciju režīmos" telpās K. Ukstiņa ielā 7/9 Muzeju nakts apmeklētājiem būs iespēja doties Virtuālā Liepājas kinomuzeja sagatavotajā ceļojumā Liepājas pagātnē
No plkst 19:00 Karostas Apmeklētāju centrs un Karostas cietums būs atvērts apmeklētājiem Ikvienam būs iespēja apskatīt cietumu un muzeja ekspozīcijas, satikt cietumsargus, medmāsiņas un bufetnieci, kā arī uzzināt par sezonas jaunajiem piedāvājumiem Karostā. Karostas Apmeklētāju centrā darbosies bufete, būs iespēja noskatīties filmu "Karosta", kā arī pārģērbties dažādos militāros un vēsturiskos tērpos un nofotografēties
Plkst. 18:00 – 01:00 Grāmatu namā "ZVAIGZNE ABC" Ganību ielā 53/55 īpašās Muzeju nakts atlaides
Vairāk informācijas par Muzeju nakts pasākumiem var atrast: http://www.liepajaskultura.lv/lv/muzeju-nakts-2011 un http://www.liepajasmuzejs.lv/public/26107.html

 

 

Aizpute .

plkst. 14:00 Skolas ielas 1. namā Kazdangas Pūtēju orķestra sveiciens "Muzeju nakts rallija burziņa" dalībniekiem, skatītājiem. 14:30 Trasīte ar uzdevumu bērniem. 14:50 - 15:00 Atvērto durvju dienas atklāšana. 15:00 - 16:30 Jauno satiksmes dalībnieku pulciņa dalībnieku paraugdemonstrējumi. 15:00 - 18:00 Orientēšanās sacensības Aizputē. 15:00 - 17:00 Rotkaļu pulciņa radošās darbnīcas. 16:00 - 19:00 SIA "Eko vīns" un biedrības "Kurzemes vietējie produkti" prezentācijas. 16:00 - 19:00 Lidmodeļu darināšanas meistardarbnīca, lidmodeļu laišana. Foto pulciņa aktivitātes. 16:00 - 19:00 Floristikas meistardarbnīcas, stikla apgleznošana, darbu izstāde. 16:00 - 19:00 Šūšanas pulciņa radošās darbnīcas. 16:30 - 18:30 Koncerts. Piedalās Aizputes vidusskolas jauniešu deju kolektīvs, Valda Krauze, Cīravas bērnu deju kolektīvs, jauniešu grupa "Violet Kiss", L. Valdmanes deju grupas. 17:00 Ventspils MS "VINcenta" dalībnieku darbu izstādes iekārtošana un atklāšana muzeja izstāžu zālē. Aizputes un Ventspils tēlotājmākslas entuziastu tikšanās un mākslas pieredzes apmaiņa. 18:30 - 21:00 Montesori darbnīca ielūdz ģimenes ar pirmskolas vecuma bērniem uz vakara pastaigu-mācībām-dabā. Biedrība "Saulessvece" piedāvā piedalīties projekta "Aizputes Sakta" sagatavošanā. 19:00 Skolēnu rallija dalībnieku apbalvošana. 19:40 Pieaugušo rallija starts. 20:00 - 21:00 koncerts. Piedalās Edgars Silacērps, jauniešu grupa "Violet Kiss", L. Valdmanes deju grupas "Puma", "Reitings". Visas dienas garumā: Skolēnu Jaunrades centra pulciņu dalībnieku darbu izstāde SJC telpās. Izklaides bērniem firmas "Abariņa" piepūšamajās atrakcijās. Ekskursijas pa māju gida pavadībā: plkst. 15:00 (sākums no 1. stāva.) un plkst. 18:00 (sākums no 2. stāva)

 

 

Kandava .

19:00 - 01:00 Muzeju nakts pasākums "Kaimiņi" Kandavas novada muzejā:
19:00 - 19:30 Izstāžu atklāšana: Laura Poļa gleznu izstāde "Atrodi sevi"; Biedrības "Saldus fotoklubs - es daru" fotogrāfiju izstāde; Jurģa Muskas personālizstāde "Sveicināti manā pasaulē!"
19:30 - 20:00 Labāko kaimiņu godināšana.
20:00 - 21:00 Kandavas novada pagastu lielīšanās un kopmielasts.
21:00 - 24:00 Kandavas novada amatnieku biedrības "Pūralāde" radošās darbnīcas:
rotkalis Viesturs Jēkabsons; kokamatnieki Andis Jakobsons un Raimonds Dukāts.
21:00; 22:00; 23:00 Nakts ekskursijas pa Kandavas vecpilsētu un tās pagalmiem vēsturnieka Agra Dzeņa vadībā

 LATGALE

No plkst. 19:00 līdz 01:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) notiks Muzeju nakts 2011 "Sābru trikmīņs". Starptautiskajā akcijā "Muzeju nakts" Latgales Kultūrvēstures muzejs piedalās jau sesto gadu, šoreiz kopējā Latvijas muzeju tēma ir "Kaimiņi", tāpēc aicinām visus kaimiņus jeb sābrus satikties muzejā netradicionālā laikā un netradicionālā vietā – jaunajā muzeja vestibilā vai izstāžu zālē, zem zvaigžņotām debesīm vai zam deča. Kopā dziedāsim, rakstīsim laika kalinderu, iztēlosimies ainas no kinofilmas, vērosim, kā atdzīvojas gleznas mākslinieku izpildījumā, satiksimies ar Plōciņu Masi un runāsim, aprunāsim, pārrunāsim, pierunāsim, sarunāsim. 19:00 Sābru sasavasaluošona.
Kaimiņu satikšanās pie muzeja, piedalās: Latgales Kultūrvēstures muzejs, Plōciņu Mase, videofilmas „Latgolys laikadečs” veidotāji un aktieri, privātā mini zoo „Rozītes” saimnieki, mākslinieki. 19:30 Sābris sābram draugs. Ekspresizstādes "Latgolys laikadečs" atvēršana un tikšanās ar filmas aktieriem muzejā; Videofilmas "Latgolys laikadečs" pirmizrāde Rēzeknes KN; Iespēja doties ciemos uz mini zoo "Rozītes". 19:30 – 24:00 Sābris par sābri vysu zyna.
Muzeja ekspozīciju un izstāžu apskate. 20:00 Sābri roksta laika gruomotu. Muzeja akcija "...laika kalinders" – nakts notikumu, emociju un vērojumu pierakstīšana. 20:00 Kurš sābris mudruoks? Ātrlasīšana muzejā zam deča. 22:00 – 24:00 Sābru sasadzīduošona. Pilsētas koru un folkloras kopu dziedāšanas maratons pie muzeja. 24:00 Sābru Art Voyage. Mākslas dienas Muzeju naktī – jauno mākslinieku videoperformance. 01:00 Atsavasaluošona.

 

 

Preiļi .

Raiņa muzejs "Jasmuiža" Plkst. 19:30 Aizkalnes pamatskolas zālē notiks kaimiņu - Preiļu teātra draugu kopas - izrāde – komēdija "Joki un raizes iz Latvijas" (pēc E. Vulfa "Līnis murdā" un K. Jokstes "Klepernīku pogosta zvaigzne" lugu motīviem), kurā redzēsim ainas no Rīgas dzīves pirms 100 gadiem un Latgales laukiem šodien. Turpinājumā plkst. 21:30 muzejā notiks jaunā mākslinieka Aivja Pīzeļa gleznu izstādes "Rosa reita" (Rīta rasa) atklāšana. Izstāde vēstīs par laicīgo skaistumu, kas ir zūdošs, un par vērtībām, kas ir paliekošas un mūžīgas. Noslēgumā būs iespēja degustēt kaimiņu uzkodas un baudīt vakara noskaņu Jasmuižas parkā. Muzejs atvērts līdz plkst. 23:00

 

 

Berķenele

No plkst. 19:00 līdz 24:00 Raiņa mājā Berķenelē notiks tradicionālais Muzeja nakts pasākums. Šogad Muzeju nakts devīze ir "Kaimiņi". Parasti kaimiņi nāk viens pie otra, lai palielītos ar saviem sasniegumiem. Berķeneles Muzeja naktī ciemos nāks kaimiņu pagasta ļaudis no Medumiem, Sventes un Laucesas. Kaimiņus no Daugavpils pilsētas pārstāvēs Saules skolas audzēkņi, kuri rādīs savdabīgu nakts modes skati. Muzeja naktī Raiņa mājā tiks atklāta biedrības "Grafikas kamera" grafiķu darbu izstāde, kuras autori ir mākslinieki no visas Latvijas. Līdz ar to muzeja apmeklētāji varēs salīdzināt, kurš no kaimiņiem viņiem liekas interesantāks un talantīgāks.

 

 

Naujenes pagasts.

No plkst. 15:00 līdz plkst. 01:00 Naujenes Novadpētniecības muzejs aicina visus apmeklēt muzeja bezmaksas akciju "Muzeju nakts".

 

 

Daugavpils .

No 19:00 - 24:00 Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā ceļojums pa muzeju sveču gaismā muzeja speciālistu un spoka pavadībā. Konkursi, spēles, loterijas. 19:00 – 24:00 Oļega Auzera sudraba mākslas izstāde "Apzināšanās" – ieeja ar 50% atlaidi. Muzeju naktī būs iespēja sastapt un tuvāk iepazīt šīs izstādes autoru Oļegu Auzeru. 20:00 – 22:00 Daugavpils vācu biedrība "Erflolg" stūrītis – fotografēšanās savdabīgos tērpos un maskās, kā arī biedrības ansambļa "Lorelei" koncerts. 19:00 – 24:00 "Kaimiņam pogu devu" – ik vienam apmeklētājam līdzi jāpaņem POGA, ko varēs iešūt lielajā Latvijas kartē, kas simboliski nodos sveicienus attiecīgās vietas ciemam, pilsētai, novadam. 19:00 – 22:00 Darbosies Muzeju nakts radošās darbnīcas, kur varēs apgūt māla mīcīšanas mākslu un iepazīties ar klūdziņu pīšanas mākslu. 19:00 – 23:00 Dabas ekspozīcijā darbosies "Sajūtu laboratorija" un varēs uzspēlēt dzīvnieku domino
Muzeja pagalmā no 19:00 – 22:00 Bizbizmārīšu darbnīca. 19:00 – 20:30 Daugavpils pilsētas jauno, talantīgo dziedātāju, mūziķu un modes teātra "Spektrs" uzstāšanās. 20:30 Mākslas dienas 2011 akcijas "Ceļojums" noslēgums. 20:00 – 22:00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes ugunsdzēsības tehnikas un prasmju paraugdemonstrējums. 21:00 – 22:00 Daugavpils Valsts teātra izrāde "NEAIZEJ…", izrāde – četri aizraujoši un smeldzīgi stāsti par kaislīgu tikšanos un šķiršanos krievu romanču mūzikas skaņās. 22:00 Ženja Cimbal, "Xender" kantrī bends.

 

 

Krāslava .

No 19:00 līdz 01:00 Krāslavas vēstures un mākslas muzejā ekspozīcijas "Pieci airi" un Daigas Lapsas gobelēnu izstādes "Starp debesīm un zemi" apskate.
Tikai šovakar trauku izstāde no muzeja krājuma "Trauslais brīnums", fotografēšanās grāfu Augustes un Konstantīna Plāteru tēlā, ar kaimiņiem pie tējas galda, Latgaļu, poļu, baltkrievu un krievu tējas dzeršanas tradīcijas piedāvā z/s "Kurmīši" un iesim pie kaimiņiem podus gāzt.

 

 

Balvi .

No plkst. 11:00 - 01:00 Balvu Novada muzejā aktivitātes šoreiz sāksies jau dienā. Izstāde - konkurss "Balvu Lācis 2011". II Starptautiskā bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursa "Dažādā pasaule" 2011 izstāde "DZĪVNIEKI MANĀ ZEMĒ". Tekstilmākslas izstāde "PERSONĪGĀ PASAULE". Izstāde "BALVU UGUNSDZĒSĒJIEM 100", būs iespēja pielaikot un nofotografēties ar kādu uguns stihijas valdnieku atribūtu

 ZEMGALE

Ķekavas pagasts
Plkst. 19.00 sāksies centrālais nakts notikums – Muzeju nakts pasākums Kaimiņi Ķekavas novadpētniecības muzejā (Rīgas ielā 26, Ķekavā). Programmā – muzeja ekspozīcijas, sacensības, konkursi, izjādes karietē, izrāde Kaimiņi Ķekavas Miltu teātra izpildījumā, visiem uz kārā zoba – kaimiņa kebabs.

 

 

Tukums .

Par Muzeju nakts pasākumiem Tukumā un tās apkārtnē var apskatīt: www.tukums.lv/images/stories/RAKSTI/2011/MuzejuNaktsProgramma_m.l.doc
18:00 Jaunmoku pilī Muzeju nakts atklāšana
18:20 un 20:00 "Liepu alejas noslēpumi" – izzinoša ekskursija pa senajām pils alejām
18.00 un 20.00 "Vides fakti" - filmas par sikspārņiem un zīriņiem mums kaimiņos
18:00 – 21:00 Mazo mājdzīvnieku izstāde
20:00 – 21:00 "Sveiks, kaimiņ!" – orientējies un iepazīsti pils apkārtnē
21:00 un 23:00 Ekskursijas pa pili un ekspozīcijām
22:00 – 23:00 Dabas veltes mūsu veselībai – informācija par zāļu tējām, tēju degustācija
Durbes pilī (M.Parka iela 7, Tukums) no plkst. 20:00 līdz 24:00 varēs izspēlēt atjautīgu galda spēli par Durbes pili, fotografēšanās uz gleznota fona 19. gs. noskaņās, polonēze kopā ar Durbes pils kaimiņiem un atbalstītājiem, skaistas melodijas Tukuma mūzikas skolas skolēnu atskaņojumā, Reku dzimtas profilu kolekcijas izpēte un profilu griešana, "Durbes pils vēsturē", izstāžu "Desmit liecinieki", "Muižas laikmetu griežos 1900 – 1939", "Izglāb!" un ekspozīcijas "Durbes pils interjers" apskateMākslas muzejā (Harmonijas iela 7, Tukums) no plkst. 18:00 līdz 24:00 iespēja nokopēt Gleznas un zīmēt portretus. Ulda Zemzara gleznu izstādes "Sēmes gleznas" apskate, biedrības "Tukuma Tēlotājmākslas Studija" brīvdabas izstāde muzeja pagalmāMākslas galerijā "Durvis" (Brīvības laukums 21, Tukums) no plkst. 20:00 līdz 24:00 mākslinieku Daces Runčas – Štelmaheres un Ginta Zilbaloža izstādes atklāšana, Daces Runčas – Štelmaheres zīmēšanas darbnīca un Ginta Zilbaloža kustīgo objektu demonstrējumiPilsētas vēstures muzejā "Pils tornī" (Brīvības laukums 19a, Tukums) no plkst. 19:00 līdz 24:00 dokumentālo filmu kadri "Tukums 20.gs. 60. gados", fotogrāfiju kolekcija "Tukums sešdesmitajos gados", fotografēšanās uz gleznota fona, izstādes "Ražots Tukumā" un ekspozīcijas "Tukuma vēstures ainas" apskate, tikšanās ar žurnālistiem "Kur ziņām, baumām, patiesībai kājas" - palīdzēs noskaidrot "Neatkarīgās Tukuma Ziņas", muzeju nakts ugunskurs kopā ar folkloras kopu "Milzkalnieki"
 


Audēju darbnīcā (Tidaholmas iela 3, Tukums) no plkst. 19:00 līdz 24:00 izstādes "Patiesība par Lielvārdes jostu" atklāšana, filma "Lielvārdes josta", ekskursija pa Audēju darbnīcu, Audēju darbnīcas kaimiņu – invalīdu dienas centra "Saime" – rokdarbu izstāde, radošās darbnīcas: Grāmatzīmju aušana (par ziedojumiem dalībnieks savu noausto grāmatzīmi varēs ņemt līdzi) un Aušana stellēs – iespēja piedalīties grīdas celiņa aušanā, Zemgales jostas aušanas demonstrējums, biezās putras (Bukstiņbiezputras) garšošana un zāļu tējas dzeršana (par ziedojumiem)
 


Džūkstes pasaku muzejā (Džukstē) no plkst. 16:00 līdz 24:00 novadnieku istabas atklāšana, izstādes "Pasakas par putniem", "Mūža rīts un darba diena jeb Aijā žūžū lāča bērni", pašdarbības kolektīvu koncerts: Slampes bērnu teātris ar izrādi "Mazā raganiņa" (rež. I. Bredovska), Jaunbērzes vokālais ansamblis "Ilūzija" (vad. R. Bulmers), mazie dziedošie un spēlējošie bērni no Džūkstes (skolotāji G. Bikše, J. Pavlovs), ekskursija pa Džūkstes Pasaku muzeju, stāstnieku saiets “Mainām pasaku pret pankūku zem zilās debesu bļodas” – stāsti un pasakas, spoku stāsti un neparasti notikumi
 


Pastariņa muzejā (Dzirciemā) no plkst. 17:00 līdz 24:00 cienastu gatavošana – maizes cepšana, sviesta gatavošana, "Bačiņu" zupas vārīšana, Talsu novada folkloras grupas "Ciemā eimu, ciemā teku" koncerts, Kaimiņu sētu amatnieku darbnīcas: groziņu pīšana, stabulīšu gatavošana, karošu darināšana, Keramikas darbnīca, Rotu un monētu darbnīca, Nāburgu zāļu sievas padomi par pirtī iešanu, stāsti par kaimiņu krustmātēm un krusttēviem pie ugunskura.
Paralēli visam Tukuma muzejs noorganizējis Muzeju nakts autobusu, kas no plkst. 18:00 piedāvās iespēju doties īpašā ekskursijā pa Tukuma un apkārtnes muzejiem. Biļetes cena Ls 4,00. Vairāk informācijas par muzeju nakti www.tukumamuzejs.lvTukuma Sv. Trīsvienības ev. lut. baznīcā (Brīvības laukums 21, Tukums) no plkst. 12:00 līdz 24:00 varēsiet apskatīt baznīcu un uzkāpt baznīcas tornī (pirmskolas vecuma bērniem ieeja - bezmaksas, pieaugušajiem Ls 0,50)
 


VUGD Zemgales reģiona brigādes Tukuma nodaļā (Raiņa iela 24, Tukums) no plkst. 19:00 līdz 24:00 Tukuma muzeja ceļojošās izstādes "Pažarnieku izstāde", ugunsdzēsēju mašīnu apskate un sarunas par ugunsdrošībuTukuma pilsētas kultūras namā (Lielā iela 1, Tukums) no plkst. 19:00 līdz 24:00 Tukuma muzeja ceļojošā izstāde "Modernie divdesmitie", Krievu romanču vakars ar Rīgas Doma Kora skolas vokālās nodaļas audzēkņiem un tukumnieces Anitas Geidānes piedalīšanos, balle ar grupu “Jem” - ieeja Ls 3,00
 


Salmu darbnīcā (Dārzniecības iela 4a, Tukums) no plkst. 22:30 līdz 24:00 Salmu figūru izstāde nakts gaismā! Nakts gaismā Salmu skulptūras izskatās pavisam citādi – kā pasakā. Pie ieejas sagaidīs 3-galvju pūķis, bet jau pa gabalu no vairāku metru augstuma Jūs uzlūkos pūķene. Pie miera nebūs devušies arī rūķi, raganas, velniņi, vardes, pūces un citi tēliKvazzi "Pizzā" (Katrīnas laukums 1, Tukums) no plkst. 19:00 līdz 24:00 fotografēšanās uz gleznota fona, iespēja iegādāties gardas picas līdz vēlai naktij. Atrašanās vieta: Katrīnas laukums 1, TukumsGrāmatnīcā "Zvaigzne ABC" (Brīvības laukums 13) no plkst. 18:00 līdz 02:00 iespēja iegādāties grāmatas par īpašajām Muzeju nakts cenāmGinta Haņecka kalēja darbnīcā no plkst. 20:00 līdz 23:00 ieskats kalēja darbā, darbnīcas apskate, ēzes kurināšana un naglas kalšana. Atrašanās vieta: "Vecupnieki", Tumes pag., Tukuma novads – jeb Kandavas ielas galā pie Tukuma zīmes.Jaunpils pilī no plkst. 19:00 līdz 24:00 viesu sagaidīšana, kaimiņu sveicināšanās, sapazīšanās un vakara stunda pils bibliotēkā, kaimiņu dižošanās stunda, pils mākslinieku dižošanās, vakar stundas pastaiga pilī, dzirnavās un baznīcā, siera stunda, gaismas lukturu iedegšana, mūžīgā noslēpuma valdzinājums, kaimiņu vakarēšana pils pagalmā. Atrašanās vieta: Jaunpils pils, Jaunpils, www.jaunpilspils.lv

 Lapmežciems

Lapmežciema muzejā no plkst. 18:30 līdz 24:00 piedalās Lapmežciema pagasta sieviešu vokālais ansamblis un mūsu kaimiņi - Smārdes pagasta folkloras ansamblis "Milzkalnieki" un Engures pagasta jauniešu deju kolektīvs. Otrajā daļā būs grupas "Māsas Legzdiņas" koncerts, "Muzeja nakts" pasākuma laikā būs apskatāmas muzeja ekspozīcijas, novada iedzīvotāju dzintara rotu un suvenīru izstāde “Dzintara gaismā” un fotogrāfiju izstāde “Mans novads”, notiks arī konkurss “Mūsu novads”, parkā pie muzeja jau no 18.00 varēs vērot un, ja ir vēlēšanās, arī piedalīties reņģu vēršanā un blīvēšanā, vērot zivju žāvēšanu, baudīt zivju zupu un svaigi kūpinātās reņģītes, piedalīties rotaļās un spēlēs kopā ar "Milzkalniekiem", pārbaudīt savu sportisko veiklību dažādās sacensībās un atrakcijās parkā, tad sarunas pie ugunskura "… pie kaimiņa uguntiņas". Atrašanās vieta: Liepu iela 4, Lapmežciems, www.enguresnovads.lv

 

 

Bauska .

Vairāk informācijas par Muzeju nakts pasākumiem: http://www.tourism.bauska.lv/i.php?kods=3500&val=lv
Mežotnes pagasts
No plkst. 20:00 līdz 24:00 Mežotnes pils apskate bez maksas. Vēsturisks video stāstījums par Mežotnes pils vēsturi.
No plkst. 20:00 līdz 21:00 Mežotnes pilī pašus mazākos pils apmeklētājus aicinām uz pils Velvju zāli, kur cienāsim ar pils saldumiem un stāstīsim pasakas par prinčiem un princesēm.
Plkst. 21:00 Mežotnes pils strūklakas iedarbināšana naksnīgajās lāpu ugunīs.
Plkst. 21:10 Mežotnes pilī Vikinga laivas "Parduss" iegremdēšana Lielupes ūdeņos.
Plkst. 21.15 Mežotnes pilī Vikinga laivas "Parduss" kurss pa Lielupi līdz Mežotnes pils parka ugunskura vietai un Vikingu apmetnes vietai. Naksnīgās zupas mielasts.
Ikgadējo Mežotnes Pilskalna svētku ieskandināšana Zemgaļu vikingu taurēs.
Līdz plkst. 24:00 Mežotnes pilī sveču gaismās atvērts nakts restorāns. Lūdzam galdiņu rezervāciju pieteikt iepriekš pa tālruni 22008086 vai pa e-pastu pils@mezotnespils.lv
14. maijā naksnīgā 50% atlaide visiem ģimenes numuriem Mežotnes pils viesnīcā!

 

Sekojiet informācijai   www.muzeju-nakts.lv

Komentārs par rakstu: "Muzeju nakts 2011" - pasākumi Latvijā.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!