Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pavasaris ar jauniem tūrisma maršrutiem Rīgā

13.05.2011

Šajā pavasarī aģentūra „Jauni Rakursi” pavisam svaigos un nedzirdētos maršrutos kopā ar kompetentiem gidiem dodas pie ceļotgribētājiem: kapeņu stāstiņi, megaprojekti un personības...


Ne katrs ir paspējis izbaudīt līdzšinējos mazās netradicionālo ceļojumu aģentūras interesantos maršrutus, taču aģentūras viena gada darbības laikā jau izveidojies savs pastāvīgo klientu loks, kuri vēlas ne tikai izklaidēties, bet arī uzzināt. Līdz šim populārākajam maršrutam Rīgas Maskavas Forštatatē un citām mazajām ekskursijām šajā pavasarī piepulcējas vairāki jaunumi: pēc interesentu pieprasījuma izveidota ekskursija „Kapeņu stāstiņi” un „Rīgas Augstākā vertikāle un Dārgākā horizontāle”.

 

 

Vairs jau nav noslēpums, ka tie, kuri aicina cilvēkus uz Rīgas kapsētām ir „Jauni Rakursi”. Bailes un vienaldzība šeit ir pagaisušas un cilvēki sākuši ieskatīties kapsētu skaistajos mākslas darbos. Daži par to smīkņā, daži nesaprot, kāpēc vispār tas jādara, bet daži nāk un bildējas pie kapu pieminekļiem, citreiz šajās ekskursijās pulcējas patiesi zinoši cilvēki un uz pastaigām Rīgas kapsētās kopā ar „Jauni Rakursi” vēsturnieci brauc arī no Latvijas novadiem. Kāda tam visam vērtība? Šajās ekskursijās neraud par to, kas bijis un vairs nav – šajās ekskursijās atcerās izcilas personības, viņu stāstus un iepazīst memoriālās tēlniecības pērles! Jaunums ir „Kapeņu stāstiņi”. Interesentu mudināti „Jauni Rakursi” dodas tajā Rīgas Lielo kapu daļā, kur ne viens vien iepazinis īstus kapeņu stāstiņus: līdzās izdemolētajam Zemes mātes birojam un greznajām kapličām, kuras veido šausmu filmu uzņemšanas cienīgu vidi ir tiešām varenu cilvēku atdusas vietas! Šī eksursija pirmoreiz tiks organizēta 28. maijā.
Vēl viens pilnīgi svaigs jaunums, ko vairs negribas slēpt ir „Rīgas Augstākā Vertikāle un Dārgākā Horizontāle”, kur pirmoreiz interesenti aicināti pievienoties 1. jūnijā. Kuras tās ir? Mūsu divu dažādu gadsimtu megaprojekti, par kuriem, dīvainā kārtā, īpaši daudz nerunājam tūrisma lauciņā: Dienvidu Tilts un Radio un TV tornis – katrs savā laikā, taču abi – īsti milži, kurus vieno ieceres vērienīgums, sabiedriskā nozīmība, ārprātīgas izmaksas, būvēšanas ilgums, neritmiskums un naudas trūkums, internacionālais celtnieku, materiālu, investoru kopums... „Jauni Rakursi” runā ne tikai par pagātnes noslēpumiem, bet arī par šodienas šarmu!

 


Nesen medijos parādījās apgalvojums, ka Latvijā tūrismā notiek koncentrēšanās uz vietām, bet ne uz personībām. „Jauni Rakursi” vērtība ir cilvēks. Mūsu personības ir Eižens Finks, Emīlija Benjamiņa, Gustavs Zemgals, kurš šogad svin 140 gadu jubileju, Anna Brigadere un vēl daudzi citi! Nav gandrīz nevienas ekskursijas Rīgā, kurās aģentūra dotos bez „saviem cilvēkiem”. Un kāpēc gan „Jauni Rakursi” var staigāt pa kapsētām, var rādīt to, ko citi neredz un runāt par to, par ko citi nerunā? Tāpēc, ka šeit ir kompetenti cilvēki – vēsturnieki, entuziasti, mākslinieki, kas nozīmē, ka tās nav tikai ekskursijas – tās ir īstas sarunas, kurās gidiem ir gan savs redzējums, gan viedoklis, ar kuru dalās, un ikviens var arī papildināt ekskursiju ar saviem stāstiem un novērojumiem.

 


Rīga jau 2014. gadā kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, un pat ja pati pilsēta tam jau ir gatava, tad rīdzinieki vēl noteikti nav. „Jauni Rakursi” negaida rīkojumus „no augšas”, bet paši ķeras klāt dažādu jaunu maršrutu izveidei Rīgā, lai rīdzinieki būtu gatavi uzņemt viesus un stāstīt par savu Rīgu! Lai latvieši paši iepazītu savas Rīgas unikālās vietas un teju vai katras nacionālitātes personības, kuru vārdi saistāmi ar Rīgu. Ceļošanu gan savā pilsētā, valstī, gan aiz robežām, var salīdzināt ar grāmatu: tā ir atpūta, tas ir piedzīvojums un tā ir arī izzināšana! Kamēr citi rūpējas par atpūtu, „Jauni Rakursi” atpūtas salātos pieliek klāt arī garšvielas – interesantu, patiesu, vēsturisku, vērtīgu un piesātinātu informāciju, jo ir taču prieks, kad var „ne tikai ēst, bet arī izgaršot”!

 


Kontaktinformācija:
Kristīne Fedotova
„Jauni Rakursi” projektu vadītāja
Tel: 29257464, 25434495
E-pasts: info@jaunirakursi.lv
Mājas lapa: www.jaunirakursi.lv

Komentārs par rakstu: Pavasaris ar jauniem tūrisma maršrutiem Rīgā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!