Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jaunās ekspozīcijas „Cilvēks un vide” atklāšana Dabas muzejā

18.05.2011

Noslēdzot muzeja 165. jubilejas gadu, 2011. gada 25. maijā Latvijas Dabas muzeja apmeklētājiem durvis vērs jaunizveidotā ekspozīcija „Cilvēks un vide”, kas atjaunota ar Norvēģijas divpusējā finanšu instrumenta un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu.

Kopš 1977. (!) gada Dabas muzejā bija apskatāma ekspozīcija, kurā atspoguļotas aktuālas vides aizsardzības problēmas, kurām mūsdienās tiek pievērsta liela uzmanība starptautiskā līmenī. Laika gaitā ekspozīcija tika papildināta ar jaunāko informāciju, bet šobrīd tā ir pilnībā pārveidota. Pēdējo gadu laikā viena no muzeja darba prioritātēm ir ekspozīciju pārveidošana ar mērķi izveidot apmeklētājam saistošu un gaumīgu zināšanu ieguves un atpūtas vietu.

 

Jaunā ekspozīcija ir vienīgā Latvijā, kas interaktīvā veidā stāsta par ekoloģijas pamatjautājumiem, cilvēka un vides mijiedarbības problēmām, kā arī enerģētikas un ilgtspējīgas attīstības iespējām. Lai nodrošinātu ekspozīcijas informācijas aktualitāti un māksliniecisko kvalitāti, tās veidošanā tika iesaistīti vadošie Latvijas dabas zinātņu eksperti un tēlnieki. Mākslinieciskās idejas autors SIA Hungrylab.

 

Jaunatklātā ekspozīcija ir viena no projekta „Vides zinību programmu un zaļās skolas izveide Latvijas Dabas muzejā” aktivitātēm. Projekta mērķis bija attīstīt neformālās vides izglītības iespējas Latvijā, un tā gaitā tika izveidota ekspozīcija „Cilvēks un vide”, kā arī izstrādāta un aprobēta vides izglītības programma vidusskolēniem un humanitāro un sociālo zinātņu bakalaura programmu studentiem. Projektu finansēja Norvēģijas divpusējais finanšu instruments un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.


Ekspozīcijas veidošanu atbalsta Norvēģijas divpusējais finanšu instruments


Ekspozīciju 24. maijā plkst. 14:00 atklās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis.
Apmeklētājiem ekspozīcija apskatāma no 25. maija.
Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!


Informāciju sagatavoja:
Lana Saksone
projekta vadītāja
Tālr.: 26346944
E – pasts: lana.saksone@gmail.com
 

Komentārs par rakstu: Jaunās ekspozīcijas „Cilvēks un vide” atklāšana Dabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!