Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Kolonna Hotel Kuldīga kļūs par pirmo velosipēdistiem draudzīgu naktsmītni Latvijā

23.05.2011

Jau agrāk ziņots, ka 21. maijā, Kuldīgā atklās nākamās paaudzes velotūrisma sistēmu,- krustojumu velomaršrutu tīklu, kas paredz ne tikai ērtāku orientēšanos apvidū, bet arī uzlabot uzņēmējdarbības vidi vietās, kur attīstās velotīkls.

Kuldīgas tūrisma attīstības centrs velotīkla tuvumā iesaista ne tikai velonomas, velodarbnīcas, bet arī plāno pārorientēt krodziņus un naktsmītnes par velosipēdistiem draudzīgām piekļuves un atpūtas vietām.
“Viens no būtiskiem pakalpojumiem velotūristam ir naktsmītnes, kas var sekmēt izvēli, kurp doties ceļot. Tas arī var būt faktors, kas piesaista velotūristu uz ilgāku laiku teritorijai, kurā tas ir izvēlējies ceļot, tāpēc, lai atvieglotu un nodrošinātu velotūristiem kvalitatīvas un draudzīgas naktsmītnes, ir izveidots saraksts ar kritērijiem, kuru izpildē tiek piešķirts velosipēdistiem draudzīgas naktsmītnes statuss,” stāsta Artis Gustovskis, Kuldīgas tūrisma attīstības centra vadītājs.
Ar naktsmītnēm tiek saprastas visas iespējamās vietas, kur velotūrists var pārnakšņot, sākot ar viesnīcām, viesu mājām, jauniešu hosteļiem un beidzot ar kempingiem.

 


Pamatkritēriji velotūristiem draudzīgām naktsmītnēm ir naktsmītnes viegla sasniedzamība un atrašanās maksimums piecu kilometru attālumā no velotīkla, droša velosipēdu glabātuve naktsmītnes iekštelpās, krustojumu velotīkla kartes un citas tūrisma informācijas pieejamība, informācija par tuvākajiem velosipēdu veikaliem un velonovietnēm, vienkārša velosipēdu labošanas instrumentu komplekta pieejamība naktsmītnē, informācija par tuvākajām velosipēdu remontdarbnīcām, velosipēdu īres iespējas vai informācija par tuvākajām velosipēdu īres vietām, kā arī iespēja mazgāt un izžāvēt drēbes.
“Mums bija svarīgi izpildīt visus minētos kritērijus, jo to ievērošana nodrošina naktsmītnes atpazīstamību un arī tās iekļaušanu krustojumu velotīkla kartēs. Velotūristi ir bieži mūsu viesnīcas viesi, tāpēc esam gandarīti, ka velotūristiem varēsim piedāvāt plašākas ērtības, vienlaikus kļūstot par Latvijā pirmo viesnīcu, kas šos kritērijus veiksmīgi īsteno,” skaidro Kolonna Hotel Kuldīga vadītāja Astrīda Biteniece.

 


21.maijā Velodienas laikā Kolonna Hotel Kuldīga pasniegs pirmo sertifikātu Latvijā kā velotūristiem draudzīga naktsmītne. Sertifikātu pasniegs Kuldīgas tūrisma attīstības centra vadītājs Artis Gustovskis, kurš ievieš krustojumu velotīklu Kuldīgā.

Komentārs par rakstu: Kolonna Hotel Kuldīga kļūs par pirmo velosipēdistiem draudzīgu naktsmītni Latvijā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!