Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Notiks sestie Ogres Mūzikas svētki

29.06.2011

1.un 2. jūlijā notiks sestie Ogres Mūzikas svētki. Ogres Mūzikas svētki ir kļuvuši par mākslinieciski nozīmīgu, vērienīgu un atpazīstamu muzikālu notikumu, kas veicina klausītāju atvērtību klasiskās mūzikas programmu piedāvājumam. Ogres Mūzikas svētku pamatdoma ir piesaistīt augstas klases profesionāļus, spilgtas mūzikas personības, radīt muzikālu notikumu ogrēniešiem un pilsētas viesiem. 1. un 2. jūlijā sestie Ogres Mūzikas svētki piedāvās klausītājiem plašu muzikālo norišu klāstu.

Svētku ieskaņā 1. jūlijā plānoti Vakara promenādes koncerti. Pilsētas skvērā plkst. 22.00 koncertā „Nomoda sapņi” latviešu un pasaules romantiskās kora mūzikas programmu izdziedās jauktais koris „Ogre” diriģenta Jāņa Zirņa vadībā, bet plkst. 23.00 uz Kūrmājas terases orķestra „Sinfonietta Rīga” solistu ansamblis (Marta Jagmane, Anti Korelainens, Zane Kalniņa, Ēriks Kiršfelds, Jānis Stafeckis, Guntis Kuzma, Jānis Semjonovs un Artūrs Šults) atskaņos programmu „Šūberta vakars”.

 

Sestdien, 2. jūlijā, plkst. 11.00 rīta koncertā „Tam mirklim, bijušam starp mums” Ogres ev. luteriskajā baznīcā skanēs mūsdienu latviešu komponistu skaņdarbi vokālās grupas „Anima Solla”, flautistes Sniedzes Prauliņas, pianistes Līgas Paegles un stīgu kvarteta „Gaiva” sniegumā. Koncertā pie ērģelēm būs komponists Rihards Dubra.

 

Sagaidot Annas Brigaderes 150. dzimšanas dienu, Ogres Kultūras centra bērnu vokālā grupa „Svilpastes” un „Mazais teātris” pilsētas skvērā plkst. 12.00 rādīs koncertuzvedumu „Sprīdītis”, bet plkst. 18.00 turpat ar programmu „Improvizācijas par operu” uzstāsies čellu trio „Melo-M”
.
Ogres Vēstures un Mākslas muzejs svētku apmeklētājiem piedāvās izstādi „Ogres estrāde - notikumi, leģendas, emocijas” un no plkst. 13.00 līdz 18.00 - audiovizuālu programmu „Muzikālā pietura Ogre (20. gadsimta 20.- 30. gadi)”.

Mūzikas svētku galvenā norise ir vērienīgs Opermūzikas koncerts Ogres estrādē plkst. 20.00, kas ļaus atklāt un baudīt opermūzikas garīgo veldzējumu un vitalitāti. Šie koncerti allaž ir unikāli, jo dod iespēju amatieru koriem muzicēt kopā ar profesionāļiem - Latvijas Nacionālās operas orķestri un opermākslas meistariem. Koncerta mākslinieciskie vadītāji ir Dziesmu svētku virsdiriģente Aira Birziņa un Latvijas Nacionālās operas diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Kopš 2004. gada Ogres Mūzikas svētku Opermūzikas koncertus pagodinājuši daudzi Latvijā un pasaulē atzīti mākslinieki - Kārlis Zariņš, Sonora Vaice, Maija Kovaļevska, Kristīne Opolais, Egils Siliņš, Sergejs Jēgers, Samsons Izjumovs, Krišjānis Norvelis, Kristīne Gailīte, Aira Rūrāne un citi. Piecos Mūzikas svētku Opermūzikas koncertos populārus operu korus apguvuši un dziedājuši 50 amatierkori no Ogres, Rīgas un Latvijas novadiem.

 

Arī šogad kopkorī apvienosies 12 amatierkoru dziedātāji. Klausītāji baudīs Latvijas Nacionālās operas solistu Sonoras Vaices, Ingas Šļubovskas, Lienes Kinčas, Kristīnes Zadovskas, Andra Ludviga, Jāņa Apeiņa, Krišjāņa Norveļa dziedājumu operu ārijās un ansambļos, bet jauno balsis pārstāvēs vairāku nacionālo un starptautisko vokālistu konkursu laureāte, Rīgas Doma kora skolas vokālās nodaļas audzēkne Laima Lediņa.

 

Pēc koncerta notiks „Mūzikas svētku balle”, kurā muzicēs pūtēju orķestris „Madliena” Dimitrija Grozova vadībā.

Biļetes – „Biļešu Paradīzes” un Ogres Kultūras centra kasēs.

 

Papildu informācija:
Daina Raituma
P/a Ogres novada kultūras centrs projektu vadītāja

Komentārs par rakstu: Notiks sestie Ogres Mūzikas svētki

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!