Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Turaidā folkloras svētki ”Deju raksti Dainu kalnā”

04.07.2011

9. jūlija pēcpusdienā no plkst. 15.00 līdz 18.30 Turaidas muzejrezervātā Dainu kalnā notiks folkloras svētki ”Deju raksti Dainu kalnā”, kuros piedalīsies folkloras kopas no četriem Latvijas novadiem un Rīgas, kā arī viesi – jauniešu deju grupa ”Georgia” no Ahmetas (Gruzija). Svētku galvenā ideja ir popularizēt tautas tradicionālās dejas, īpaši akcentējot dažādo novadu deju savdabību un dažādību, kā arī piedāvāt iespēju sabiedrībai aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, kopā dejojot senajā līvzemē – Turaidā.

Lai popularizētu tradicionālās dejas pamatprincipus, prasmes un estētiku pirms koncerta 9. jūlijā plkst. 13.30 muižas pārvalndieka jaunās dzīvojamās mājas konferenču zālē notiks tradicionālās dejas meistarklase, kuru vadīs folkloras deju kopas ”Dandari” vadītāji Ilmārs Pumpurs un Dace Circene. Meistarklasē laipni aicināts piedalīties ikviens, kam interesē tradicionālais kultūras mantojums, īpaši aicināti deju kolektīvu vadītāji un dalībnieki!

 

Dainu kalnā vairāk kā 25 gadu garumā par tautas tradicionālajā dzīvesziņā balstīto vērtību sistēmu tēlnieka Induļa Rankas radīto skulptūru ielokā biežāk vēstījušas folkloras kopu izdziedātās tautasdziesmas. Šogad svētkos godā tiks celta tradicionālā deja, kas ir folkloras žanrs, kas caur deju rakstiem apliecina tautas vitalitāti, atklāj savstarpējo pašcieņu un vienkāršības pievilcīgumu.Koncerta otrajā daļā notiks kopīga sadancošana, kurā ikviens varēs apgūt tradicionālās dejas, smeļot enerģiju un gūstot dejotprieku. Koncertā piedalīsies Rīgas folkloras deju kopa „Dandari”, Jelgavas folkloras kopa „Dimzēns”, Valkas folkloras kopa „Sudmaliņas”, Saldus folkloras kopa „Medainis”, Preiļu Valsts ģimnāzijas jauniešu folkloras kopa „Rūtoj”, Siguldas folkloras kopa „Senleja” un Ahmetas jauniešu deju kopa „Georgia” no Gruzijas. Folkloras svētkus finansiāli atbalsta Siguldas novada dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

FOLKLORAS SVĒTKU PROGRAMMA
13.30 – 14.30 – Latviešu tradicionālās dejas meistarklase (vada deju folkloras kopas vadītāji Ilmārs Pumpurs un Dace Circene) muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamā mājā
15.00 – 17.00 - Tautas tradicionālo deju koncerts”Deju raksti Dainu kalnā” un Gruzijas jauniešu deju kopas ”Georgia” sveiciens Dainu kalnā pie skulptūras ”Dziesmas tēvs”
17.00 – 18.30 – Lustīga sadancošana Dainu kalnā

 

Anda Skuja
TMR Krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja

Komentārs par rakstu: Turaidā folkloras svētki ”Deju raksti Dainu kalnā”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!