Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsīs izveidots jauns un neparasts maršruts - „Ielu pastkartes” +VIDEO

13.07.2011

Cēsīs ir izveidots jauns kājnieku maršruts - „Ielu pastkartes”, kas izved caur netradicionālām apskates vietām Cēsīs, kompaktā veidā piedāvājot apskatīt raksturīgākos grafiti un ielu zīmējumus pilsētā.


Foto: K. Gušča

Nelielais maršruts piedāvā iepazīt līdz šim maz izmantotas tūristu piesaistes - ielu zīmējumus un grafiti Cēsīs. „Ielu pastkartes” galvenokārt ir jauniešiem un speciālo interešu tūristiem veidots piedāvājums – baudīt savdabīgu mākslu, nepilnas stundas laikā apskatot maršrutā iekļautos 12 objektus. Katrs zīmējums attēlo dažādu paaudžu raksturīgākās aktualitātes.

 

Šeit redzami Mākslas skolas audzēkņu zīmējumi ar dārza darbiem saistītu tematiku un latviešiem, darot lauku darbus. Savu „piemiņas vietu” atradušas tādas slavenības kā Džimijs Hendrikss, Merlina Monro. Savukārt zem dzelzsceļa tilta atrodas citas muzikālās kultūras pārstāvis – panks, atgādinot, ka vēl joprojām „Punks not dead!” Sirsnīgākais grafiti, kāds vien atrodams Cēsīs ir melns kaķis, kurš ar pakaļkājām atbalstījies uz mājas numurzīmes, tvarsta stilizētus taureņus. Viens no pārdomātākajiem grafiskās ielu mākslas meistardarbiem ir breakdance pārstāvis, kas demonstrē sarežģītu dejas kombināciju. Iepriekš minētie un vēl citi zīmējumi izraisīs patīkamas emocijas un smaidu ikvienam maršruta veicējam, turklāt lieliski papildinās personiskos foto arhīvus ar savdabīgiem foto attēliem.

 

Idejas autors un maršruta izveidotājs, Vidzemes Augstskolas students Kristaps Gušča atzīst, ka ideja radusies pirms gada, tomēr līdz realizēšanai pagājis krietns brīdis. „Izejot praksi Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centrā, radās reāla iespēja parādīt savu ideju tūrisma speciālistiem, kuri neliedza padomu un atbalstu tās īstenošanā. Tika aptverti pilsētas centram tuvāk esošie ielu zīmējumi, pieņemot, ka jāparāda pēc iespējas lielāka dažādība un šo maršrutu jāveic iespējami īsā laikā,” stāsta Kristaps Gušča un atzīst, ka „Ielu pastkartes” ir arī sava veida atgādinājums tam, ka ikdienas steigā un informācijas pārbagātībā cilvēki nespēj ieraudzīt fantastiskas lietas, kas atrodas blakus, un tiek uztvertas par pašsaprotamām. Tomēr, ja lietām piešķir nozīmi, tās apvijot ar stāstu, lietas „atdzīvojas” un kļūt atkal saredzamas.

 

„Šāda veida maršruts Cēsīs vēl nav bijis izstrādāts,” apgalvo Cēsu Tūrisma Attīstības un informācijas centra vadītāja Andra Magone un ir gandarīta par jauno piedāvājumu, arī atzinīgi novērtē Kristapa Gušča centienus piedāvāt tūristiem pilsētu tik netradicionālā veidā.

 

Maršrutu interesenti varēs iziet patstāvīgi, lasot karti, kuru varēs saņemt Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Pils laukums 9) vai arī apskatīt elektroniski Cēsu mājas lapā.

 

Plašāka informācija par maršrutu un karte lejuplādei atrodama: www.tourism.cesis.lv

 

 

Foto: Redzams viens no apskates objektiem „Breakdance pārstāvis” (Foto K. Gušča)

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

Komentārs par rakstu: Cēsīs izveidots jauns un neparasts maršruts - „Ielu pastkartes” +VIDEO

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!