Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Nedēļas nogalē aicina doties „Uz Tukumu pēc smukuma!”

21.07.2011

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja rīkotajā ekskursijā 23.jūlijā būs iespēja apskatīt Jaunpils un Jaunmoku pili, kā arī apmeklēt kinopilsētiņu Cinevilla. Kurzemes īpašā pērle – Jaunmoku pils – šovasar svin savu 110. dzimšanas dienu, un svinības notiek visas vasaras garumā. Arī liepājniekiem būs iespēja apciemot jubilāri un varbūt pat satikt pils pastāvīgo iemītnieci – Balto Dāmu. Stāsta, ka ne katram izdodoties Balto Dāmu ieraudzīt, bet varbūt tieši Jums ekskursijas laikā tas izdosies.

Savukārt Jaunpilī pats pils atslēgu glabātājs visus iepazīstinās ar tās noslēpumiem, kas krājušies septiņu gadsimtu garumā. Kopā ar mūkiem, ākstiem, pilskungiem un kalpiem šeit varēsiet kļūt par pilntiesīgu viduslaiku varoni. Pils telpās vēl projām var just sen aizsaulē aizgājušo muižnieku un viņu dzimtas piederīgo klātbūtni. Daudzi no tiem izcēlušies ar īpašu nežēlastību un cietsirdību pret zemniekiem, par ko stāsta daudzas leģendas un teikas. Bet sīkāk par to varēsiet uzzināt, noklausoties pils atslēgu glabātāja stāstījumu.

 


Kinopilsēta „Cinevilla” ir Baltijas valstīs vienīgā plaša mēroga kinodekorācija brīvā dabā, kas piedāvā kinopilsētas apmeklētājiem ielūkoties kino tapšanas aizkulisēs. Kinopilsētā ir iespējams sajust pagājušā gadsimta pilsētas noskaņu. Te varēsiet apskatīt ne vien vēsturisku tiltu fragmentus, baznīcu un tirgus laukumu, bet arī vēsturiski precīzi atveidotu tramvaju un militāro tehniku. Pilsētas bruģētās ielas un ēku fasādes vēl saglabājušas filmas "Rīgas sargi" uzņemšanas laika zīmes.
Sīkāka informācija un pieteikšanās ekskursijām – Liepājas reģiona TIB, Rožu laukumā 5/6 vai pa tālruni 634 80808 vai 29402111.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Gaile
Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs
Tālr. 634 27703
e-pasts: zane@liepajaturisms.lv

Komentārs par rakstu: Nedēļas nogalē aicina doties „Uz Tukumu pēc smukuma!”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!