Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Vētras postījumi Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī

27.07.2011

Nacionālajam Botāniskajam dārzam Salaspilī 26. jūlija vētra nodarījusi ievērojamus postījumus. Īso, taču ārkārtīgi spēcīgo lietusgāzi, kas šķērsoja tieši dārza teritoriju, pavadīja vējš, ar orkāna spēku triekdams krusas graudus prāva zirņa lielumā. Vairākus kokus vētra ir izgāzusi ar visām saknēm, daudzus nolauzusi, neskaitāmiem – aplauzusi zarus un sakapājusi lapas.

Vēja izgāzta apse krizdama izpostījusi daļu sētas. Par vētras spēku liecina nolauztās egļu galotnes, kas aizpūstas vairāku metru attālumā no stumbriem. Stipri cietušas vasaras puķu ekspozīcijas, tomēr pēc dažām nedēļām tās atgūs dekorativitāti. Taču daži ainaviski koki apmeklētājus nepriecēs vairs nekad.

 

 

Pašlaik vēl tiek apzināti Botāniskā dārza kolekcijām nodarītie zaudējumi. Tā kā katra suga un šķirne kolekcijā tiek „glabāta” vairākos eksemplāros, šajā ziņā vētra būtiskus zaudējumus nav radījusi. Tomēr ir gājuši bojā dažu sugu lielākie un vecākie eksemplāri.

Botāniskā dārza darbinieki mobilizējuši visus spēkus vētras seku novēršanai, tomēr ierobežoto resursu dēļ izgāzto koku novākšana prasīs vismaz pāris nedēļas.

 

Andrejs Svilāns
v/a „Nacionālais botāniskais dārzs” direktors
 

Komentārs par rakstu: Vētras postījumi Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!