Ceturtdiena, 30. Novembris, 2023
Andrejs, Andrievs, Andris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pils diena „Turaidas zvans aicina!”

01.08.2011

Gaidot Turaidas pils 800gadi, kas tiks svinēta 2014. gadā, šogad 7. augustā no plkst. 13.00 līdz 17.00 Turaidā jau trešo gadu tiks svinēta Pils diena. Turpinot Turaidas pils restaurācijas gaitu, pēc arhitekta Gunara Jansona skices un vēsturiskā pamatojuma un arhitektes Ināras Caunītes projekta, Turaidas pils lielajā pusapaļajā tornī virs pulksteņa ciparnīcas uzstādīts zvans, kuru Pils dienas svētku laikā ieskandinās un iesvētīs.

Zvana novietne veidota pēc analoga ar 16. gadsimta cietokšņu un baznīcu zvanu novietnēm, ko rāda seni attēli un saglabājušās celtnes, jo informācija par bijušā zvana izskatu nav saglabājusies. Torņa pulksteņa zvans kopā ar atjaunoto krāšņo pulksteņa ciparnīcu turpmāk ar savu skanējumu papildinās vēsturisko vēstījumu, ko apmeklētājiem sniedz restaurētais Turaidas mūra pils komplekss.
 

 


Turaidas pils svētku programma iepriecinās gan lielus, gan mazus apmeklētājus - pils pagalmu pieskandinās Jelgavas zvanu ansamblis „Accelerondo”, spēlēs viduslaiku mūzikas grupa „Obscurus Orbis”, notiks interaktīvas darbnīcas un spēles bērniem „Zvanu labirints”, kā arī priekšnesumus sniegs Sidgundas pašdarbības kolektīvi. Būs iespēja uzzināt zvanu izgatavošanas noslēpumus, gida pavadībā iepazīties ar Turaidas pils ekspozīcijām un vēsturi, zīlēt nākotni ar īpašām Treyden kārtīm, šaut ar loku, kā arī iepirkties amatnieku tirdziņā un našķoties ar tikko ceptām pankūkām un citiem kārumiem. Visu pasākuma laiku pils pagalmā tiks eksponēta krājuma izstāde „Renesanses stila krāsns podiņu motīvi Turaidas pilī”.

PILS DIENAS PROGRAMMA TURAIDĀ
13.00 – 13.30
Mālpils vidējās paaudzes deju kolektīva „Sidgunda” un kapelas sveiciens Turaidas pilij
13.30 – 14.00
Stāsti par Turaidas pils vēsturi un konkurss ar balvām „Ko es zinu par Turaidas pili?”
14.00 – 14.20
TURAIDAS PILS LIELĀ PUSAPAĻĀ TORŅA PULKSTEŅA ZVANA ATKLĀŠANA
14.20 – 15.00
Jelgavas zvanu ansambļa „ACCELERONDO” koncerts
15.00 – 15.30
Video filma „Kā pagatavot zvanu” un sarunas par zvanu izgatavošanu ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja metāla restauratoru Zigmundu Drengeru
15.30 – 16.00
Bezmaksas ekskursijas pa Turaidas pili un pils apvedtaku
16.00 – 17.00
Viduslaiku mūzikas grupas OBSCURUS ORBIS koncerts

 

 

Turaidas muzejrezervāts sirsnīgi pateicas par finansiālu atbalstu zvana iegādē un zvana jumtiņa izgatavošanā Siguldas Rotari klubam un Siguldas novada domei.

Anda Skuja
TMR krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja
Tālr. 26572142

Komentārs par rakstu: Pils diena „Turaidas zvans aicina!”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!