Piektdiena, 19. Jūlijs, 2024
Jautrīte, Kamila, Digna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ar vērienīgu un unikālu koncertu sevi piesaka jauna koncertaģentūra „Kontrapunkts”

02.08.2011

16. augustā plkst. 19:00 Pārdaugavas koncertzālē (Rīgas Stradiņa universitātes aulā) notiks jaundibinātās koncertaģentūras „Kontrapunkts” atklāšanas koncerts.

Latvija pasaules kontekstā iezīmējas ar augstu kultūras līmeni un daudz augsta līmeņa mūziķiem. Taču nav jūtams pietiekams valsts atbalsts ne pašmāju talantiem, kas kopējā mūzikas dzīves kontekstā ir lieliskas kvalitātes mūziķi, ne tiem Latvijas mūziķiem, kas aizbraukuši uz citām valstīm, tur papildinoties un veiksmīgi turpinot savu tālāko karjeras izaugsmi. Jaunajiem, sevi jau pierādījušiem mūziķiem trūkst koncertēšanas iespēju Latvijā. Līdz ar to tiek mazināta ne tikai Latvijas klausītāju iespēja dzirdēt ārvalstīs atzinību guvušos mūziķus, bet arī būtiski mazinātas viņu karjeras iespējas šeit, tādejādi mazinot to vēlmi atgriezties Latvijā.

Tāpat šobrīd piedāvātos akadēmiskās mūzikas koncertus apmeklē visai noslēgts klausītāju loks. Tie nav saistoši sabiedrības daļai, kura koncertus apmeklētu, ja tie tiktu saprotamā valodā uzrunāti.

 

Lai uzlabotu un dažādotu koncertu dzīvi Latvijā, un ilgtermiņā arī Baltijā, ir nodibināta koncertaģentūra „Kontrapunkts”, kas kliedēs aizspriedumus par mūzikas elitārismu un pieejamību tikai šauram klausītāju lokam. Tās koncerti tiks organizēti tā, lai tie būtu saistoši ne tikai šīs jomas profesionāļiem un labiem mūzikas pazinējiem, bet arī citiem interesentiem, kuri vienkārši vēlas baudīt kvalitatīvu mūziku. Koncertaģentūru „Kontrapunkts” atzinīgi novērtējuši tādi Latvijas akadēmiskās mūzikas pārstāvji kā Pēteris Vasks, Vineta Sareika, Reinis Zariņš, Andrejs Osokins u.c.

 

Aģentūra „Kontrapunkts” ar sevi iepazīstinās jau šā gada 16. augustā ar vērienīgu un Latvijā vēl nebijušu koncertu – „Satikšanās maratons” Pārdaugavas koncertzālē (Rīgas Stradiņa universitātes aulā).

Pazīstamākie jaunie Latvijas mūziķi – Vineta Sareika, Reinis Zariņš, Andrejs Osokins, Ruslans Viļenskis, Ksenija Sidorova, Annija Putniņa, Jana Ozoliņa, brāļi Petrauski, u.c. – kopā ar ārzemju viesmāksliniekiem un vēl plašākai publikai nezināmiem pašmāju mūziķiem īpaši šim koncertam veidotos ansambļos izpildīs gan akadēmiskās, gan neakadēmiskās mūzikas skaņdarbus. Programmā iekļauts Čaikovskis, Mendelsons, Šostakovičs, Mocarts, Pjacolla u.c. Jaunā, pasaules atzinību guvusī džeziste (komponiste, pianiste) Katja Surikova (Katya Sourikova, Lielbritānija) koncertā piedalīsies ar ekskluzīvu programmu, spēlējot ar akadēmiskajiem mūziķiem uz vienas skatuves. Paredzēta arī persiešu „Santur” instrumenta prezentācija Latvijā. Koncerta „Satikšanās maratons” apmeklētājiem būs unikāla iespēja dzirdēt komponista Hansa Šanderla (Hans Schanderl, Vācija) mūziku, kas sarakstīta tieši šim instrumentam. Koncertā tiks atskaņoti arī tā īpašo viesu, komponistu Hansa Šanderla un Riharda Dubras, skaņdarbi, turklāt vērienīgo pasākumu papildinās pirmo reizi Latvijā klasiskās mūzikas koncertam īpaši veidotās video projekcijas.

 


Ar pilnu mākslinieku sarakstu iespējams iepazīties aģentūras mājaslapā www.kontrapunkts.lv
Koncerta „Satikšanās maratons” biļetes ir pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs.

 

Informāciju sagatavoja:

Linda Rožkalne
Koncertaģentūras „Kontrapunkts”
sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr. (+371) 29407245
E – pasts: linda.rozkalne@kontrapunkts.lv
www.kontrapunkts.lv
 

Komentārs par rakstu: Ar vērienīgu un unikālu koncertu sevi piesaka jauna koncertaģentūra „Kontrapunkts”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!