Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Starptautisks tautas mākslas festivāls „Tautu vārti vaļā vērti” Jēkabpilī

18.08.2011

27. augustā Jēkabpilī norisināsies starptautiskā Tautas mākslas festivāla noslēgums „Tautu vārti vaļā vērti”. Jēkabpilī no Zemgales reģiona un Lietuvas sabraukušās folkloras kopas, kori un deju kolektīvi jau sākot no dienas vidus pieskandinās Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas nodaļu „Sēļu sēta” un pilsētas sirdi - Vecpilsētas laukumu, bet vakarā – vienosies kopīgā dižkoncertā Jēkabpils pilsētas brīvdabas estrādē - Krustpils saliņā.

Jau no pulksten 11:00 „Sēļu sētā” sāks darboties amatnieku tirgus – amatnieku lepošanās ar savu talantu, meistarību un prasmēm. Pulksten 11:00 Vecpilsētas laukumā sadancosies deju kopas, bet no pulksten 12:00 – 14:00 „Sēļu sētā” folkloras kopas uzvedumā „Maize ir kā pasaule…” izstāstīs maizes ceļu līdz galdam.

Savukārt pulksten 19:00 Krustpils saliņā sāksies festivāla noslēguma dižkoncerts „Tautu vārti vaļā vērti”. Tautu vārtus vaļā vērs turpat 350 dejotāji, vairāk kā 120 folkloras kopu dalībnieki un 160 koristi.

Dižkoncerta režisore Inta Ūbele stāsta: „Vārtus mēs atveram un aicinām iekšā savā sētā - tas ir viesmīlības un draudzības žests. Vārtus mēs atveram un dižojamies ar savas sētas tradīcijām, smukumiem un tikumiem. Pa vārtiem ienākot, mēs sasveicināmies un atdodam godu saimniekiem. Pa vārtiem ienākot, mēs salīdzinām, kas citā sētā atšķirīgs un kas kopīgs ar mūsējo. Nākot viens pie otra, mēs dalāmies savā bagātībā, savās prasmēs, savās tradīcijās. Ikviens, kas ienāk pa VĀRTIEM, kļūst par dalībnieku kopīgā norisē. Tādēļ aicinu ikvienu ienākt pa šiem tautu vārtiem un kļūt par Notikuma dalībnieku!”

 

Projekts noris ar ES fondu atbalstu - Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta LLIII-142 "Sadarbība kultūras norišu sekmēšanā Latvijas Lietuvas pārrobežu reģionos". „Tautu vārti vaļā vērti” Jēkabpilī ir kulminācija koru, folkloras un dejas sadraudzības koncertiem, kas visas vasaras garumā norisinājās Zemgales pilsētās.

Mūsu identitātes zīmes ir mūsu tautas tradīcijas, kurās līdzināmies un salīdzināmies, ar kurām lepojamies, esam bagāti un esam diži. Leposimies kopā 27.augustā Jēkabpilī! Jāpiebilst, ka ieeja uz koncertiem ir bez maksas.

 


Vairāk informācijas:
Ieva Mikanovska,
Jēkabpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes kultūras pasākumu organizatore
Tālr. nr. 25903869
e-pasta adrese Ieva.Mikanovska@jkp.lv
www.jkp.lv
Twitter: JKP_kultura

Komentārs par rakstu: Starptautisks tautas mākslas festivāls „Tautu vārti vaļā vērti” Jēkabpilī

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!