Ceturtdiena, 30. Novembris, 2023
Andrejs, Andrievs, Andris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Šogad, visu rudeni Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra ekspozīciju zālē būs skatāma mini izstāde par kāzām.

25.08.2011

Mūsdienās jaunie pāri lielākoties izvēles precēties vasarā. Kāzas rudenī daudzos izraisa neizpratni un virkni jautājumu. Taču ja atskatās mūsu svētku tradīciju vēsturē, tad visiem ir skaidrs, ka mūsu senčiem tieši rudens bija īstais kāzu gadalaiks. Laiks, kad lauku darbi padarīti, jaunā raža novākta un varēja nodoties svinībām vairāku dienu garumā.

Mainās gadsimti, mainās gadu tūkstoši, mainās tradīcijas, mainās mode, bet iemesls, kādēļ tiek rīkotas kāzas ir nemainīgs. Iemesls ir mīlestības dzimšanas dienas svinēšana. Šai dienai tiek veikti nopietni sagatavošanās darbi. Tiek šūta kāzu kleita, veidoti ielūgumi un galda kartes, izdota īpašā šīm kāzām paredzētā „Kāzu avīze”, nolīgtas goda saimnieces un kāzu muzikanti, izvēlēti vedēji. Kad visi sagatavošanās darbi tika paveikti, svinīgais pasākums varēja sākties.


Balta, starojoša kā ievu krūms pretī savam izredzētajam nāca līgava. Kāds kāzu tērps dažādos laika periodos rotāja līgavu un līgavaini, kā kāzu viesus sarindoja fotogrāfs, lai veidotu kāzu foto, to visu ir iespējams aplūkot šajā nelielajā izstādē.
 

Komentārs par rakstu: Šogad, visu rudeni Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra ekspozīciju zālē būs skatāma mini izstāde par kāzām.

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!