Ceturtdiena, 30. Novembris, 2023
Andrejs, Andrievs, Andris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

10 septembrī - EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA DIENAS 2011 "KULTŪRAS MANTOJUMS - ZINĀŠANAS UN PRASMES" BALVOS

26.08.2011

Šogad iecerēts īpaši izcelt kultūras pieminekļu īpašnieku, restauratoru, amatnieku, kultūras mantojuma un izglītības speciālistu ieguldīto darbu, zināšanas un prasmes kultūras mantojuma saglabāšanā, atzīstot panākumus, kas var iedvesmot arī citus.Reizi gadā Eiropas 50 valstu iedzīvotāji svin kultūras mantojuma svētkus – Eiropas kultūras mantojuma dienas. Kopš 1995.gada tās notiek Latvijā, bet no 1997.gada šajās aktivitātēs iesaistās arī Balvu Novada muzejs.

Balvu novadā viens no šādiem meistariem, kura roku darbs atdzīvinājis daudzus kultūrvēsturiskus priekšmetus, ir amata meistars Ēriks Kanaviņš.
10.septembrī plkst. 11.00 „Seno amatu darbnīcā” Lāča dārzā būs gaidīts ikviens, kuru interesē seno mēbeļu restaurācijas noslēpumi. Ērika Kanaviņa vadībā varēsiet apskatīt darbnīcu, iepazīties ar seniem amatnieku rīkiem, iemēģināt roku virpošanā ar koka virpu, būt liecinieki kādas senas mēbeles restaurācijā.
Balvu novada muzejā no 11.00 – 16.00 varēsiet apskatīt meistara gatavoto latgaļu lauku sētas maketu un no 200 gadus veca koka darinātās klēts durvis.

Visi laipni gaidīti!

 

Balvu novada
Tūrisma informācijas centrs
64522597
turisms@balvi.lv

Komentārs par rakstu: 10 septembrī - EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA DIENAS 2011 "KULTŪRAS MANTOJUMS - ZINĀŠANAS UN PRASMES" BALVOS

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!