Ceturtdiena, 30. Novembris, 2023
Andrejs, Andrievs, Andris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Muzejā „Vēveri” Vecpiebalgā Eiropas kultūras mantojuma diena

31.08.2011

Šogad Eiropas kultūras mantojuma dienas visā Eiropā notiek no 9. līdz 11. septembrim, to tēma ir „Kultūras mantojums – zināšanas un prasmes". Mantojuma dienas ir Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas kopīga aktivitāte, bet pasākumu koordinators Latvijā ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina piedzīvot Eiropas kultūras mantojuma dienu gleznainajā Vecpiebalgas pagastā š. g. 10. septembrī muzeja lauku nodaļā „Vēveri” 12:00 – 16:00. Šajā dienā muzejā būs bezmaksas ieeja.
No 12:00 līdz 14:00 muzejā darbosies un ļaus līdzdarboties amatnieki un tradicionālo prasmju zinātāji. Apmeklētāji varēs piedalīties sviesta kulšanā, siera un biezpiena siešanā, kā arī atcerēties vai no jauna piedzīvot maizes cepšanas burvību īstā lauku krāsnī. Turpat būs iespējams iepazīties ar virvju vīšanas, aušanas, celošanas un tāšu apstrādes prasmēm. Kad darbi padarīti, 14:00 sāksies un līdz 16:00 turpināsies tradicionālā dziedāšana, muzicēšana, rotaļas un danči.

 


Sen aizmirstās prasmes atgādinās un mācīs Tradicionālās kultūras iniciatīvas centra „KasTe” pārstāvji no Cēsīm, amatnieks Māris Maniņš no Rīgas, kā arī „Vēveru” namatēvi Edgars Žīgurs un Raitis Gosiņš. Tradicionālo muzicēšanu, dziedāšanu un sadancošanu vadīs Amatas novada folkloras kopa „Ore”.
Vēveriem ir vismaz 400 gadu sena vēsture. Kopš 20. gadsimta 80. gadiem Vēveros iekārtota Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija ar mērķi saglabāt vēsturiski veidojušos kultūrainavu – Piebalgas zemnieku darba un dzīves pieminekļus ar senatnīgām sētām, ēkām, ceļiem, koku stādījumiem vidē un vietā, kur tie radušies.

 

Ekspozīcijā aplūkojamas vairākas saimniecība, audēju darba rīki no spoļu rāmja līdz stellēm, dažādi audumi, ratiņdreimaņa un zemkopja darbarīki, mūsdienu cilvēkam neierasti mājsaimniecības priekšmeti un lietas. Vēveru kalna augstākajā vietā atjaunotas vējdzirnavas, no kuru galerijas un augšējā stāva lieliski redzams Vēveru kopskats un Piebalgas tāles.

 

Ziema vai vasara – būsiet gaidīti Vēveros! Kontakttālrunis: 29364806.

 

Papildu informācijai:
Izglītības un informācijas nodaļas vadītāja Vēveru nodaļas vēsturnieks
Iveta Ārgale Edgars Žīgurs
Tālr. 26443662 Tālr. 29181219
E-pasts: iveta.argale@brivdabasmuzejs.lv E-pasts: veveri@brivdabasmuzejs.lv
www.brivdabasmuzejs.lv

Komentārs par rakstu: Muzejā „Vēveri” Vecpiebalgā Eiropas kultūras mantojuma diena

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!